Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mała wieś - jaki Internet?

andrzej11720.10 01 Lut 2010 13:56 17304 32
  • #1 01 Lut 2010 13:56
    andrzej11720.10
    Poziom 13  

Witam.
    Mieszkam na małej wsi. Chciałbym założyć internet.
    Moje warunki są takie:
    Mam w domu telefon z tp(plan socjalny 28zł chyba)
    Jest zasięg GSM z Plusa i Ery.
    niestety nie ma zasięgu z orange. Ale kolega mieszka ode mnie jakieś 5km, gdzie też nie ma zasięgu z orange a ma internet drogą radiową z orange. prędkość 1mb/s i płaci 49zł miesięcznie. Mówi że śmiga mu ładnie
    Jaką platformę internetową polecilibyście?
    Moje wymagania to takie:
    1. Dobry limit(ok 2-3 Gb)
    2. Stabilne połączenie (żeby nie zrywało)
    3. Dobry transfer (w granicach 100-200kb/s)
    Czekam na wasze sugestie...

Moderowany przez Susan:

Post wydzieliłam do nowego tematu.

0 29
  • #2 01 Lut 2010 14:51
    alvaro99
    Poziom 22  

Przeglądając Twoje wymagania - tylko TP.
    W ten GSMowy internet na razie nie wierzę - może kiedyś.

0
  • #4 01 Lut 2010 16:47
    GladiroR
    Poziom 26  

Poszukaj sobie gdzienet.pl

0
  • #5 02 Lut 2010 13:31
    andrzej11720.10
    Poziom 13  

ok. a jakie trzeba spełniać wymagania żeby mieć internet w tp?
    tzn jaki abonament w telefonie...

Dodano po 2 [minuty]:

Aha...
    I jeszcze mam takie jedno małe pytanie: czy internet z Cyfrowego pOLSATU jest dobry? Ma któś może? Co o nim sądzicie?
    Moj stary naoglądał się ładnych reklam w telewizji i uparł sie na ten internet.
    Mam telewizję z platformy Cyfrowy Polsat.

Proszę dbać o formę wypowiedzi i poprawić wszystkie swoje posty - jest dostępna opcja "Pisownia".
    Susan

1
  • #6 02 Lut 2010 16:13
    bobekSAS
    Poziom 12  

wymagania są niewielkie. wystarczy mieć aktywną linię TP. Wejdz na strone tp.pl i sobie wybierz interesującą cię ofertę. Sprawdz jescze dostępność netii na twoim lączu.

0
  • #8 03 Lut 2010 00:54
    zwyklyczlowiek
    Poziom 23  

Cytat:
    Ale kolega mieszka ode mnie jakieś 5km, gdzie też nie ma zasięgu z orange a ma internet drogą radiową z orange. prędkość 1mb/s i płaci 49zł miesięcznie. Mówi że śmiga mu ładnie

Kolega ma prawdopodobnie Orange Freedom Pro .Nie sugeruj sie mapą zasięgów. (Ja wg mapy w Warszawie miałam nie mieć sygnału CDMA - a mam).Pożycz od tego kolegi jego ruter ( razem z kartą) i sam sprawdź, czy masz zasięg. Zobaczysz to na urządzeniu, kolor pomarańczowy - sygnał słabszy kolor zielony - sygnał dobry.

Jak sprawdzisz sygnał i będzie , weź na próbę a potem zdecydujesz - czy Neostrada droższa ( sama opłata za internet plus chyba - tego nie jestem pewna - inny abonament telefoniczny), ale stabilna i bez limitów transferu - czy to, co ma kolega.

0
  • #9 03 Lut 2010 13:24
    andrzej11720.10
    Poziom 13  

OK. Chyba wezmę ten internet z Orange.
    Co do TP słyszałem że trzeba mieć abonament w telefonie 60zł. Czy to prawda? A ile kosztuje "wynajęcie lini" na tp dla neti?

