Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG RL41SBPS nie chłodzi

radiofm 01 Lut 2010 20:22 3299 5
  • #1 01 Lut 2010 20:22
    radiofm
    Poziom 11  

Witam

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem lodówki SAMSUNG RL41SBPS

pewnego pięknego dnia przestała chłodzić.

Wyłączyłem ją - odczekałem parę godzin włączyłem ponownie i agregat zaskoczył - działała do pierwszego wyłączenia agregatu - następny raz nie wystartowała.
    Znów dałem jej parę godzin przerwy i to samo.
    Startuje agregat - chłodzi - agregat się wyłączy i już ponownie nie chce zaskoczyć.

Panowie z serwisu stwierdzili ze to uszkodzenie agregatu i że mam pecha.

niestety to nie koniec pecha dla mnie - zgubiłem gwarancję do niej - mam tylko fakturę zakupu więc naprawa będzie płatna - czyli 600 zł :(

Przekaźnik na agregacie działa bo jak lodówka próbuje go wystartować słychać kliknięcie. Dziwi mnie to (ale w sumie się nie znam na lodówkach) ze agregat po paru godzinach odpoczynku startuje - czyli musi ostygnąć ?

pytanie do specjalistów - w tym wypadku na 100% mam agregat do wymiany czy może uszkodzenie może być gdzieś indziej ?

Panowie z serwisu diagnozę postawili tak na "oko" ale w sumie mają pewnie trochę doświadczenia w tym temacie więc pewnie się nie mylili.

pozdr.
    Robert

0 5
  • #2 01 Lut 2010 21:19
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Znasz się na radiach to sprawdź najpierw moduł.
    Sprężarkę możesz sprawdzić podłączając ją "na krótko".

0
  • #3 01 Lut 2010 22:32
    andrzej1959
    Specjalista AGD

radiofm napisał:
    Witam

Jestem nieszczęśliwym posiadaczem lodówki SAMSUNG RL41SBPS

pewnego pięknego dnia przestała chłodzić.

Wyłączyłem ją - odczekałem parę godzin włączyłem ponownie i agregat zaskoczył - działała do pierwszego wyłączenia agregatu - następny raz nie wystartowała.
    Znów dałem jej parę godzin przerwy i to samo.
    Startuje agregat - chłodzi - agregat się wyłączy i już ponownie nie chce zaskoczyć.

Panowie z serwisu stwierdzili ze to uszkodzenie agregatu i że mam pecha.

niestety to nie koniec pecha dla mnie - zgubiłem gwarancję do niej - mam tylko fakturę zakupu więc naprawa będzie płatna - czyli 600 zł :(

Przekaźnik na agregacie działa bo jak lodówka próbuje go wystartować słychać kliknięcie. Dziwi mnie to (ale w sumie się nie znam na lodówkach) ze agregat po paru godzinach odpoczynku startuje - czyli musi ostygnąć ?

pytanie do specjalistów - w tym wypadku na 100% mam agregat do wymiany czy może uszkodzenie może być gdzieś indziej ?

Panowie z serwisu diagnozę postawili tak na "oko" ale w sumie mają pewnie trochę doświadczenia w tym temacie więc pewnie się nie mylili.

pozdr.
    Robert

Jeżeli masz dowód zakupu to pisz do samsunga o duplikat karty gwarancyjnej.

0
  • #4 02 Lut 2010 22:44
    servisant
    Specjalista AGD

Do naprawy gwarancyjnej wystarczy tylko dowód zakupu :)

0
  • #5 15 Lut 2010 20:11
    snoze
    Poziom 12  

Czy aby ta lodówka nie stoi przypadkiem w pomieszczeniu poniżej +16*C. Jeżeli tak to przestaw do cieplejszego miejsca i wszystko powinno być w porządku.

0
  • #6 15 Lut 2010 22:21
    samsu100
    Poziom 22  

Bzdura kompletna. Jest to chłodziarka no frostowa a nie z ociekającą tylną płytą. Pracuje poprawnie w klasie klimatycznej SN czyli od 10 do 32 st. C. Z opisu wynika że uszkodzony jest kompresor. Należy zgłosić usterkę na Infolinię Samsunga. Wystarczy podać model i numer seryjny spisane z tabliczki umieszczonej na chłodziarce i datę zakupu z faktury.

0