Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat b5 FL jak jest zimny to trzęsei i kopci

01 Lut 2010 19:20 4367 11
  • Poziom 9  
    Witam! mam taki problem z autkiem a mianowicie jak jest zimny i odpale go to silnik nierowno pracuje i kopci . Nie wiem od czego zaczac naprawiac autko. Jezeli można to prosze o pomoc. Dziekuje
  • Poziom 39  
    Od porządnej diagnozy.
  • Poziom 9  
    Tzn? przejechac sie do dobrego elektryka na komputer ???
  • Poziom 16  
    Nie ma odpowiedniej temperatury mieszanki (paliwa z powietrzem) dlatego chodzi nie równo i kopci ostro. Słaba kompresja.
  • Poziom 9  
    tzn wychodzi na to ze jezeli jest slaba kompresja to luz na pierscieniach ?? wypracowany silnik??
  • Poziom 39  
    Może byś chociaż napisał jaki to silnik.
  • Poziom 16  
    Niekoniecznie może to być wina luzu na zaworach. Z tąd co słyszałem to w VW nie ma samoczynnego ustawiania. Niewielki luz może spowodować mniejszą kompresję a co to daje niższą temperaturę. Nie musi oznaczać to dużego spadku mocy.
  • Poziom 39  
    zylax4 skończ już te swoje chore wywody bo nie masz zielonego pojęcia w tym temacie. To jest Passat b5 FL, więc ma hydrauliczne popychacze.
    dopóki autor nie napisze jaki ma silnik nic nowego niw da się wymyślić. Diagnoza kompem i tak jest nieunikniona. Ja kiedyś jak się uczyłem to słuchałem i czytałem. Na doradzanie przyszedł czas później.
  • Poziom 9  
    Przepraszam kolegów silnik to 1.9 Tdi 101km pompowtryski
  • Poziom 12  
    Ja bym po prostu zaczął od sprawdzenia świec. Jak Chwile pochodzi to zaczyna równo pracować?? Bo jeżeli tak to świece spalone (min dwie) ;)
  • Poziom 9  
    świece wymieniłem sa wszystkie nowe takie same
  • Poziom 12  
    W takim razie raczej musisz podpiąć pod kompa jak kolega wyżej napisał, bo wtedy może będziesz wiedział coś więcej. Bo tak to możemy gdybać do rana a przyczyn może być wiele. Pozdrawiam