0
  • #10 03 Lut 2010 15:45
    bobekSAS
    Poziom 12  

W pierwszym poście wspomniałeś, że opłacasz abonament telefoniczny, więc żadnych dodatkowych opłat nie poniesiesz.
    Jeśli nie ma się aktywnego numeru telefonu w tp, to koszt miesięczny utrzymania linii to 29zł.
    A propos netii, to właśnie weszła na rynek promocja i jest możliwość korzystania z samego internetu, bez konieczności posiadania telefonu stacjonarnego, po szczegóły odsyłam na stronę netii.

Ja osobiście to odradzałbym jakikolwiek internet mobilny, nie jest on na tyle stabilny jak ten "po kablu" i niestety ma limity transferu.

0
  • #11 03 Lut 2010 17:01
    djandriu
    Poziom 27  

Witam , ja przy zmianie operatora udałem się do TP po neostradę ... Pani mówi mi że nie założą bo mam plan socjalny ... Mówię do tej kobiety żeby zmieniła na wyższy - pani mówi że za miesiąc od nowego okresu rozliczeniowego ... Wkurzyłem się ale pani mnie uspokaja że na łączu TP na pakiecie socjalnym mogę założyć Orange freedom no to ja do niej "no to daj Pani to"...
    Odpowiedź jaką usłyszałem to "nie mamy modemów, czas oczekiwania miesiąc"
    Podziękowałem , zadzwoniłem do GTS Energis (Multimo), złożyłem zamówienie , za godzinę miałem na mailu umowę, a za cztery dni zadzwonił pan z GTS i powiedział że mogę już podłączyć router ADSL do linji Teleidiotyzacji Polskiej, wpisać w niego otrzymany login i hasło i korzystać z dostępu do sieci.
    Mam to już 1,5 roku , dzielę na trzech sąsiadów i płacę tylko TP za pakiet socjalny a za internet do GTS'U.
    Może cena za neta jest dość wysoka bo płacę 70 zł za 2 mega ale jak na cztery kompy to nam wystarcza ...

0
  • #12 03 Lut 2010 19:50
    Lilith_100
    Poziom 25  

Ja na twoim miejscu bym wzięła mocnego DSL-a w TP (jeśli się da, bo jeśli nie to tylko komórka, w neoozdrady nie wierz), lub nawet dwa, antenka dookólna na dach i sąsiedzi opłacą ci większą część abonamentu, tylko router musisz mieć dobry, żeby ładnie pasmo podzielić.
    A dwa po to, że jeden dla ciebie a drugi dla sąsiadów, ceny nie są aż tak straszne.

0
  • #13 03 Lut 2010 22:28
    japek
    Poziom 13  

Kolega wspomina o abonamencie socjalnym. W tej opcji abonamentu nie można korzystać z usługi neostrady, a więc musiał by wykupić wyższą co znaczy droższą opcję samego abonamentu telefonicznego. Można jeszcze próbować z internetem po CDMA.

0
  • #14 03 Lut 2010 23:23
    djandriu
    Poziom 27  

Ale z tego co mówiła konsultantka w punkcie TP/Orange to na socjalnym można założyć orange freedom. Mam cały czas abonament socjalny i na takim też można założyć dostęp do sieci innego operatora.
    Poniżej zamieszczam druk jaki wysłałem z umową do operatora mojego internetu który on wysłał do TP.

0
  • #15 04 Lut 2010 00:42
    rekordgsm
    Poziom 31  

Jeśli masz linie TP, a abonament socjalny, bez problemu zakładaj sobie Netię na łączu TP. Taki mały bezsens że mając linie TP w abonamencie socjalnym TP nie da nam netu a NETIA bez problemu.

0
  • #16 04 Lut 2010 02:45
    zwyklyczlowiek
    Poziom 23  

sprawdź dostępność netu z Multimo na twojej linii telefonicznej
    Oferta bezterminowa Multimo Single
    sprawdź dostępność netu z Netii
    Jeśli usługi są dostępne, koniecznie, zanim cokolwiek wybierzesz, najpierw idź/ zadzwoń do TP, powiedz, że myślisz o zamówieniu Neostrady, ale nie wiesz jaką prędkość linia pociągnie, i zażądaj sprawdzenia parametrów linii. Inaczej może się okazać, że kupisz np. 4 Mbit/s na 24 miesiące a potem dostaniesz nerwicy, bo połączenie będzie się co chwilę zrywać.
    Więcej na ten temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1442862
    Osobiście polecam Multimo ofertę bezterminową. Jak się nie sprawdzą, wypowiadasz umowę i do widzenia. Teraz internet ciągle tanieje, po co się wiązać.

andrzej11720.10 :arrow: z Twoich postów niżej widać, że w ogóle nie czytasz linków, które Ci podajemy. A może trochę wysiłku własnego?

