Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Darmowy Simlock BlackBerry - MXkey

dziekanone 03 Lut 2010 14:38 15009 71
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Tez tak uwazam, manolo juz na pewno mysli o innych projektach, a musi cos miec w zanadrzu, skoro dodal free blackberry do starego czyjegos klucza, manole co teraz - samsungi ??? LG ??? Nokie i BB juz przerabiales w tym temcie :(
    Tech mobil

GSM Product Supporter
    dokładnie ;) rynek im sie zapchał ale i tak za ta kasę dla samych bb opłaca sie go mieć
    mobista
    Poziom 35  
    @Lawarov może w pewnym sensie masz rację, że zbliża się koniec, ale moim zdaniem nie nastąpi w okresie najbliższych kilku miesięcy. My (Polacy) patrzymy na ten dongle przez pryzmat umierającego rynku - jednak klucz nie jest sprzedawany tylko w naszym kraju, więc duża jego ilość powinna się sprzedać w najbliższym czasie.
    Full Gsm
    Poziom 23  
    Parę dni i inne box-y wrócą do łask...Mx-key robi wszystko po serwerze i ciekawe co będzie po zakończeniu projektu ?? ...
    ;)
    FranekDolas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Będzie to co zawsze - inni zostaną zmuszeni do spuszczenia z tonu a nawet jak zamkną projekt zwyczajem rumuńskim to cen nikt nie podniesie i tak bo w tę stronę to nie działa.
    mobista
    Poziom 35  
    @Full Gsm po zakończeniu projektu pozostaną funkcje "offline" ;) m. in. flash/unlock BB5(+) ze starymi hashami, flash/unlock DCT4(+)(+), flash/unlock Siemens, unlock BB :)
    tonk
    Spec od GSM
    mobista napisał:
    @Full Gsm po zakończeniu projektu pozostaną funkcje "offline" ;) m. in. flash/unlock BB5(+) ze starymi hashami, flash/unlock DCT4(+)(+), flash/unlock Siemens, unlock BB :)

nie pozostaną dct4+ i bb5 ze starymi hashami bo bb leci po serwerze
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany
    Można liczyć, że serwery zostawią :lol:
    Lawarov
    GSM Product Supporter
    mobista napisał:
    @Lawarov może w pewnym sensie masz rację, że zbliża się koniec, ale moim zdaniem nie nastąpi w okresie najbliższych kilku miesięcy. My (Polacy) patrzymy na ten dongle przez pryzmat umierającego rynku - jednak klucz nie jest sprzedawany tylko w naszym kraju, więc duża jego ilość powinna się sprzedać w najbliższym czasie.

Zgadzam się z Tobą iż nie jest to rynek przewidziany tylko na polski rynek, zresztą jak 99% innych produktów. Aczkolwiek ilość sprzedaży przy toku myślenia Manole i Zulei nie idzie ze sobą w parze - ostatni przykład BB5 Kinga, chcieliśmy supportować produkt, ale Manole dostawał białej gorączki bo jego celem było przejęcie rynku Raskala i ubicie bądź przejęcie JAF'a co się jemu udało. Znam Manole osobiście i wiem jakim jest popaprańcem i jaki ma tok myślenia, teraz stawiam że ma chorą ambicję zawładnięcia całym rynkiem GSM, zresztą nie tak dawno temu próbował przejąć całe GSM HOSTING co niestety się jemu nie udało. Osobiście powiem tak że Manole to zły człowiek na złym miejscu, pojecia o GSM nie ma żadnego, nigdy w życiu nie podpiął żadnego box'a pod kompa i nie zrobił simlock'a, o użytkowaniu box'ów i instalacji nie wspomnę, obsługa komputera też w jego wykonaniu nie jest na najwyższym poziomie.

