Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana synchronizacji - Neostrada TP

01 Lut 2010 12:44 4876 20
  • Poziom 24  
    Witam Państwa

Tym razem mam do Państwa nast. pytania:

Kto (konkretnie), gdzie (konkretnie), kiedy (konkretnie) może (jest uprawniony) do zmiany prędkości synchronizacji na linii, dot. Neostrady TP ? (np. gdy zmieniamy opcję z niższej na wyższą przy migracji).

Czy np Konsultanci z nr 0800102102 są uprawnieni do zmiany synchronizacji linii, dot. Neostrady, czy nie?

Słyszałem na ten temat 2 sprzeczne opinie. W związku z tym proszę o udzielenie mi Odpowiedzi na powyższe pytania.

Czekam na nie.
    Pozdrawiam.

-Adam-
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    nie są uprawnieni
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Zmiana samej prędkości zegarowej przy migracji to jeszcze nie wszystko. Login i hasło dostępu do internetu też są uprawniane. Najczęściej CKU zmienia prędkość dużo wcześniej niż to wynika z umowy z abonentem o migrację. Wtedy modem już się synchronizuje na prędkości wyższej i taka rzeczywiście dochodzi do klienta. Natomiast sam transfer ma on jeszcze ograniczony do momentu, kiedy zacznie obowiązywać nowa umowa.
  • Poziom 24  
    sq3 napisał:
    Zmiana samej prędkości zegarowej przy migracji to jeszcze nie wszystko. Login i hasło dostępu do internetu też są uprawniane. Najczęściej CKU zmienia prędkość dużo wcześniej niż to wynika z umowy z abonentem o migrację. Wtedy modem już się synchronizuje na prędkości wyższej i taka rzeczywiście dochodzi do klienta. Natomiast sam transfer ma on jeszcze ograniczony do momentu, kiedy zacznie obowiązywać nowa umowa.

Witam.

Tzn.,że sprawa przedstawia się następująco (jeśli dobrze rozumiem wszystko, Proszę o Odpowiedź).

1. Po podpisaniu przeze mnie Aneksu do Umowy o Świadczenie Usługi Neostrada TP np na okres 24 mies. z jednoczesną migracją z Opcji 512 kb/s na Opcję 1024 kb/s najpiew (kilka dni później) "dostanę" od CKU na linię tel. wyższą synchronizację (adekwatna do nowej opcji tj. 1024 kbps), czyli synchronizację upload zmieni się ze 160 kb/s na 320 kb/s, a synchronizacja download zmieni się z 640 kb/s na 1312 kb/s, a realną prędkość Internetu, tzn. speed około 1024 kb/s (na downloand-dzie "dostanę" dopiero, gdy stara Umowa wygaśnie, a nowy Aneks zacznie obowiązywać) ? Czy tak; dobrze rozumiem?

Umowa o Neostradę (aktualna Umowa dot. Neostrady w Opcji 512 kb/s kończy mi się dokładnie 23.04.2010 roku). Czy oznacza to, że nową prędkość dostanę od 1.05. czy już od 24.04. Proszę o Odp.

Ponadto, w związku z powyższym, Proszę mi powiedzieć, czy w uproszczeniu można rozumieć to w nast. sposób:

Jeżeli po zmianie synchronizacji łącza na wyższą, gdy na łączu będe już miał sychronizację downloand: 1312 kb/s (zamiast 640 kb/s); upload: 320 kb/s (zamiast 160 kb/s), a gdy jeszcze realnie na porcie (loginie) będzie "wisiała" jeszcze Neostrada 512, jeżeli wtedy (przy nowej synchronizacji) łącze wytrzyma OK (parametrowo, bez zrywów połączenia, bez błędów CRC, z dobrym S/N, i OK tłumieniem), to czy wtedy będzie można być pewnym prawie w 100 %, że nowa Opcja Neostrady, tj. 1024 kb/s będzie działała prawidłowo, z dobrymi pingami i bdb. prędkością (realną)?
    Proszę o Odp.