PS. Multimo i GTS Energis na liniach TP - to to samo.

0
  • #17 04 Lut 2010 08:41
    andrzej11720.10
    Poziom 13  

Co byście mi polecili: Netie czy Orange??
    I proszę podać ile wyniopsły by koszty miesięczne

Dodano po 3 [minuty]:

Aha...
    Na mojej linii TP działa netia, orange i jakieś inne pewnie....

0
  • #18 04 Lut 2010 09:32
    djandriu
    Poziom 27  

Polecam Netię 4Mbit spokojnie wystarczy. Dodatkowo widzę tam że przy zamówieniu przez internet dają za złotówkę router wi-fi czyli podpinasz do niego antenę zewnętrzną i spokojnie dzielisz to jeszcze czterem sąsiadom - wychodzi wam po 10 zł miesięcznie.

Nie ma się co zastanawiać...

Pozdrawiam

0
  • #19 04 Lut 2010 18:36
    bart1887
    Poziom 10  

Przerabiałem ten temat rok temu mam linie Tp i najniższy abonament no i niestety nie mogłem wybrać neostrady pani w tp poleciła mi orange freedom Wybrałem opcje 1M na modem czekałem cos koło miesiąca później dwa tygodnie na udostępnienie lini czy cos takiego Przez pierwszy miesiąc była tragedia co 15 min się rozłączał modem nie mógł się synchronizować jak się później okazało przyczyna było cos z linia Mimo ze teraz jest wszystko ok. raczej odradził bym ci orange aby usunęli usterkę musiałem wykonać ok. 20 telefonów pod różne numery i za każdym razem odsyłali mnie pod następny dzwoniąc do tp powiedzieli mi ze to nie ich sprawa bo internet jest w orange W salonie orange w którym byłem z pięć razy w przy każdej wizycie dawali mi inne numeru aby zgłosić usterkę sami nic nie robili aby pomóc w rozwiązaniu problemu Wybór należy do ciebie od naprawy tej usterki nie było żadnych problemów z netem ale jakbym dzisiaj miał wybierać internet na pewno nie był by on z orange

0
  • #20 04 Lut 2010 19:39
    rekordgsm
    Poziom 31  

Jeśli masz możliwość bierz Netię na łączu TP, sam używam ponad rok bezusterkowo.

0
  • #21 04 Lut 2010 21:44
    andrzej11720.10
    Poziom 13  

czyli jak wezmę tą netie to co miesiąc bd płacił 49zł tylko? a ile kosztuje aktywacja tejże netii za 49zł?

0
  • #22 04 Lut 2010 21:57
    rekordgsm
    Poziom 31  

O to dowiedz się już dokładnie u operatora.

0
  • #23 05 Lut 2010 11:19
    djandriu
    Poziom 27  

andrzej11720.10 napisał:
    czyli jak wezmę tą netie to co miesiąc bd płacił 49zł tylko? a ile kosztuje aktywacja tejże netii za 49zł?

Wykaż chociaż jakąś inicjatywę i przeczytaj Regulamin Promocji jeżeli umiesz czytać ze zrozumieniem .... Po tym poście co napisałeś to mam wrażenie że że my mamy zrobić wszystko za Ciebie ...
    Przecież tam pisze jak BYK:
    Jeśli wybierzesz opcje jak w formularzu to za aktywację zapłacisz 19zł + 1zł za router.

Proszę zapoznaj się z regulaminem i nie zadawaj już durnych pytań...