Dla mnie to zwykły nieudolnik życiowy którego Raskal ściągnął z małej, zabitej deskami wsi w Rumuni, a że Manole ma chorą ambicję postawił sobie za cel podbić z braciszkiem Zuleą cały rynek GSM :) Z uwagi na to że manipulacja ludźmi jak widać wychodzi jemu jako tako, stąd mamy taki bajzel na kółkach jak widać. Jedno wiem na pewno że każda jego zagrywka jest fałszywa i ma cel wyższy nad sobą - dziwią mnie tylko zachowania resellerów tak prężnie promujących produkt i nabijających kasę dla w/w braci... ja rozumiem że pieniądze, że zarobek tylko jak ja sobie liczę że sprzedaż wszystkich box'ów była i tak słaba, marża również, a na dzień dzisiejszy wszystko się zatrzymało to profit MX Keya wynoszący śmieszną sumę nie pokryje niczego tak na prawdę, a wzbogaci się na nim tylko Manole, który poczuje dopływ gotówki i pożegna się ze wszystkimi zostawiając i userów i resellerów na cienkim lodzie :) Jak przypuszczam nawet autor projektu nie jaki Alim Hape nie ma już pewnie nic do powiedzenia odnośnie MX Keya bo wszystko przejął Manole z Zuleą. I w tym spektaklu Zulea jak zawsze jest mózgiem operacji a Manole żołnierzem który wykonuje zadania przychodzące z centrali (czyt Zulei) :)

Czas zweryfikuje wszystko i sądzę że się nie pomylę w swoich założeniach, fakt faktem że teraz w/w bracia pomyśleli sobie że rynek zwojują ceną i skopiowanie wszystkich dostępnych solucji, szybkie pieniądze szybko się rozejdą i niebawem świat GSM znów przyjmie z uśmiechem na twarzy dwóch takich co chcieli ukraść księżyc. Ciekawi mnie tylko jak dużą czkawką odbije się to na kieszeni rynku GSM.

habrozaurus napisał:
    Można liczyć, że serwery zostawią :lol:

Tak samo jak zostawili serwery BB5 Box'a i BB5 Kinga ? ;)
    mobista
    Poziom 35  
    Serwerów na pewno nie zostawią, chociażby dlatego że utrzymanie ich kosztuje. @Lawarov co do kopiowania, to się nie zgodzę - nie wszystko to kopia innych projektów kolego.
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany
    O kurczę, napisałem to z ironią a jak widać nie każdy zrozumiał.
    Nie ma sie co rozwodzić nad zamiarami zulei i manola. Po tym co zrobili dotychczas każdy może się domyślać jakie one są, każdy może sobie to na swój sposób ocenić.
    Jednak osobiście jestem pełen podziwu dla nich. Wielu wieszało na nich psy, mówili, jacy oni to źli, a pewnie sami kupili mxkeya chociażby ze względu na cenę, tym samym nabijając i kieszonkę.
    Projekt porzucą jak każdy, co do tego nie ma wątpliwości, ale i jestem pewnien, że za jakiś czas znowu powrócą z wynalazkiem za parę groszy na który rzuci się wielu ludzi i tak zamknie się błędne koło :)
    mobista
    Poziom 35  
    Zgadzam się z przedmówcą - kosztuje nic, a robi coś, czyli jednym słowem warto mieć MX, lecz niekoniecznie wiązać z nim przyszłość ;)
    Stokłosy
    Spec od GSM
    mobista napisał:
    Serwerów na pewno nie zostawią, chociażby dlatego że utrzymanie ich kosztuje. @Lawarov co do kopiowania, to się nie zgodzę - nie wszystko to kopia innych projektów kolego.

