Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra II 1.6, uszczelka pod głowicą, cena

magdaled 01 Lut 2010 16:14 35902 14
  • #1 01 Lut 2010 16:14
    magdaled
    Poziom 2  

Witam, mam problem z moja Astrą, mechanik powiedział, ze to uszczelka pod głowicą i ze będzie to kosztowało od 1000-1500zł! Czy ta cena nie jest za duza?
    Objawy problemów z samochodem:
    -temperatura silnika nie podnosiła sie podczas jazdy na trasie (nawet po przejechaniu około 200km) w związku z czym gaz przelaczał sie na benzyne
    - po zatrzymaniu spod maski wydobywał sie "dymek" i czuc było spalenizne
    (po odwiedzeniu mechanika, powiedział ze jest to spowodowane wyciekiem oleju)
    -na bagnecie oleju pojawił się biały osad
    -z tyłu na zderzaku zauważyliśmy biały "śnieżek"

To chyba na tyle. Jestem początkującym kierowcą do tego kobietą, więc proszę o radę w miarę zrozumiałym językiem.
    Samochód wylądował u mechanika, który po rozkręceniu silnika stwierdził, ze uszkodzona jest głowica (trzeba będzie ją spawać) - to napewno jest dodatkowy koszt.
    Chciałabym mieć rozeznanie w cenach, przed ostateczną rozmową z mechanikiem, bo obawiam sie, ze może chcieć mnie naciagnąć znając niewiedzę kobiet w tych kwestiach.

0 14
  • #2 01 Lut 2010 16:31
    ptaszek1975
    Poziom 30  

Za te pieniądze kupisz cały silnik z wymianą.

3
  • #3 01 Lut 2010 17:38
    RobertLodz09
    Poziom 29  

Ten mechanik będzie spawał tą głowice?

Dodano po 4 [minuty]:

Koleżanko podstawowy błąd to oddanie auta do naprawy zanim zasięgniesz info. w innych warsztatach! Teraz to praktycznie jesteś zdana na tego mechanika!

1
  • #4 01 Lut 2010 17:44
    ptaszek1975
    Poziom 30  

RobertLodz09 napisał:
    Ten mechanik będzie spawał tą głowice?

Nawet koleżanka nie napisała jaki silnik,czy 16 zaworów czy osiem,jak osiem zaworów to kupi za 800zł.

0
  • #5 01 Lut 2010 17:51
    magdaled
    Poziom 2  

silnik 16 zaworowy, a głowicę będzie spawana i planowana w zewnętrznej firmie

0
  • #6 01 Lut 2010 19:05
    jacek-zaq
    Poziom 10  

Witam. Jestem troszeczke zdziwiony tym co ten mechanik powiedzial. Jesli auto nie lapalo temperatury to dlaczego glowica??? Termostat sie otworzyl i sie nie zamkna i dlatego nie lapie temperatury. Dymek mogl sie wytwarzac z powodu uszkodzonej uszczelki pod pokrywa klawiatury i olej sobie kapal na kolektor wydechowy i dlatego ten dymek. Napisz cos jeszcze co zauwarzylas niepokojacego w swoim aucie. pozdrawiam

0
  • #7 01 Lut 2010 19:51
    magdaled
    Poziom 2  

Dzięki wszystkim za zainteresowanie
    To co ja zauwazyłam i mnie zaniepokoiło napisałam (najbardziej własnie ten dymek), ale po przegladzie samochodu przez mechanika okazało się, że płyn chłodnicowy dostaje sie do oleju (z tego co mówił w duzych ilościach). Niestety wcześniej nie obserwowałam ilości płynu, dlatego nie mogę powiedzieć ze jest go mniej :/ No i ten biały nalot na bagnecie po sprawdzeniu oleju - wcześniej czegoś takiego nie było...
    Kolejną oznaką mógł być biały nalot na zderzaku nad rurą wydechową (wg mechanika spowodowany tym płynem chłodnicowym). pozdrawiam

