Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Nike Star 23kw - chłodna cwu

pieczony1981 01 Lut 2010 19:36 4882 5
  • #1 01 Lut 2010 19:36
    pieczony1981
    Poziom 2  

Witam,

Szukełem odpowiedzi lecz nie znalazłem dotyczącej tego kotła.

Problem następujący, od pewnego czasu woda użytkowa osiąga maksymalnie 37 st. C, czyli kąpanie się nie należy do zbytnich przyjemności. C.O. działa bez zarzutu, temperatura na grzejnikach zgodna z ustawionym maksem w wysokości 80 st. CWU natomiast, pomimo ustawienia wyższej wartości za nic nie chce się podgrzać. Wygląda to w ten sposób iż kocioł podgrzewa wodę do maksymalnie 37 stopni na dosłownie kilka sekund, potem temperatura spada do ok 30 stopni, stopniowo dogrzewa do 36-37 i znów spada do ok 30.

Kocioł użytkuję około 1,5 roku, instalowany przez dobrych fachowców, autoryzowany serwisant uruchamiał.
    Wcześniej nie było takich problemów, tak CO, jak i CWU działały bez problemów.
    Nie wyświetla żadnych błędów, ciśnienie stałe i zgodne z książkowym.

Pytanie, czy jest jakaś rada na takie zachowanie tego kotła ? Jaka może być przyczyna ? Czy obędzie się bez przybycia serwisanta ?

Proszę o pomoc gdyż dziecko w drodze, a wolę wydawać na pieluchy, wózeczki itp, a nie na drogie naprawy :)

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

0 5
  • #2 01 Lut 2010 19:43
    serwisant73
    VIP Zasłużony dla elektroda

Obawiam się , że bez serwisanta się nie obejdziesz. Obstawiam kamień w wymienniku , więc konieczne będzie czyszczenie chemiczne.

0
  • #3 01 Lut 2010 20:59
    pieczony1981
    Poziom 2  

Nie pocieszyłeś mnie :)

Orientujesz się może jaki może być przybliżony koszt takiej usługi ? Bądź znasz inne możliwe powody takiego zachowania ?

0
  • #4 01 Lut 2010 23:00
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Niekoniecznie kamień. Przypuszczam, że instalacja nie była płukana po zmontowaniu i na wymienniku odłożył się "syf". Tak czy inaczej płukanie.
    Pompa + kamix (ciepły) Koszt? Zapytaj w swoim terenie

0
  • #5 01 Lut 2010 23:26
    pieczony1981
    Poziom 2  

Czy była płukana, a cholera wie, tak szczerze mówiąc.

Dzięki za odpowiedzi, najwyraźniej sam nic nie zwojuję.

0
  • #6 01 Lut 2010 23:38
    Baronik21
    Poziom 16  

Witam.
    Przy kotle typu "star" z wymiennikiem biwalentnym problem zakamienienia jest jak najbardziej prawdopodobny, ale dochodziło by wtedy do przegrzewów wężownicy (STB) - ale nie dochodzi. Przy kotłach Immergas największą bolączką są czujniki NTC, i to od nich bym zaczął, najpierw ta kotłowa (tak na 95%), a jeśli nie pomoże to zamienić miejscami z tą na CWU (nowa na CWU a stara kotłowa na kocioł).
    Osobiście bym od tego zaczął (bo mam czujniki), w Twoim przypadku zamienił bym miejscami czujniki NTC i poobserwował czy przypadkiem nie jest gorzej np. z CO.
    Pozdrawiam.

0