Czekam.
    Pozdrawiam.

Adam
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Masz rację. Jeśli po zmianie prędkości na wyższą parametry tłumienia i s/n będą poprawne to niezależnie od uprawnień wynikających z loginu na pewno będzie wszystko działać poprawnie.
    Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Witam Państwa,

Na wstępie Dziękuję Bardzo za Dotychczasowe Odpowiedzi.

W Związku z Powyższym:

Jutro jadę do TelePunktu aby zawrzeć Aneks do Umowy na Neo 1024 kb/s.
    Ciekawe kiedy dostanę synchro na w/w Opcję, mam nadzieję,że tuż po niedzieli (najbliższej).

Po Obecnych Parametrach sądzę, że Neo 1024 kb/s będzie chodziło OK.
    Oto parametry linii (aktualne przy Neo 512 kb/s):

Tłumienie: bliski koniec: 44 dB, odległy koniec: 35 dB
    S/N: bliski koniec: 30 dB, odległy koniec: 26 dB
    CRC, HEC, FEC = 0
    linia wg monterów liniowych około 5 km (nowe okablowanie, "grube kable")

Mam pyt. Wg Państwa Neo1024 będzie na tej linii śmigać?
    Jak Państwo sądzicie, moim zdaniem na pewno, a jak wg Państwa ?
    Proszę o Odpowiedzi.

Mam pytanie, a propos. Proszę o Odp.
    Kto zmienia synchro na linii i prędkość na loginie? CKU,monterzy liniowii, czy może obsługa centrali ? Proszę o Odpowiedź.

W tym temacie dalej będę pisał o dalszym rozwoju wypadków w związku z powyższym i jakby co Prosił Państwa o Pomoc, dlategoteż zmieniam Temat w tym Temacie (w nagłówku na bardziej odpowiedni).
    Mam nadzieję,że mogę na Państwa liczyć.

PS: Proszę nie zamykać tego Tematu.

Czekam na Państwa Dalsze Odpowiedzi.
    Pozdrawiam.

Adam
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jak dobrze pomierzona i zestawiona linia powinieneś mieć nawet 6Mb/s. 1M to ci łaski nie robią ,tak powinno"chodzić" do 8/9km. Pomiary..........i jakość kabli (grubość kabli akurat tu wiele nie zmienia-izolacja i tłumiennosć), jak sam internet bez telefonu od strony stacyjnej półki ADSL zwora a/b ,to jest wcz i należy traktować linie jak dla wcz.
    73!
  • Poziom 24  
    Dobry wieczór Państwu.

Dziś po południu udałem się do TelePunktu celem zawarcia Aneksu dot. Neostrady i jednoczesnej migracji z opcji 512 kb/s na 1024 kb/s i już się zaczęło...

Po powrocie do domu, miałem już nowe synchro (download 1312 kb/s, upload 320 kb/s) oraz pingi 18 - 25 ms, kodowanie fast. Po telefonie na 0800102102 zmieniono mi od ręki kodowanie na interleave i pingi wróciły do starego porządku. Znów są średnio 40-45 ms (interleave) z czego się Bardzo Cieszę. Interleave jak wiadomo, jest lepszy do "słabszych linii".

Obecnie parametry linii są nast.:

Tłumienie: bliski koniec: 44 dB, odległy koniec: 36 dB
    S/N: bliski koniec: 27 dB, odległy koniec: 22 dB
    CRC, HEC, FEC = 0

i oby tak zostało.

Teraz tylko czekać na 23.04. i zmianę realnej prędkości na loginie (porcie), bo póki co jeszcze trwa "stara umowa" - kończąca się 23.04.br - a co za tym idzie póki co jest jeszcze Neo 512 na synchronizacji Neo 1024.
    Boże Spraw Żeby Było dalej Wszystko OK.

