Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oznaczenia czasowego wyłącznika wentylatora.

01 Lut 2010 20:14 2700 3
  • Poziom 18  
    Witam!
    Posiadam płytkę z czasowego wyłącznika wentylatora (produkcja niemiecka).
    Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak to podłączyć?
    Na początku myślałem że N przewód zerowy, L to faza ale patrząc na ścieżki to nie wydaje mi się by faza mogła być cały czas a "0" odcinane. Gdzie w tym układzie jest wejście, wyjście i gdzie załącznik?

Dołączam zdjęcia.

Oznaczenia czasowego wyłącznika wentylatora. Oznaczenia czasowego wyłącznika wentylatora.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 18  
    Witam a czemu by nie, -najprawdopodobniej -tak na 99,9% układ włącza/wyłącza wentylator w "zerze" mam podobny układ wymontowany z jakiegoś wentylatora łazienkowego na CD4093 bodajże zrobiony, i załączanie/rozłączanie wentylatora również odbywa się w "0" tak że podłącz tak jak masz to opisane, wejście to ta kostka opisana L T N, ten mały tranzystor pod elektrolitem (pomiędzy złączami) to element wykonawczy -układ można obciążyć małej mocy wentylatorem lub na wyjście dać przekaźnik i obciążyć coś większej mocy.

pozdr
  • Poziom 34  
    Potwierdzam to co napisał elktro. Podłącz a się przekonasz. Nie wiem jaki wentylator chcesz tam wentylator podłączyć ale ten tranzystor to za dużo nie wytrzymie.
  • Poziom 10  
    Witam,podłącz to tak L to stała faza T to faza którą musisz podac poprzez wyłącznik a N (tzw zero).tylko musi byc to ta sama faza.