Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

peugeot307 2.0 HDI 2002 filtr czasteczek stalych

01 Lut 2010 20:13 12530 6
  • Poziom 9  
    zaswiecil mi sie blad silnika,auto nie chcialo jechac powyzej 2.5 tys. obrotow. po skasowaniu bledu jest ok,lecz pokazalo na kompie po podlaczeniu blad-filtr czasteczek stalych-co z tym zrobic. po dluzszym szukaniu znalezlismy zbiorniczek z tylu lewej strony ktory jest pusty, a slyszalem ze tam sie wlewa jakis plyn. jest on podobno drogi i rzadko to sie dolewa. czy moglby ktos mi wytlumaczyc jak to zrobic, i gdzie to kupic?:cry:
  • Poziom 18  
    płyn służy do dopalenia sadzy w filtrze cząstek stałych (fap) są 2 rodzaje płynu poznasz po obwódce korka do uzupełniania tegoż.

jaki błąd ? bo może płyn już nie będzieci potrzebny :(

jeśli błąd filtra to lipa (ok 6000zł) filtr taki ma ciekawą budowę i dzinwną właściwość zasyfia się pozostsałościami po spaleniu płynu a zdawać by się mogło że po sadzy:) są to minerały więc skutecznie zakamieniają filtr.
    słyszałem że polska myśl techniczna opracowała już możliwości wypierdzielenia fapu i oszukania sterownika (emulatory jakieś robią)
  • Poziom 17  
    ziolek46 napisał:
    zaswiecil mi sie blad silnika,auto nie chcialo jechac powyzej 2.5 tys. obrotow. po skasowaniu bledu jest ok,lecz pokazalo na kompie po podlaczeniu blad-filtr czasteczek stalych-co z tym zrobic. po dluzszym szukaniu znalezlismy zbiorniczek z tylu lewej strony ktury jest pusty,a slyszalem ze tam sie wlewa jakis plyn. jest on podobno drogi i zadko to sie dolewa. czy moglby ktos mi wytlumaczyc jak to zrobic, i gdzie to kupic?:cry:

Jak chcesz to mam taki plyn.Szczegoly na priv.
  • Poziom 29  
    Rozwierć i wyłącz programowo. Wszelkie próby reanimacji wpędzą Cię tylko w gigantyczne. Pompki podające dodatek do paliwa uszkadzają się praktycznie natychmiast po skończeniu się płynu (jeżeli popracują "na sucho") a Ty jak pisałeś - zbiornik masz pusty...
  • Poziom 15  
    Przerabiałem ten sam przypadek w swoim aucie. Konieczne jest uzupełnienie dodatku - (500zł), do rocznika 2002 powinieneś wlać Eloys DPX42. Do tego wymontowanie filtra FAP i wymycie go myjką ciśnieniową. Po tym wszystkim konieczne podłączenie do komputera i wyzerowanie liczników przebiegu filtra i dodatku. Zamiast myć samemu filtr mozna tez wymienić na nowy (ok. 2500zł) lub regenerowany (cena poniżej 2tys zł).
  • Poziom 17  
    Zdaza sie ze siadzie pompka,czyli caly zbiornik w tym wypadku bo jest to zintegrowane,ale jak nie widzi dodatku to go nie wtryskuje,wiec pompka nie chodzi.