Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Kenwood KDC-M6024G Rozładowuje akumulator

zybibrave 01 Lut 2010 16:24 1604 5
  • #1 01 Lut 2010 16:24
    zybibrave
    Poziom 11  

Witam
    Posiadam radio jak w temacie. Niestety rozładowuje mi akumulator. Radio pobiera jakieś 130mA prądu gdy jest w stanie czuwania, powinno "chyba" pobierać zdecydowanie mniej. Podpięte jest w ten sposób, że nie steruje włączeniem radia z kluczyka (zresztą sterowanie z kluczyka nic nie zmienia bo pobór prądu jest taki sam). Jeżeli używam samochodu codziennie to nie ma problemu. Gorzej jest jak zostawię go w garażu na kilka dni - wtedy akumulator na pewno się rozładuje. Wszelkie sugestie mile widziane.

0 5
  • #2 01 Lut 2010 17:20
    xhumungus
    Poziom 16  

Też tak kiedyś miałem z radiem KENWOODA, że niby radio mi rozładowywało akumulator a okazało się że akumulator do niczego.

0
  • #3 01 Lut 2010 17:30
    zybibrave
    Poziom 11  

Akumulator już wymieniłem myśląc, że to jego wina. Niestety na nowym jest dokładnie ten sam problem.

0
  • #5 04 Lut 2010 10:26
    zybibrave
    Poziom 11  

Niestety po takim podłączeniu pobór prądu jest identyczny.

0
  • #6 20 Lip 2010 15:33
    zybibrave
    Poziom 11  

Nie poddałem się nadal walczę z tym radiem.
    Odłączyłem zasilanie końcówki mocy - niestety to nie to, odłączyłem cały mechanizm cd- nadal nic, wymieniłem scalak ba4911 - też nie pomogło.

Ściągnąłem instrukcję serwisową a w niej odnalazłem, że można to radio wprowadzić w "test mode" więc to zrobiłem. Zacząłem po kolei sprawdzać wszystko. To co mnie zaciekawiło to nr seryjny - same FFFFFFFFFF. Czy może być to spowodowane odblokowaniem radia? i czy taki odblokowanie może mieć wpływ na większy pobór prądu?
    Dodam tylko że wszystkie funkcje radia działają bez zarzutu.

ps. Może ma ktoś takie radio, jeżeli tak to prosiłbym o info na temat poboru prądu w spoczynku. Może to radio tak po prostu ma.

0
  Szukaj w 5mln produktów