Rynek jest tak pokopiowany, wszyscy wszystko od wszystkich, nie mowiac o sprzedawaniu zrodel.... akurat w tym przypadku nie sledzilem czy mxkey mial cos first the world, ale nawet jakby mial, to tez nie wiadomo, czy to nie jakas skopiowana solucja sprzedana za duza kaske - non public, nie zawsze update sa pierwsze do boxow, niekiedy ktos jezdzi z testowymi exe urzadzen i ogarnia hurtowe ilosci telefonow - zanim wyjdzie update............
    rekord100
    Poziom 23  
    Tylko po co te logi na koncie?
    rpk
    Poziom 26  
    Dla naszego i tak podupadłego rynku wbrew pozorom na zdrowie mx-key nie wyjdzie ale rynku u nas nie popsuł mx-key tylko użytkownicy. Simlocki i naprawy robine są za psie pieniążki powiesz za sima z 6300 40zł to klienta zawału dostaje bo ten robi po 20 tamten po 15 itp. Nie ma znaczenia czy program będzie kosztował 100zł czy 10 koła dopuki użytkownik nie będzie normalny. Jedyną opcja hamująca pazerność to były logi bo nie opłacało się zainwestować pare stówek aby zarobić grosze ale i to się skończyło.
    Pożyjemy zobaczymy na szczęście mało który klient wie jakiego sprzętu się używa czy za 100 czy za 1000zł :)
    ele22
    Poziom 15  
    @Lawarov tak czytam i oczom nie wierze. Wytłumacz mi czym sie różni to co zrobił Manole z BB od tego co zrobił AF z sagemami ?? To ze Mx-key kiedyś będzie historią - cóż takie jest życie. Tak samo zresztą jak AF jest już historią. Griffiniarze skopiowali solucje dejana wypuszczajac najdroższy dodatek do boxa w historii gsm i co też trzeba się na nich obrazić i nie kupować ich boxów ??Manole i Zulea są jacy są i trzeba mieć na nich poprawkę - ale i tak ich sprzęt bedzie kupowany teraz i w przyszłości bo jak pokazuje historia stosunek ceny do tego co robi zawsze mieli najlepszy.
    tomi_154
    Poziom 12  
    habrozaurus napisał:
    Mógłby ktoś krótko wyjaśnić dokłądnie co to ten superdongle ?

SuperDongle jest to w skrócie obszar odpowiedzialny za autoryzację PM za pomocą SX4 :)
    Jeśli nic Ci nie mówią skróty PM i SX4 to i tak nic Ci to nie powie ;P

Pozdro
    krzykos
    Poziom 15  
    Dlatego ja jestem cały czas za Gryffin Team - choć zdaje sobie sprawę, że zaraz będzie ktoś na mnie wieszał psy. Tak wiem, każą sobie za wszystko płacić - słono płacić - ale nie mam problemu, że po roku - lub dwóch box jest już nieaktualny - w sensie, że projekt się już nie rozwija. Aczkolwiek zgadzam się z przedmówcami - jeśli ktoś chce być na rynku i robić pewne rzeczy - to trzeba ponieść ryzyko - zarówno finansowe jak i później też także z supportem, ważne jest to - że taki MXkey jak ktoś go kupił - to swoją pracą się na pewno szybko zwrócił :)
    tomi_154
    Poziom 12  
    rpk napisał:
    Dla naszego i tak podupadłego rynku wbrew pozorom na zdrowie mx-key nie wyjdzie ale rynku u nas nie popsuł mx-key tylko użytkownicy. Simlocki i naprawy robine są za psie pieniążki powiesz za sima z 6300 40zł to klienta zawału dostaje bo ten robi po 20 tamten po 15 itp. Nie ma znaczenia czy program będzie kosztował 100zł czy 10 koła dopuki użytkownik nie będzie normalny. Jedyną opcja hamująca pazerność to były logi bo nie opłacało się zainwestować pare stówek aby zarobić grosze ale i to się skończyło.
    Pożyjemy zobaczymy na szczęście mało który klient wie jakiego sprzętu się używa czy za 100 czy za 1000zł :)

Masz sporo racji. Uważam ,że są dwa aspekty takiego stanu rzeczy :
    1. Klienci nie są świadomi tego ile musimy zainwestować w cały ten sprzęt , różne aktywacje , logi itd... itp. Myślą natomiast ,że nadal są czasy nokii DCT4 gdzie simlocka pseudoserwisy sciągały za "5zł" i jak woła się od nich 20zł lub więcej za simlocka z BB5 to myślą ,że robisz na nich fortunę. A jak w grę wchodzi zapłacić za BB5+ to już kaplica.