0
  • #24 07 Lut 2010 12:31
    andrzej11720.10
    Poziom 13  

Mam pewien problem.
    A zatem: koleżanka ma neostradę 2mb
    sprawdzając testerem to download był 527kb a upload 129kb
    I teraz co mnie gryzie: ponieważ kiedy pobieram jakieś pliki z internetu to prędkość <download> jest 60-80kb. Pobieram z popularnych stron typu rapidshare, instalki itp.
    Dlaczego tak sie dzieje?
    PS: I jeszcze na torrencie tak jest. Najwięcej ile uciągnie to 60kb. Zakładałęm do torrenta już serwer LAN w Liveboxie ale to nic nie dało

Czekam na odpowiedzi

Popraw błędy we wszystkich swoich postach. Jest dostępna funkcja "Pisownia". To jest ostatnia prośba.
    Susan

0
  • #26 07 Lut 2010 19:33
    michcio
    Specjalista elektryk

djandriu napisał:
    Polecam Netię 4Mbit spokojnie wystarczy.

Tiaaa... Tylko, że 4 Mbps od Netii jest tylko na liniach Netii, a takiej autor tego tematu nie ma, bo ma linię TP. Więc tylko 1,2 lub 6 Mbps.

Andrzej11720.10 napisał:
    Mam pewien problem.
    A zatem: koleżanka ma neostradę 2mb
    sprawdzając testerem to download był 527kb a upload 129kb
    I teraz co mnie gryzie: ponieważ kiedy pobieram jakieś pliki z internetu to prędkość <download> jest 60-80kb. Pobieram z popularnych stron typu rapidshare, instalki itp.
    Dlaczego tak sie dzieje?
    PS: I jeszcze na torrencie tak jest. Najwięcej ile uciągnie to 60kb. Zakładałęm do torrenta już serwer LAN w Liveboxie ale to nic nie dało

Albo koleżanka nie ma 2 Mb/s tylko 512 kb/s, albo podczas testu coś się ściągało/jakiś inny program korzystał z Internetu, albo po prostu sieć TP była/jest w jej rejonie przeciążona (zapchany DSLam lub inna część sieci).

2 Mb/s = 2048 kb/s = 256 kB/s
    512 kb/s = 64 kB/s

0
  • #27 07 Lut 2010 22:15
    bobekSAS
    Poziom 12  

michcio napisał:

Tiaaa... Tylko, że 4 Mbps od Netii jest tylko na liniach Netii, a takiej autor tego tematu nie ma, bo ma linię TP. Więc tylko 1,2 lub 6 Mbps.

Skąd ta wiedza, że 4 Mbps to tylko na liniach netii? Totalnie nie rozumiem? Skoro linia jest w stanie obsługiwać 6 Mbps to dlaczego 4 Mbps nie obsłuży?

0
  • #28 08 Lut 2010 08:49
    djandriu
    Poziom 27  

michcio napisał:

Możesz drogi specjalisto wyjaśnić te brednie ??!!
    Ja na łączu TP mam internet z firmy GTS Energis i jakoś niekoniecznie musiałem wziąć 1,2 lub 6 mega , z powodzeniem wystarcza mi 2 Mbps.

0
  • #29 08 Lut 2010 16:52
    michcio
    Specjalista elektryk

Drogi specjalista już wyjaśnia: BO 4 Mb/s PO PROSTU NIE OFERUJĄ W RAMACH BSA. Tylko po LLU i na własnych łączach - a na jakiejś tam wsi nie sądzę, ze jest LLU, tym bardziej infrastruktura Netii.
    Poczytaj sobie regulamin, znajdziesz na ich stronie.

djandriu napisał:

Ja na łączu TP mam internet z firmy GTS Energis i jakoś niekoniecznie musiałem wziąć 1,2 lub 6 mega , z powodzeniem wystarcza mi 2 Mbps.

Sam sobie zaprzeczasz - musiałeś, bo wziąłeś przecież 2 Mb/s!

0
  • #30 08 Lut 2010 17:35
    djandriu
    Poziom 27  

Hmmm no to dziwne że ja mieszkam właśnie na "jakiejś tam wsi" , sprawdziłem teraz możliwość założenia internetu Multimo 20Mbps oraz netii 8Mbps i obydwie usługi są dostępne na moim numerze telefonu.

0