Jak Państwo myślicie kiedy mogę "dostać" nową prędkość na loginie?
    Dopiero od 24.04. czy wcześniej?
    W Internecie krążą różne odpowiedzi na to pyt. Więc, jak to na prawdę jest?
    Proszę o Odp.

Czekam na Dalsze Państwa Odp.
    Pozdrawiam.

Adam
  • Pomocny post
    Moderator
    Jeżeli S/N jest na poziomie 22 db to prawdopodobnie migracja na 6 Mbs będzie już raczej niemożliwa. I nie tyle jeżeli chodzi o tłumienie - wzrosło zaledwie o 1 dB - jest to w granicach błędu pomiarowego ale problemem jest zaszumienie kabla.
    Zapewne na 100 par w kablu z 70 par jest zajęte jakimiś "cyframi" i znalezienie mniej zaszumionego toru może być kłopotliwe.
    I bez szafy ONU nie da rady...
    W USA obowiązuje obecnie prawo federalne (rules FCC) które ogranicza długość pętli abonenckiej z DSL-em na torach miedzianych do 1 mili.
    Ale tam na parze miedzianej są łącza z prędkościami do 54 Mbs
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Jakiś rok nawet niecały i u nas będą łącza 54Mbit po miedzi, bo już są testowane ;] VDSL(2)
  • Poziom 24  
    puszak napisał:
    Jakiś rok nawet niecały i u nas będą łącza 54Mbit po miedzi, bo już są testowane ;] VDSL(2)

Witam.
    A na linii około 6 km jaką max.prędkość będzie można uzyskać w tej technologii tj. VDSL (2) ?
    Proszę o Odp.
    Pozdrawiam.
    -Adam-
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    W takich cekach będzie przebudowana ogromna ilość sieci. Najprościej to zrozumieć znając strukturę i podział na sieć magistralną i rozdzielczą. Wiadomo, że sygnał POTS-a może biec bez widocznej straty wiele kilometrów. Nikt nie będzie zmieniał położenia central telefonicznych, bo to niecelowe. Ale jeśli zamiast punktu dystrybucyjnego typu szafka kablowa, od której najczęściej mamy już sieć rozdzielczą postawi się coś na kształt ONU tylko z wyposażeniami ADSL, lub już nawet VDSL to odległość do abonenta zmniejsza się znacznie. Pozostaje kwestia teletransmisji i zasilania, ale to już nie mój kłopot.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    sq3-Jak zrobisz zworę od strony stacyjnej a/b na półce ADSL bez telefonu to pomierz szumy coś ciekawego na pewno stwierdzisz . Przy większych odległościach taka operacja jest obowiązkowa a dlaczego to pomyślcie i glowery (uziemienia-ekrany )spięte.
    73!
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Kolego dipol przeczytałem twoją podpowiedź z tą zworą i mnie zainteresowała. Na pewno przećwiczę w tym tygodniu i tak sobie myślę, że to może być to, czego czasem potrzeba. Dzięki za ciekawą podpowiedź
    Vy 73
  • Poziom 24  
    sq3 napisał:
    W takich cekach będzie przebudowana ogromna ilość sieci. Najprościej to zrozumieć znając strukturę i podział na sieć magistralną i rozdzielczą. Wiadomo, że sygnał POTS-a może biec bez widocznej straty wiele kilometrów. Nikt nie będzie zmieniał położenia central telefonicznych, bo to niecelowe. Ale jeśli zamiast punktu dystrybucyjnego typu szafka kablowa, od której najczęściej mamy już sieć rozdzielczą postawi się coś na kształt ONU tylko z wyposażeniami ADSL, lub już nawet VDSL to odległość do abonenta zmniejsza się znacznie. Pozostaje kwestia teletransmisji i zasilania, ale to już nie mój kłopot.

Dobry Wieczór Państwu.

Dziękuję za wszelkie Odpowiedzi, a szczególnie za tę przytoczoną wyżej Odpowiedź nt. niedalekiego - w Polsce - Internetu "po miedzi" w technologii VDSL(2),
    Dziękuję za wytłumaczenie co i jak?