2. Sami ukręciliśmy bat na własną dupę przez niską samoocenę dla własnej pracy i sztuczne zaniżanie cen usług. Nikt nie wycenia swojej wiedzy tylko sprzęt.
    Dlaczego mechanik samochodowy bierze za podłączenie komputera samochodowego 100zł (inwestując jedynie w lipny komputer i interface )a serwis GSM który inwestuje 5 razy więcej - bierze 5 razy mniej.
    Jak dla mnie to strategia na miarę Manole !!! Dlaczego nie ma jakiejś dolnej granicy przyzwoitości? Niedługo to simlocki z BB5+ będą robić po 5zł bo MXkey kosztował 150zł i nie wypada brać więcej , bo za szybko sie zwróci ....PO PROSTU KRETYŃSTWO. Nie pozwólmy aby profesja GSM była porównywana do sprzedawania ciuchów z kartonów na ryneczku pod blokiem !!!
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany
    tomi_154 napisał:
    habrozaurus napisał:
    Mógłby ktoś krótko wyjaśnić dokłądnie co to ten superdongle ?

SuperDongle jest to w skrócie obszar odpowiedzialny za autoryzację PM za pomocą SX4 :)
    Jeśli nic Ci nie mówią skróty PM i SX4 to i tak nic Ci to nie powie ;P

