Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 7 ustawienia rozdzielczości 1280x720 i dźwięku.

MAXXXXX21 01 Feb 2010 15:59 3245 8
    MAXXXXX21
    Level 10  
    Witam.

Problem 1

Otóż wczoraj zainstalowałem sobie W7. Wszystko pięknie do momentu odpalenia rozdziałki 1280x720. Pojawiają się 2 czarne paski po obu stronach ekranu.. Na XP wszystko jest git. Teraz pytanie. Jak ten problem zneutralizować?

Problem 2

Teraz dźwięk. W menadżerze Realtek jakoś "za chiny ludowe" nie mogę dopasować moich głośników 5.1. Wybieram wyjście liniowe i wyjście przednich i potem wyjście tylnych. (mam 3 kable - pomarańczowy, czarny i zielony gdzie: zielony - liniowy, czarny-przednie, pomarańczowy-tylne lub centralny i subwoofer. Co bym nie wybrał w pomarańczowym to i tak nie gra) Co na to byście poradzili?
    krzysjaw
    Level 14  
    jaką masz kartę graficzną?
    slvestr
    Level 32  
    Należy zainstalować sterowniki do grafiki następnie jeżeli to LCD to wybrać autofocus lub coś podobnego na monitorze i sam dopasuje obraz.
    MAXXXXX21
    Level 10  
    mam Geforce 8600GT. Zainstalowałem stery, co do autofocusa to u mnie jest autoprocessing, z tym że nic to nie pomaga. Wraz te pasy są:(
    Macie jakieś jeszcze pomysły?
    krzysjaw
    Level 14  
    w panelu sterowania Nvidia są opcje: użyj skalowania nvidia, użyj skalowania o stałych proporcja i nie skaluj, próbowałeś tam coś zmieniać?
    Kwinto76
    Level 10  
    Dokladnie zobacz w panelu, wszystko sie da zrobic jesli sie chce :) Jaki masz monitor tak w ogole?
    MAXXXXX21
    Level 10  
    mam gateway'a emachines e17t4w:) spróbuje coś pomajnować:) nie mam zbytnio punktów bo bym wam ofiarował:)
    A jeśli mogę zapytać to gdzie są te opcje skalowania? Załączam screen. Bo ja jakoś nie widzę:|

właśnie się zczaiłem że wykrywa mi monitor analogowy a nie płaski. Hmm tylko dlaczego? Może dlatego że podłączony jest kablem VGA i z przejściówką na DVI?

Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    Popraw post, zgodnie z regulaminem forum.
    [DriverMSG]
    krzyżak
    Level 19  
    Zainstalowali sterowniki do monitora.
    MAXXXXX21
    Level 10  
    sterowników od monitora nie ma. Już rozwiązałem problem!:) usunąłem stery i zainstalowałem jakieś z systemu i śmiga aż miło:)