Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu Siemens Amilo PA 3553 - komplikacje z naprawą OS

Wienczy92 01 Lut 2010 18:51 2757 1
  • #1 01 Lut 2010 18:51
    Wienczy92
    Poziom 1  

Witam!
    Posiadam notebooka Fujitsu Siemens Amilo pa 3553 z zainstalowanym na nim systemem Windows Vista.
    Kiedy go załączam pokazuje się komunikat
    -Uruchom system normalnie
    -Napraw wykorzystując fujitsu siemens recovery

Kiedy wybieram, żeby uruchomił się normalnie pojawia się czarny obraz i tak przez około 5 minut po czym się wyłącza.
    Kiedy chce naprawić go wykorzystując system recovery, program wykrywa błąd, ale nie może go naprawić, bo niby nie ma uprawnień administratora (na komputerze jest tylko 1 konto - administrator).
    Próbowałem zainstalować na nim Windows XP i sformatować dysk podczas instalacji, ale wyskakuje błąd podczas ładowania plików.

Podejrzewam, że przyczyną może być jakiś wirus. Chciałem sformatować dysk systemowy programem GParted, ale nie chce wykryć mi go w boot menu.

Nie wiem co mam robić. Co może być tego przyczyną?:( Jakim programem mogę sformatować dysk w boot menu? Nie mam wyrobionych recovery CD. Nie chciał bym stracić partycji systemowej, czy jest konieczne robienie formatu? Czy formatując partycję zawierającą windows, który był tam przy zakupie tracę gwarancję? Proszę o pomoc!

0 1
  • #2 01 Lut 2010 18:54
    mat_ed
    Poziom 43  

Wszystko ładnie, pięknie, ale zapoznaj się teraz z 11 punktem regulaminu forum i napisz konkretnie jakie błędy otrzymujesz. My nie będziemy zgadywać, a nie zastosowanie się do mej prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do kosza i to w trybie natychmiastowym.

0