Ciekawe tylko, (jeśli Ktoś wie i potrafi na to pyt. odpowiedzieć, to Proszę o to) kiedy to rozwiązanie dotrze do CA Pomiechówek, gdzie jestem podłączony do sieci TPSA (linia tel. TPSA, którą mam zainstalowaną w domu jest podpięta do CA Pomiechówek) -oby jak najprędszej- i ciekawe kiedy w Nowym Modlinie, np na ul. Osiedle (teren byłego PGR-u), gdzie obecnie od lat stoi SK (Szafa Kablowa) stanie również coś na kształt ONU (tylko z wyposażeniami ADSL, lub już nawet VDSL)? Mam nadzieję,że jak najprędzej. Póki co mam na 2 kolejne lata podpisana Umowę (Aneks do Umowy) o Neo 1024 kb/s ale.. za 2 lata chętnie bym się przsiadł z Neo 1024 kb/s np na Neo 20 Mb/s.

Np :
    zakładając, że moja linia tel. podłączona byłaby dalej do CA Pomiechówek, a na PGR-ze w pobliżu SK stanęło by coś na kształt ONU, które by było z CA (lub HOST-em) połączone światłowodem, to wówczas długość linii tel., którą użytkuje i mam zainst. w lokalu licząc od szafy ONU (jeśli stanęła by ona obok dzisiejszej Szafy Kablowej (SK) znajdującej się na ul. Osiedle w Nowym Modlinie) do ZK - Zakończenia Kablowego, czyli mówiąc potocznie do mojego lokalu wynosiła by zaledwie około 1200 metrów (1,2 km), a nie jak obecnie -licząc po dł. linii (toru kablowego)- od CA Pomiechówek do ZK (mojego miejsca zamieszkania) jest coś około 6 km.

W zwiazku z powyższym dla np "mojej" linii tel. (choć i dla innych okolicznych również) owa modernizacja infrastruktury, poprzez np. postawienie i podłączenie w pobliżu (np w miejscu wskazanym przeze mnie wcześniej) szafy ONU (tyle że dla ADSL lub VDSL) dało by tyle, iż TPSA "zakasowałaby" wszystkich innych Operatorów świadczących usługi dostępu do Internetu na tym terenie, a co za tym idzie zdobyła by kilkudziesięciu lub nawet kiluset nowych klientów (+ obecnych) itd. - z czego bym się bardzo cieszył. A przy okazji sam - na linii, której używam i mam zainst. w lokalu, gdzie mieszkam, w moim domu, mógłbym używać praktycznie Neostrady w dowolnej-dostępnej do sprzedaży- prędkości nawet i 20 Mb/s.
    Ciekawe czy kiedyś moje poBożne sny i życzenia stanął się faktem... Oby...

Pozdrawiam Wszystkich, A szczególnie byłych i obecnych TPSiarzy (pracowników TPSA - byłych i obecnych, jak i byłych Pracowników TPSA a obecnie lub kiedyś Pracowników Firm Zewn.).

Czekam na Panstwa Dalsaze Odpowiedzi w związku z powyższym pytaniem jak i innymi - powyższymi pytaniami.

Jeszcze raz Pozdrawiam Państwa.