Pozdro

Dzięki za wytłumaczenie, tamte terminy znam :)
    arti123
    VIP Zasłużony dla elektroda
    ele22 napisał:
    Wytłumacz mi czym sie różni to co zrobił Manole z BB od tego co zrobił AF z sagemami ??
    A co takiego zrobił Cinekk z sagemami ?? To że rozwalił lacosto i po serwerze puścił. Zresztą powiedzmy sobie... jako ostatni dodał za free...
    Cytat:
    Griffiniarze skopiowali solucje dejana wypuszczajac najdroższy dodatek do boxa w historii gsm
    Jakbyś sprawdził to bez TP zerżnęli solucję od Marcina ;) i to w "żywe oczy" za co tez kazali sobie płacić. Jednak Polak potrafi... i to dużo... czekam na nowy soft Cinkka... i na pewno się nie zawiodę ;)
    ele22
    Poziom 15  
    A BB w mx-keyu tez jest po serwerze. Zrobili dokladnie to samo - tyle tylko że Cinek na elce za to został okrzyknięty prawie Bogiem a Manole największym dnem. A co do solucji bezTP nie mam zastrzeżeń że tak było - zresztą takich przykładów jest dużo dużo wiecej. Cóż takie jest życie
    tonk
    Spec od GSM
    Z tym jednym wyjatkiem ktory pominoles, sagemy szly po logach
    basstec
    Poziom 34  
    Tomi154 zgadzam sie z Toba jednak my nic nie jestesmy w stanie zrobic. Nie ukrywam, ze licyzlem troche, ze panowie 5pln przy obecnym ruchu zrobia PAPA ale tak sie nie dzieje niestety. Jakies 90% klientow jak slyszy 40zl za 6500 simlocka robi mine, jak by sie mieli zesrac i wychodza a pozniej wiekszosc nie wraca to znaczy, ze gdzies tego simlocka sciagneli taniej. Z telefonami to samo, kupujesz za 200 bo wiesz, ze sprzedasz za 300 ale w kieszeni i tak zostanie z 60zl ale traktuja Cie ludzie jak zlodzieja bo 100 zarabiasz.
    Ja sie akurat ciesze, ze jest MX bo tanio kupiony sporo potrafi. Cen nie zanizam i nie zamierzam. Ci co narzekaja na mx'a pomyslcie troche. Przypuscmy robi sie cos po logach tak? To czy Ty zaplacisz 10zl za loga a klienta skasujesz 40zl czy nie zaplacisz i skasujesz 40 to chyba lepiej dla nas tak? No i pamietajcie, ze sprzet to nie wszystko, mam tu takiego jednego konkurenta, czesto od niego przychodza klienci z nokiami "contact service". Kto cos potrafi nie robi za 5zl.
    tomi_154
    Poziom 12  
    U mnie contact service robi sie prawie w cenie certyfikatów żeby mieli nauczkę ,że NIE ZAWSZE TANIO = DOBRZE .
    Na pochybel 5-cio złotówkowcom :D
    Może się nauczą czegoś nasi oszczędni klienci .
    Albo SonyEricssony po patchu za 5zł i sobie klient zagra w executora , bo cena 5zł nie obejmowała wykasowania <lol>
    SAMO ŻYCIE :)
    basstec
    Poziom 34  
    Dokladnie, jak ktos uwali to cena od razu idzie 100% w gore. Najgorzej, ze sie czasami znajdzie jakis, kto tej zasady nie wyznaje i naprawia praktycznie w cenie simlocka :( Branza wykancza, tym bardziej, ze coraz mniej do roboty.
    gsm_vip
    Poziom 10  
    Jak widze to polowa placze jak trzeba placic i jak jest za pol darmo. Polityka Manole jest ok, inaczej watpie aby zarobil tyle co teraz zarobia . Mało kto by zaplacil 800 zl za jego sprzet, wolaby dokupowac logi mt lub ub i robic, bo mxkey nie robi nic, czego nie zrobisz innym sprzetem, a support moglby sie skonczyc na dniach A tak poszli na ilosc i klucz kupil prawie kazdy.A cena klucza jest nizsza od cen aktywacji mt wiec czemu tu sie dziwic. Oczywiscie dla nas to nie na reke. Ale co to go obchodzi, kazdy mysli aby zarobic jak najwiecej. Ja kupowalem sprzet manole/zulea i bede kupowal.Tu nie ma szans utopienia pieniedzy, chyba ze robi sie za przyslowiowe 5pln. Swoja droga pokazal ze mozna zrobic sprzet tani i dobry. Nie bede tu wymienial projektow, ktore umarły nim sie rozwinely.Takze Manole nie jest glupi, zarabia z pewnoscia wiecej niz nie jeden team. A jakby chcial to moglby dalej pieniadze wyciagac poprzez wprowadzenie logow. To tez bylo by dobre posuniecie podobne do smti, ktore sprzedawalo/wymienialo sprzet za grosze aby moc brac kase za logi. A polaczek potrafi tylko narzekac. Ustalenie ceny uslugi nie zalezy juz manole, wiec przestancie pieprzyc i zlozeczyc tylko ruszcie dupe do "Zdzicha" z komisu/serwisu obok i z nim porozmaiwajcie i swoje zale wylewajcie.Tani sprzet nie powinien oznaczac wcale tania usługe!
    Full Gsm
    Poziom 23  
    Czemu kasowane są wypowiedzi , które nijak nie godzą w żadną politykę ...?
    Forum po to jest żeby pogadać i podzielić się odczuciami ...
    dziekanone
    Poziom 29  
    Full Gsm napisał:
    Czemu kasowane są wypowiedzi , które nijak nie godzą w żadną politykę ...?
    Forum po to jest żeby pogadać i podzielić się odczuciami ...

Jedyny powód to niezgodność z tematem. :]
    tomi_154
    Poziom 12  
    Chyba w temacie narzekań już wszystko zostało powiedziane :D
    Więc ja mam pytanie na temat :)
    Czy ktoś już ściągał locka z jakiegoś BlackBerry MXkeyem ??
    Czy są do tego jakieś kable potrzebne specjalne do boxa czy może po usb ?
    Jeśli tak to jak to się robi ?