Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox 8825 / 8830 nie drukuje mimo poprawnego podłączenia.

01 Lut 2010 14:29 1703 3
  • Poziom 9  
    Witam

Mam drukarkę wielkoformatową xerox 8825 i nie chce drukować. Ping jest. Sprawdzona na kilku sterownikach i nic. Komunikacja z komputera jest, przez IP wszedłem do ustawień maszyny i nawet moge wydrukować test ale strony testowej nie idzie wydrukować. Może ktoś wie co z tym zrobić żeby działał druk. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Witam
    To co teraz napisze nie rozwiąże Twojego problemu ale pozwoli Ci określić gdzie masz szukać:
    1. wydrukuj bezpośrednio z drukarki stronę testową (bez komputera)- NIE poszła -> coś nie tak z drukarką przywrócenie ustawień fabrycznych powinno pomóc.
    2. wydruk poszedł -> wywal z systemu drukarkę i zainstaluj ją ponownie. Ustaw format na A4 i z właściwości sterowników puść stronę testową.- NIE poszła -> leży kabel, sterownik lub formater
    a) kabel puść pinga i będziesz wiedział od razu, dla pewności możesz ją jeszcze przetestować podłączając np na USB.
    b) sterownik najlepiej zassać go jeszcze raz ze strony producenta lub jak masz 100% pewny to sprawa jasna w ustawieniach możesz jeszcze potestować drukowanie buforowane lub bezpośrednio do drukarki (zacznij od małych plików np wydrukuj samą literkę "a", później większe).
    c) formatter - tu już gorzej on odpowiada za pobranie danych z komputera i przetworzenie ich na "język" drukarki. Tego sam raczej nie zrobisz :(
    Miłych testów
    Pozdro
    PS jak przyjdzie mi coś jeszcze do głowy to dam znać
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam. To dobrze, że jest ping i oznacza że komunikacja jest. Ale w sterowniku drukarki w komputerze, w zakładce porty, musisz zmienić w polu 'protokół' z "Raw" na "Lpr", pole "Nazwa kolejki" będzie teraz aktywne i wpisać trzeba "raw". I teraz będzie śmigało. Miałem kiedyś to samo i po tej operacji działało aż miło. Pozdr.
  • Poziom 9  
    Wcześniej zmieniałem na LPR ale wpisywałem print a nie raw. Po zmianie na raw zadziałało. Wielkie dzięki za pomoc.