-Adam W. z Nowego Modlina-
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Założenia inwestycyjne na pętlę ONU na tym terenie były robione już 10 lat temu. I "umarły" z tego samego powodu co i dzisiaj. Telefon stacjonarny teraz każdy ma gdzieś, dostępów do internetu - optymistycznie - może sprzedałoby się ze 100 szt.. Razy - średnio - 60 PLN/mies. to daje 6 tys.. Na prąd starczy:D:D - a reszta? Niech wam postawią galerię handlową, to i szafa ONU się znajdzie:D
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    SQ3 ja jestem w telekomunikacji człowiek z zewnątrz(telewizory przestały się psuć trzeba było się rozejrzeć za innym zajęciem) a nawyków fachowców starej daty nie zmienisz z cały m szacunkiem dla ich wiedzy ale co się dzieje z wcz-ADSL na linii kompletnie nie kumają hi.. Zauważ ze taka linia wisi w powietrzu i indukuje ze swojego otoczenia wszelkiej maści śmieci( pomierzone i obserwowane szpilki do 500V -jest anteną).Zwarcie żył powoduje zwój krótko zwarty dla zakłóceń. Dla wcz nie stanowi to problemu z portu wychodzi ok 5Vpep-zwora jest od strony "zimnej" dla wcz. . Ale jak towarzystwo nie czuje tego to nic nie wymyślisz. Miałem dzisiaj 20 zleceń z internetem nie do ugryzienia przez kolegów (ok 1misiąca z tematem się bawili)utrata synchronizacji ,niestabilne łącze. po wykonaniu zwór od strony stacyjnej 99% modemów się zsynchronizowało. po 30 minutach miałem problem z głowy chodziło o odległości ok 5km i 2Mb/s. Jeden modem musiałem wymienić elektrostatyka go wykończyła.
    Dla telewizji IPTV należy ekran kabla (glower) uziemić w w głowicy kablowej kabla rozdzielczego i instalacje wykonać u kl. przewodem instalacyjnym ekranowanym. Na takiej linii należy unikać zrównleglonych głowic kablowych -uwala impedancję jak i w domu gniazdek telefonicznych i jest problem- tak zestawiona linia pod telewizję powinna chodzić do 5km-pasmo ok 8Mb/s.Kable nie mogą być absolutnie rozparowane.
    Gdy pytałem o warunki WT spec. na linię nikt nie umie jednoznacznie określić - 2km to tak a dalej to problem,byli zdziwieni że na 5km nie stanowi problemu.
    Jak jesteś na radiu to kiedyś temat szerzej pociągniemy na paśmie 80 m hi.
    73!
  • Poziom 24  
    Witam Państwa Bardzo Serdecznie.
    Dziękuję Państwu za Wszystkie Odpowiedzi
    Pozdrawiam.
    Adam
  • Poziom 24  
    andk1eltd napisał:
    Założenia inwestycyjne na pętlę ONU na tym terenie były robione już 10 lat temu. I "umarły" z tego samego powodu co i dzisiaj. Telefon stacjonarny teraz każdy ma gdzieś, dostępów do internetu - optymistycznie - może sprzedałoby się ze 100 szt.. Razy - średnio - 60 PLN/mies. to daje 6 tys.. Na prąd starczy:D:D - a reszta? Niech wam postawią galerię handlową, to i szafa ONU się znajdzie:D

Witam.

Czyli z powyższych słów należy rozumieć, że :
    w obecnych realiach zainwestowanie w szafę ONU i cały osprzęt na terenie Nowego Modlina jest najkrócej mówiąc NIE OPŁACALNE ...
    Proszę o Odp.

Jeśli tak, to trudno,pozostaje tylko czekać na... lepsze czasy.

Pozdrawiam.
    -Adam-
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Na terenach "zielonych" bez wsparcia z państwowego budżetu nie "zapnie" się żadna taka inwestycja. Państwo kiedyś wspaniałomyślnie pozbyło się sieci - i tak już pozostanie:cry: W kapitalizmie takie rzeczy fundują najbogatsi - u nas równie daleko do kapitalizmu jak i do tak bogatych:D
  • Poziom 24  
    Witam.

Teraz niestety już wszystko wiem, więc póki co to, co mam (tzn. jakim cudem technicznych prawidłowo chodząca Neo 1024 kb/s przy przeplocie na pingach, musi mi wystarczyć, - mieszkam 6 km od CA, heh, a na ONU-ówkę to jedyne gdzie będę mógł sobie na nią popatrzeć to w mieście...

Dziękuję za zainteresowanie tym tematem.
    Temat zamykam.

Adam