1
  • #8 01 Lut 2010 22:10
    TESMEN
    Poziom 18  

daj no tu tego mechanika :) na słówko...
    uszczelka 80 do 100 zależnie od jakości(marki) wymiana 200-300+olej półsyntetyk mobila4l 90 1L 23zł, płyn petrygo 35zł filtr oleju 10zł(opel ma tanie bo wszystkie silniki do 2.0 mają taki sam)
    czyli koło 600, wycieraczki po 20 zł :) płyn do spryskiwaczy zimowy 5l 15zł
    czy olej na bagnecie wygląda jak kawa z mlekiem ? czy w zbiorniczku wyrównawczym płyny chłodzącego jest olej ? na ściankach na powierzchni płynu ?

1
  • #9 01 Lut 2010 22:17
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Tak ale jak pęknięta głowica to nie tak różowo, poza tym 1000zł to tak w sam raz.

0
  • #10 02 Lut 2010 00:41
    BRYS_
    Poziom 22  

magdaled napisał:

-temperatura silnika nie podnosiła sie podczas jazdy na trasie (nawet po przejechaniu około 200km) w związku z czym gaz przelaczał sie na benzyne
    - po zatrzymaniu spod maski wydobywał sie "dymek" i czuc było spalenizne
    (po odwiedzeniu mechanika, powiedział ze jest to spowodowane wyciekiem oleju)
    -na bagnecie oleju pojawił się biały osad
    -z tyłu na zderzaku zauważyliśmy biały "śnieżek"

Hmm,ja tu nie widzę jednoznacznych objawów pęknięcia głowicy.
    I cóż to za mechanik,który by stwierdzić o pęknięciu głowicy musi rozbierać cały silnik?Przecież są sposoby by zrobić to bez jej ściągania.I czy napewno ma urządzenie do sprawdzania jej szczelności skoro twierdzi że napewno jest pęknięta i czemu tak chętnie proponuje jej spawanie,skoro pewnie wie(a wiedzą to wszyscy) że zespawanie jej nie daje 100% gwarancji na jej długą bezawaryjną pracę.

0
  • #11 02 Lut 2010 07:26
    romoo
    Użytkownik obserwowany

Magdaled - jesli ci to nie przeszkadza to podejdz z jakimś innym znajomym mechanikiem do tego u którego zostawiłaś autko i niech go - wyprostuje.

To że na bagnecie było masło tłumaczy niesprawny termostat.

0
  • Pomocny post
    #12 02 Lut 2010 07:38
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 02 Lut 2010 11:08
    magdaled
    Poziom 2  

TESMEN - olej na bagnecie był ciemny, ale w niektórych miejscach pojawiał się biały płyn ( nie miał jednolitego koloru, raczej wyglądało to jakby zmieszał się z czymś jasnym)

Dodano po 2 [godziny] 28 [minuty]:

tak więc sprawa wygląda następujaco:
    - planowanie głowicy - okazało się że z nią wszystko jest wporządku - 500zł
    - robocizna 600zł
    - pozostałe części 750zł w tym: uszczelka pod głowicę, pokrywy zaworów (czy jakoś tak), jakieś inne uszczelki, śruby, kolektor - bo to on był pęknięty)

całość 1850zł!

Jak powiedziałam, że części wyszły strasznie drogo i musze skonsultować się z ojcem przypomniał sobie o zniżkach na części i teraz ostateczna cena to 1450zł

1
  • Pomocny post
    #14 02 Lut 2010 11:59
    Dudi2007
    Poziom 16  

Planowanie głowicy w Krakowie, to koszt 50zł. Robocizna nawet na serwisie jest tańsza.

0
  • #15 02 Lut 2010 13:23
    ptaszek1975
    Poziom 30  

Dudi2007 napisał:
    Planowanie głowicy w Krakowie, to koszt 50zł. Robocizna nawet na serwisie jest tańsza.

Ale w Gdańsku mają złoty zapał do roboty i klucze też.

1