Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Antena Superb potrzebna pomoc

01 Feb 2010 19:39 4129 8
  • Level 9  
    Witam
    Posiadam taką antenę:

https://obrazki.elektroda.pl/15_1265049413.jpg

ma ona następujące wyprowadzenia:

https://obrazki.elektroda.pl/27_1265049528.jpg

Kupiłem ją razem z telestartem webasto. Chciałem ją założyć do mojej Avensis i mam zamiar podłączyć do niej telestart, oraz radio. Powiedzcie mi proszę czy muszę stosować tutaj coś w rodzaju separatora antenowego jak to bywa w skodach. Powiedzcie mi proszę do jakiego koloru ma być podłączone radio, a do jakiego telestart. Byłbym bardzo wdzięczyny za pomoc
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 17  
    Rufuz wrote:
    Witam
    Posiadam taką antenę:

https://obrazki.elektroda.pl/15_1265049413.jpg

ma ona następujące wyprowadzenia:

https://obrazki.elektroda.pl/27_1265049528.jpg

Kupiłem ją razem z telestartem webasto. Chciałem ją założyć do mojej Avensis i mam zamiar podłączyć do niej telestart, oraz radio. Powiedzcie mi proszę czy muszę stosować tutaj coś w rodzaju separatora antenowego jak to bywa w skodach. Powiedzcie mi proszę do jakiego koloru ma być podłączone radio, a do jakiego telestart. Byłbym bardzo wdzięczyny za pomoc

To chyba jest antena GSM+GPS+Webasto, więc do radia (FM) nie podłączysz.
    Do radia (FM) musiałaby mieć bat, np. taka jak od Tiguana.
    Do telestarta jest beżowa wtyczka.
    pozdrawiam
  • Level 9  
    więc nawet ewentualny wzmacniacz nic nie da (jeśli chodzi o FM)? To lipa będę musiał zrobić jakąś antenę do telestarta bo w zasadzie o to mi chodzi a przy okazji chciałem podłączyc radio
  • Level 17  
    Rufuz wrote:
    więc nawet ewentualny wzmacniacz nic nie da (jeśli chodzi o FM)? To lipa będę musiał zrobić jakąś antenę do telestarta bo w zasadzie o to mi chodzi a przy okazji chciałem podłączyc radio

Nie, to jest antena do aut gdzie antena FM jest w postaci pasków na szybie.
    Akurat jestem na etapie szukania anteny do Telestarta.
    Znalazłem taki zamiennik (pasmo 868 MHz):

Tylko nie jestem jeszcze pewien co do złącza. Cena 99 zł z 2mb kabla.
  • Level 9  
    czyli też będę szukał anteny do tego telestarta, myślałem że może da się pokombinowaćnp z anteną od karty sieciowej bezprzewodowej ale one przeważnie prauję w 2,5 GHz
  • Level 17  
    Rufuz wrote:
    czyli też będę szukał anteny do tego telestarta, myślałem że może da się pokombinowaćnp z anteną od karty sieciowej bezprzewodowej ale one przeważnie prauję w 2,5 GHz

Zwykły ekranowany przewód z odkrytą końcówką powinien zdać egzamin. Testowałem Telestart z kawałkiem druta i działał bardzo dobrze.
  • Level 9  
    Piotruch ale żeby to miało jakiś zasięg a nei 100 metrów. Będę testował zobaczymy co będzie. Napiszę jak coś
  • Level 17  
    Rufuz wrote:
    Piotruch ale żeby to miało jakiś zasięg a nei 100 metrów. Będę testował zobaczymy co będzie. Napiszę jak coś

100m to z anteną ze spinacza będzie miał ;-)
    Na allegro jest sprzedawany taki zestaw, gdzie antena jest właśnie kawałkiem drutu. Wygląda na oryginał

Albo taki dipol zrobić - ktoś na elektrodzie to zamieszczał:

Zauważyłem, że zasięg bardzo spada kiedy na drodze sygnału w prostej linii znajduje się ciało ludzkie (czyli kiedy stoimy plecami do samochodu). Ale to normalne.
  • Level 9  
    Ja będę miał na drodze budynki drzewa może zdarzyć się też metalowa hala więc zależy mi na zasięgu, na allegro jest gość który też sprzedaje antenę oryginalną do telestartu ale chce za nią 170 zł

Dodano po 2 [minuty]:

Ja chyba spróbuję zrobćcoś takiego. Kupić antenę na szybę, kosztuje około 15 zł i założyć tą co mam, któej zdjęcie zamieścięłm na początku i do niej podpiąć telestart. mam nadzieję że spasuje mi do kształtu dachu i dziury w nim :) albo zrobię ze zwykłego kabla antenowego którego używałem do ścieci komputerowej radiowej