Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 1.9tdi 110km 97r czarny dym przy wysokich obrotach

01 Lut 2010 14:23 23498 12
  • Poziom 9  
    witam, mam problem ze swoim autem a mianowicie dymi na czarno na wyższych obrotach. nie ma zaników mocy, szarpania ani zadnych innych niepokojących objawów. Czy ktos wie co moze być przyczyna tego dymu?
  • Poziom 11  
    Jest kilka przyczyn
    1 wtryski
    2 pompa
    3 pierścienie
  • Poziom 9  
    a turbina raczej w porządku?
  • Poziom 11  
    A odczuwasz jej brak w przyspieszaniu?

Dodano po 1 [minuty]:

A czy paliwo pochodzi z tej samej stacji co zawsze tankujesz?
  • Poziom 16  
    To musi być pompa lub wtryski bo jak daje na czarno to znaczy nie ma odpowiedniej kompresji paliwa z powietrzem i odpowiedniej pracy.
  • Poziom 12  
    1 ko9ncówki wtrysków albo sprawdź szczelnosc intercoolera
  • Poziom 9  
    intercooler miałem nieszcelny ale uszczelniłem, przez kilkanascie kilometrów było chyba lepiej i znowu to samo. jesli chodzi o zaniki mocy to nie ma, jezdziłem kolegi takim samym ktory nie ma z tym problemu i nie widziałem róznicy. paliwo leje najcześciej ze wschodu ale na naszym jest to samo

Dodano po 12 [minuty]:

dzisiaj jak odpaliłem to pzrez chwile pracował jakby nie na wszystkich garach a potem miła nie rowne obroty. nie wiem czy to ma cos wspolnego z tym dymieniem.
  • Poziom 18  
    Dymi tylko chwilę jak mu depniesz ? jeśli tak to ok . system ma jakaś tam bezwładność i jak pedał wducisz w podłogę ro ropka się leje obficie ale jeszcze nie dostaje silnik tyle powietrza na ile złożyłeś zapotrzebowanie prawą stopą :) nie następuje spalanie stechiometryczne (całkowite)
  • Poziom 9  
    przy ostrym rozpedzaniu sie np na 2 zostaje czarna chmura za mna wiec chyba jednak jest cos nie tak:) a ja przygazuje na postoju to na sniegu zostaje az sadza.
  • Poziom 12  
    końcówki wtrysków :P skoro kolega ma taki sam wózek to proponował bym wyciągnąć od Niego wtryski i wsadzic do Twojego przejedź się i sobacz co się dzieje bo poprostu małym kosztem własnej pracy mozesz sam ustalic usterke jesli masz z kąd wziąć części na podmianke
  • Poziom 16  
    Tak oczywiście że brakuje powietrza nie ma odpowiedniej miszanki i spalanie jest nie całkowite. Pewnie wtryski nie ustawione odpowiednio.
  • Poziom 17  
    Może warto było by zerknąć na zawór EGR, czy się nie przycina mechanicznie lub samo sterowanie zaworem.
  • Poziom 9  
    byłem u mechanika i przyczyna tego dymienia był przestawiony minimalnie rozrząd. mam tez troche przybrudzona turbinke ale powinna sie sama przeczyscic przy jezdzie na wyzszych obrotach. dzieki wszystkim za podpowiedzi. pozdrawiam.