Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki miernik profesjonalny kupić?

MAJSTER XXL 14 Feb 2011 16:12 35571 77
Ochrona Domu
 • #61
  limerro
  Level 13  
  To ja uzupełnię - w ręce wpadła mi Appa (bodajze 90). W porównaniu do Sanwy czuć jednak większa solidność, jeżeli chodzi o obudowę ("szyba" i pokrętło). Zmieniłbym tylko ten patent na gumową nóżkę będącą częścią holstera - jest zbyt wątła. Rozwiązanie Sanwy w tej materii jest solidniejsze i pewniejsze.
 • Ochrona Domu
 • #62
  chryscio
  Level 15  
  Multimetr Appa 305 użytkuję prywatnie od 2005r. W firmie której pracuję również mam Appę 305 od ponad roku. Chciałem model 505 ale była jeszcze niedostępna.
  Fakt, że jest wolny multimetr, ale nigdy się na nim nie zawiodłem.

  Pomyslałem, że firmowy nowszy, to sobie podmienię. A tu kupa, bo porównując oba okazało się, że mierzą tak samo. Sprawdzałem na zasilaczu laboratoryjnym, zadajniku prądu i napięcia, oraz na generatorze cyfrowym. Otrzymałem prawie identyczne wyniki (różnice były na drugim, lub trzecim miejscu po przecinku). Zostałem przy swojej, sprawdzonej.
 • #63
  MAJSTER XXL
  Level 29  
  Ja mam od jakiegoś czasu Brymena BM867 i nieźle się sprawuje, jest bardzo szybki, bardzo dokładny i wielozadaniowy. Zaliczył już dobry upadek i nic się mu nie stało. Polecam, bo jest prawie jak Fluke z wyższej półki.
 • #64
  andornot
  Level 10  
  Podłączę się, jak w temacie:chcę kupić miernik z możliwie dużą dokładnością na niskich zakresach w kwocie do ok. 2 tys. Mój typ to Fluke 87V jednak z kilku względów zaciekawił mnie wcześniej wspominany Metrawatt - korzystaliście może z mierników tej firmy? Które modele byście polecali?
 • Ochrona Domu
 • #65
  User removed account
  User removed account  
 • #66
  User removed account
  User removed account  
 • #67
  Payti
  Level 13  
  A używa ktoś z kolegów Appa 505 i może coś o nim powiedzieć ?

  pozdr,
 • #68
  User removed account
  User removed account  
 • #69
  Payti
  Level 13  
  @rezasurmar jakiego Fluke'a polecasz? Podoba mi się Fluke 289 ale to już półka cenowa o klasę wyżej ...

  Pozdrawiam,
 • #70
  ciasteczkowypotwor
  Level 41  
  Payti, kup nawet używanego Fluke 189, poprzednik 289, a nie zawiedziesz się na nim. Sam posiadam i lepszego jak dotąd nie miałem, dokładny, szybki i niezawodny, a 289 może kiedyś kupię. Do tego polecam cęgi T5-600, ale z usa, bo są w fajnym zestawie z termometrem i probówką.
 • #71
  rubens
  VIP Meritorious for electroda.pl
  rezasurmar wrote:

  Sanwa niestety nie jest już tak dokładna, potrafi czasem wyjść po za zakres błędu podanego przez producenta, szczególnie zakres rezystancji.


  Może ci się trafił "felerny egzemplarz".
  Z ciekawości usiadłem dzisiaj do swojej Sanwy- pomiar Ogniwa Westona - miernik 6,5 cyfry HP 34401A - 1,01820V DC, Sanwa 1,01821V DC ( ostatnia cyfra pływa między 0 a 1).
  Pomiar rezystora wzorcowego klasa 0,01 ( 1000 omów) - uzyskana "dokładność" Sanwy 0,09%, pomiar rezystora wzorcowego klasa 0,02 ( 10 000 omów) - uzyskana "dokładność" Sanwy 0,03%.
  Producent deklaruje dokładność podstawową dla rezystancji w tym zakresie 0,1% + 6 cyfr.
  Jak dla mnie jest nieźle.

  Co do Fluka - kilka dni temu miałem model 87.
  Był używany - przełącznik trzeszczał, na złączu podświetlenia zimne luty, wyświetlacz mało czytelny - problem z kontaktem raz górnych raz dolnych segmentów.
  Przełącznik umyłem, zimne luty usunięte - niestety jak dla mnie "mocowanie" wyświetlacza na zatrzaskach w mierniku za takie pieniądze to porażka.
  Podłożenie między wyświetlacz a obudowę "podkładki" nieco poprawiło wskazania.
  Ale i tak raz na jakiś czas niektóre segmenty "wypadają".

  Mam nadzieję, że seria 1XX jest lepiej wykonana.
  Fakt, że jeśli chodzi o wskazania, to był dokładny.
 • #72
  User removed account
  User removed account  
 • #73
  ghazi
  Level 11  
  Koledzy, szukam multimetru z pomiarem AC+DC RMS > 20 kHz oraz wsp. wypełnienia i częstotliwości, oczywiście rozsądnej cenie (400-600 zł).

  Sanwa 5000a oraz Brymen BM857a mierzą RMS do 20 kHz. Teoretycznie BM867 mierzy do 100 kHz, ale w nocie nie podają żadnej dokładności dla tych pomiarów, więc czuję tu ściemę. Może jakiś posiadacz Sanwy albo BM857a próbował, jak multimetr sprawdza się przy pomiarach AC RMS powyżej częstotliwości deklarowanej przez producenta porównując wyniki z np. oscyloskopem cyfrowym?
 • #74
  larson04
  Level 14  
  Chyba Metex 3850 ma zakres do 100kHZ,ale musiałbym sprawdzić, mam takiego.Spełniał by Twoje założenia.Mieliśmy w pracy Sanwa 5000 ale rozleciała się po roku,a Metex ma pewnie więcej niż 10lat nadal działa pomimo zalania go kilkukrotnie wodą i nie wiem ilu upadkach.Pomiary robi dokładne tylko, że jest wolny, ale to wiedzą wszyscy.Mamy też Brymeny ,ale nie wiem jaki model -na razie pracują.Jeśli chodzi o trwałość to Metex bije na głowę.
 • #75
  User removed account
  User removed account  
 • #76
  larson04
  Level 14  
  rezasurmar wrote:
  To tylko wycinek instrukcji, podobnie jest w instrukcji Sanwa PC5000, (kolega tomekodziem, nią gwoździe wbijał, że się rozleciała?).


  Uszkodził się przełącznik główny ,po porostu się wyrobił,nie do naprawy ,miernik intensywnie używany w utrzymaniu ruchu.Do prac w jednym miejscu chodził by pewnie nadal.
 • #77
  User removed account
  User removed account  
 • #78
  User removed account
  User removed account