Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria przednich i tylnych wycieraczek-Punto 1995r.

Lehrer 01 Lut 2010 16:21 2969 2
  • #1 01 Lut 2010 16:21
    Lehrer
    Poziom 1  

Witam! Dzisiaj podczas odśnieżania i odskrobywania mojego od dawna niejeżdżonego Punciaka próbowałem oczyścić szyby ze śniegu za pomocą wycieraczek, które były przymarznięte do szyby i przez to nie mogły się ruszyć, a w samochodzie dało się wyczuć lekki zapach spalenizny. Po dokładnym odczyszczeniu szyb ponownie chciałem użyć wycieraczek, tym razem już nawet nie zareagowały. Początkowo myślałem, że spaliłem silniczek, ale jako że nie działają ani wycieraczki przednie, ani tylna usterka musi chyba tkwić gdzie indziej. Wyjąłem bezpiecznik który na oko nie wygląda na spalony, nie mam przyrządów żeby to sprawdzić, ani zapasowych bezpieczników. Zanim jednak jutro kupie nowy zestaw bezpieczników może powie mi ktoś uprzejmy, czy to w ogóle może być wina bezpiecznika skoro pojawił się smród? Jeśli więc nie silnik ani bezpiecznik to czy może być jakaś inna przyczyna?

1 2
  • #2 01 Lut 2010 16:52
    kolodziej_prezes
    Poziom 14  

Witam, mogłeś uszkodzić sobie wiązkę elektryczną która zasila silniczek,mógł też wypalić się wyłącznik wycieraczek przy kierownicy lub wiązka do nie go. Kombinacji jest dosyć sporo, mogło też wytopić się gniazdo bezpiecznika w skrzynce więc to wszystko trzeba zweryfikować.

2
  • #3 15 Cze 2011 16:46
    DaRk_12bvb
    Poziom 9  

dzis wymienilem stary silniczek wycieraczki tylniej
    i tu jest problem

po zalozeniu go smigał ładnie i jak ustawialem natrysk do płynu do spryskiwaczy to juz silniczek nie obracał sie
    co się mogło stać ?

0