Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny na głośnikach STX - jaki wzmacniacz do tego?

rebel28 01 Lut 2010 18:50 2436 11
  • #1 01 Lut 2010 18:50
    rebel28
    Poziom 9  

Witam. Noszę się z zamiarem zrobienia/kupienia w miarę przyzwoitego zestawu stereo. Zestaw nie ukrywam będzie budżetowy gdyż moja kieszeń studencka nie jest zbyt obfita. W porozumieniu ze znajomym zrobię oto takie kolumny:
    KOLUMNY STX

W skrócie:

STX
    GDN-22-140-8-SCX
    GDM-14-150-8-SCX
    GDWK-10-200-8-PJ

Po moim przeliczeniu wyjdą mnie około 500zł

I oczywiście do kolumn chcę dokupić wzmacniacz. Docelowo zestaw będzie grał w pokoju 26m2. Częściej będzie grał normalnie (czyt. cicho) niż na imprezach, lecz nie ukrywam że czasem lubię głośno posłuchać i zestaw robię głównie na imprezy/domówki które ostatnio co raz częściej się u mnie zdarzają:) Także priorytet dla mnie to dobre granie na domówkach. Muzyka to House, Trance , R&B i ogólno-pojęta muzyka klubowa. Lubię spory bas który czuć na ciele i dynamiczne rytmy.

Po czytaniu forum i opinii zainteresował mnie wzmacniacz Diora WS-504 (ew. 504B), ze względu na relację cena/jakość. Wzmacniacz kupię używany. Czy ten wzmacniacz będzie ok. do tych kolumn i czy spełni moje oczekiwania? Proszę o propozycję i sugestie gdyż jestem raczkujący w tym temacie.

Wzmak ma być w przedziale cenowym takim jak ta diorka, czyli 200-250zł.

Dzięki i pozdrawiam.

0 11
  • #2 01 Lut 2010 19:18
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 03 Lut 2010 13:50
    rebel28
    Poziom 9  

Ok. Dzięki. A jeszcze słyszałem dosyć pochlebne opinie o Denonie PMA-560. Czy byłaby to lepsza alternatywa dla wspomnianego Denona PMA-320 i Yamahy A-500. I czy dobrze by współgrał z przyszłymi kolumnami?

Czy polecacie jakieś wzmacniacze Onkyo bądź Kenwooda? Jeżeli tak to z jakich serii?

Proszę o odpowiedź, bo jest to praktycznie jedyne źródło mojej informacji.

0
  • #4 03 Lut 2010 14:54
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 03 Lut 2010 15:29
    radziorki
    Poziom 12  

Polecam Onkyo A-8630 :)

0
  • #6 03 Lut 2010 17:59
    globus1987
    Poziom 29  

radziorki napisał:
    Polecam Onkyo A-8630 :)

Radzę sobie odpuścić to nie ta półka klasowa . Denon pma-560 gra dość jasno i efekciarsko. W połączeniu z kolumnami grającymi spokojnie na prawdę fajnie brzmi. Yamaha a-500 to również dobry wzmacniacz.

Dodano po 7 [minuty]:

Qwerty_07 napisał:
    Ten Denon też mogł by być.

Onkyo i Kenwood to niższa półka niż denon czy yamaha więc odradzam jeśli masz możliwość kupienia w/w wzmacniaczy.

Całkowicie nie na miejscu takie podsumowanie onkyo ma również dobre wzmacniacze takie jak a-8850, a-8870,a-8780 i nie tylko i nazywanie firmy niższą półką jest śmieszne co do kenwooda nie mam opinii ale dlatego , że nie słyszałem ich dużo modeli. Również ten mit dotyczy firmy sony gdyż mało kto posiada ich wzmacniacze a gdy posiada to krytykuje gdyż zazwyczaj ma niski model lub pierwszy lepszy. Proszę choćby posłuchać tych wzmacniaczy z serii es i wtedy uważam, że zmienią się bezsensowne i powtarzane opinię na forum na temat tych wzmacniaczy. W cenie 500zł można nabyć takie modele jak jak 550es, 555es, 570es i wiele innych naprawdę swietnie brzmiących wzmacniaczy. Nie ma takiego czegoś, że ta czy ta firma jest lepsza denon ma parę dobrych modeli jak również Yamaha, sony itp. Więc proszę wszystkich wzmacniaczy jakiejś firmy nie wrzucać do jednego worka. Każda firma ma mniej udane jak również bardziej udane modele.

0
  • #7 04 Lut 2010 09:18
    rebel28
    Poziom 9  

globus1987 napisał:
    Denon pma-560 gra dość jasno i efekciarsko.

Sorry za noobowe pytanie ale co znaczy że gra jasno? Ja to rozumiem w ten sposób, że wysokie i średnie są wyeksponowane za nadto. Tak jakby "Trebles" było podkręcone". Czy jasno i efekciarsko to synonimy? Ale pewnie się mylę.

Na razie moimi faworytami są Denon PMA-560 i Yamaha A-520.

0
  • #8 04 Lut 2010 15:28
    globus1987
    Poziom 29  

rebel28 napisał:
    globus1987 napisał:
    Denon pma-560 gra dość jasno i efekciarsko.

rebel28 napisał:
    Sorry za noobowe pytanie ale co znaczy że gra jasno? Ja to rozumiem w ten sposób, że wysokie i średnie są wyeksponowane za nadto. Tak jakby "Trebles" było podkręcone". Czy jasno i efekciarsko to synonimy? Ale pewnie się mylę.

Na razie moimi faworytami są Denon PMA-560 i Yamaha A-520.

Kto pyta nie błądzi tak to znaczy, że mocno mają np. wyeksponowaną górę w tym przypadku ale to zależy w połączeniu z jakimi kolumnami. Przy muzyce elektronicznej, lub house czy coś tego typu idealnie się sprawdzi. Yamaha też ma dosyć wyeksponowaną mocno góre. Idealnie zgra ci się to z jakimiś spokojnie brzmiącymi kolumnami. Dajmy na to, że miałbyś altusy z tubową kopułką nie zgrało by się to bo za ostra góra by była ale np z jakimiś delikatnymi sopranami zgra się idealnie. Tak jak pisze kolumny muszą grać nieco spokojniej

0
  • #10 04 Lut 2010 17:26
    globus1987
    Poziom 29  

Gdwk pj to lubiąca sypać piaskiem i szeleścić kopółka ogólnie w ogóle jej nie polecam lepiej użyć awx. A w takiej konfiguracji schemat masz na stronie Stx-a i zagra to o wiele lepiej.

0
  • #11 04 Lut 2010 19:33
    rebel28
    Poziom 9  

Wiem wiem, tyle że awx kosztuje stówke. Mając dwa PJ-ty oszczędzam 140zł. Myślę że aż tak tragicznie nie będzie. :) A od innych wiem że gra przyzwoicie.

0
  • #12 05 Lut 2010 15:35
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto