Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek na pilota - problem

przepek 23 Lip 2004 11:51 3938 13
  • #1 23 Lip 2004 11:51
    przepek
    Poziom 11  

Witam
    Mam Opla Kadeta kombi z orginalnym centralem i sterownikiem. Jest jeden master od kierowcy. Chciałem podłączyć do centralnego sterownik na pilota. I tu zaczął się problem. Najpierw podłączyłem się do wiązki, którą odłączyłem z mastera, żeby sprawdzić czy urządzonko, które kupiłem działa. Znalazłem dwie masy podłączyłem i działało. Central zamykał i otwierał się bez problemu. Jednak kiedy podłączyłem mastera okazało się, że po włączeniu zamknij centralny się zamyka ale bez drzwi kierowcy a zaraz po tym sam się otwierał. I tak za każdym razem. Po podpięciu się bezpośrednio do sterownika to samo. Jak odłączę mastera to działa dobrze.

0 13
  • #2 23 Lip 2004 23:33
    Gate
    Poziom 23  

Zapewne coś źle podłaczyłeś lub masz nie włściwy sterownik. Pewnie nie wiesz, że są róźne typy sterowania centralnym. Napisz w profilu skąd jesteś.

0
  • #3 23 Lip 2004 23:49
    sigi
    Spec od samochodów

Z tego wniosek, że masz uszkodzony bądź nieodpowiedni siłownik w drzwiach kierowcy.

Pozdrawiam.

0
  • #4 24 Lip 2004 01:38
    przepek
    Poziom 11  

Nieodpowiedni to raczej chyba nie jest skoro jest oryginalny, central jest na dwie masy. Spróbuję odłączyć część przewodów od mastera i zostawić tylko dwie masy, może to coś pomoże.

0
  • #5 24 Lip 2004 02:32
    JACHO
    Poziom 22  

Na 99% żle podpiełeś kable.
    Jeden siłownik inaczej sie zachowuje jak dwa połączone.Master ma przełącznik a ty próbowałeś zwykły cytuję:
    "Najpierw podłączyłem się do wiązki, którą odłączyłem z mastera, żeby sprawdzić czy urządzonko, które kupiłem działa."
    Musisz znależć styki sterujące w masterze a nie te które załanczają drugi siłownik.Możesz sprawdzić które to sa zamykająć i otwierająć ręcznie sprawdzając jednocześnie styki po kolei.

0
  • #6 24 Lip 2004 18:24
    marek1959
    Poziom 10  

Sprawdź czy ten siłownik to faktycznie master.
    W niektórych kadetach , w drzwiach kierowcy nie było siłownika tylko czunik położenia kluczyka w obudowie od siłownika.
    W takim przypadku musisz wstawić do drzwi dodatkowy siłownik.

0
  • #7 24 Lip 2004 22:08
    wloc
    Spec od samochodów

Powinny byc brazowo-czerwony i brazowo-bialy

0
  • #8 28 Lip 2004 12:55
    przepek
    Poziom 11  

A gdzie podłącza się sterowanie na pilota? Do sterownika centralnego czy do mastera??

0
  • #9 31 Lip 2004 02:19
    przepek
    Poziom 11  

Panowie wymiekam juz przy tym centralu. Central (oryginał GM) na pewno sterowany jest poprzez podanie impulsu masy na zamykanie i otwieranie. Sterownik, który kupiłem ma cztery przewody: dwa zasilające i dwa które podają impuls masy. Wydaje się że nie ma w tym filozofii. Jednak podłączając się do sterownika centralnego uzyskuje ten sam efekt. Jeżeli się zamyka central to bez zamka kierowcy, gdzie jest jedyny master. Pozyczyłem od kolesia z Opla mastera i dalej to samo. Największy problem to właśnie niezamykanie się tego mastera. Jak zamieniłem siłownik master z siłownikiem od drzwi tylnych pasażera to nie zamykały się tylne. Jednak zaraz się sam otwierał. Podobnie jak wcześniej problem zniknął po odłączeniu mastera, choć na bank jest dobry. Najprościej będzie chyba mieć same slave i wtedy będzie chodzić, ale przecież można podłączyć central na pilota działąjący z masterem.

Do sterownika z mastera dochodzą kable: brązowy -, czerwono-czarny i żółto-czarny - od silników siłowników, brązowo-czerwony i brązowo-biały - od sygnałów sterujących zamykaniem i otwieraniem, osobno idzie tylko +. Do innych siłowników ze sterownika idą tylko po dwa przewody czarno-czerony i czarno-żółty. Może sterownik centrala jest walnięty, choć na kluczyku wszystko gra i buczy. Jest jeszcze jedno zjawisko: central zamyka się i nie otwiera zaraz sam także jak podłączony jest ze sterownika na pilota tylko kabel dający impuls masy na zamykanie. Kiedy podłączony jest kabel z impulsem na otwieranie to wtedy zamyka się a potem samo otwiera.

0
  • #10 31 Lip 2004 07:51
    sigi
    Spec od samochodów

Npisałem 23 lipca co masz nieodpowiednie.

Pozdrawiam.

0
  • #11 15 Lip 2005 20:00
    przepek
    Poziom 11  

Wymieniłem siownik z mastera na zwykły i wszystko śmiga bez zarzutu. Tylko teraz nie ma centrala na kluczyk, ale to nie przeszkadza, bo wcale go nie używam.

Dzięki za posty
    pozdro
    przepek

0
  • #12 17 Gru 2005 23:26
    pawu81
    Poziom 10  

Odswierzam bo mam podobny problem. Alarm Cyklop, centralny to jakis no name z allegro. Sprawa wyglada tak, ze wszystko dzialalo idealnie do czasu jak oddalem auto do blacharzy. Od tej pory zamek zamyka ale tak 8 na 10 razy przy probie otwarcia otwiera i od razu zamyka. Przejrzalem w miare wszystkie polaczenia miedzy silownikami, centralny oraz alarmem i wyglada, ze wszystko jest ok... zalamuje rece i pytam - gdzie szukac przyczyny? Czasem otwiera normalnie ale tylko czasem....

0
  • #13 17 Gru 2005 23:57
    JACHO
    Poziom 22  

Odepnij siłownik i sprawdż "na sucho "czy działa prawidłowo. Całkiem prawdopodobne ze przyczyna leży po stronie zamka a nie elektroniki. Miałem takie objawy w swoim poprzednim aucie które wróciło po klepaniu drzwi a przyczyną był zapieczony i wręcz zasyfiony zamek od pyłu i sladowych pozostałości lakieru (no ale podobno drzwi były rozbrojone do "0" podczas malowania)
    Jeżeli nie to jest przyczyna to posprawdzaj wszystkie styki w kostkach od centrala lub podstaw inny siłownik.

0
  • #14 18 Gru 2005 09:20
    pawu81
    Poziom 10  

Dzieki za odpowiedz - poszukam problemu w silownikach. Mam nadzieje, ze to bedzie to bo jesli zamek jest zamkniety i recznie go otwieram kluczykiem to zawsze otwiera od razu, tylko przy probach otwierania z pilota dzieja sie takie rzeczy.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo