Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Versa 5 i mam hasło administratora brak serwisowego.

01 Lut 2010 22:32 4131 8
  • Poziom 9  
    Witam mam centrale versa 5 posiadam do niej hasło administratora i hasła użytkowników czy z pomocom ich mogę utworzyć hasło serwisowe lub je zresetować, czy muszę robić reset z kołków.
    Dzisiaj wzieło mnie na zabawę z tom centralkom i wcisnołem hasło serwisowe w jakiś dziwny sposób włączył się alarm i nie mogłem go wyłączyć więc nawciskałem całom kombinacje klawiszy i chyba zmieniłem hasło serwisowe lub je jakoś wyłączyłem, teraz jak wciskam hasło serwisowe pika jak by taki użytkownik nie istniał w systemie.
    Pozdrawiam.

Czy jak będę robił reset z kołków to po odłączeniu zasilania potem akumulatora syrena nie zacznie wyć.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Hasła serwisowego nie możesz zmienić skoro nie wiesz jakie jest.. Myslę ze naciskając przypadkowe klawisze nie zmieniłeś hasła na pewno nie wyłączyłeś, bo to nie możliwe;) Jaki masz manipulator Led czy Lcd?? Sygnalizator bedzie wył jak otworzysz centrale warunek że na zacisku sabotażowym jest podłaczony styk obudowy.O ile dobrze pamietam to versa posiada takowe wejście. Ja bym sie nie załamywał tym resetem programowanie tej centrali to kilka minut:) Pozdrawiam Piotrek
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam

Tylko reset z kołków. Wyłączasz zasilanie 230V poprzez wyjęcie bezpiecznika z transformatora i odłączasz akumulator. Zakładasz zworkę na kołki opisane jako RESET i włączasz zasilanie 230V. Z akumulatora centralka nie pójdzie. Czekasz jakieś 10 sekund, aż dioda od dialera przestanie mrugać i ściągasz zworkę. Centrala wchodzi w tryb serwisowy i możesz sobie zmienić hasło. Podłączasz akumulator i po sprawie. No chyba że jest ustawiona blokada resetu z kołków to tylko pozostaje całkowity reset centrali.
    Jak otworzysz centralkę i masz podłączony sabotaż obudowy to syrenki mogą się włączyć. Przy resecie syreny nie powinny się włączyć ale na wszelki wypadek odkręć kabelki z Out'ów.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    To znowu ja obudowę z centrali mam zdjętą bo jak ją zdejmowałem to znałem hasło serwisowe podłączyłem kompa i zgrałem wszystkie ustawienia, i dopiero po tej zabawie zaczeło wyć i nawciskałem tych klawiszy na wyświetlaczu LED i może wtedy to hasło zmieniłem. Dlatego mogę zrobić ten reset bo ustawienia mam zapisane a jak sie robi ten twardy reset jak by nie chciało iść z kołeczków. I dzięki za podpowiedź że można wyjąć bezpiecznik bo zastanawiałem się jak odczepić te kable pod prądem.

Zastanawiam się skąd skołować tom zworkę.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Zworkę możesz zdjąć z dysku twardego na chwilkę (pasuje), a jak nie masz to małe kombinerki, boczki albo śrubokręt tylko należy uważać żeby nie pogiąć nóżek. Reset wszystkiego to chyba (dokładnie nie pamiętam) polega na założeniu zworki na 60 sekund. Po tym czasie musisz zworkę zdjąć i masz 15 sekund na wpisanie nowego hasła serwisowego. Tak bynajmniej jest w Integrze możesz spróbować to zrobić z Versą może zadziała.

Pozdr
  • Poziom 9  
    MPO Osmy napisał:
    Witam

Wyłączasz zasilanie 230V poprzez wyjęcie bezpiecznika z transformatora i odłączasz akumulator. Zakładasz zworkę na kołki opisane jako RESET i włączasz zasilanie 230V. Z akumulatora centralka nie pójdzie. Czekasz jakieś 10 sekund, aż dioda od dialera przestanie mrugać i ściągasz zworkę. Centrala wchodzi w tryb serwisowy i możesz sobie zmienić hasło. Podłączasz akumulator i po sprawie.

Pozdrawiam

Dziwne pytanie a nie powinienem najpierw podłączyć akumulatora a potem 230 V tak przynajmniej piszą w instrukcji.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Jak chcesz możesz podłączyć najpierw aku, ja tam zawsze podłączam go na koniec bo wkurza mnie brak miejsca w skrzynkach na grzebanie przy kabelkach. :)
  • Poziom 9  
    Spoko jutro próbuje i już zaczynam się stresować najgorzej jak załączają się syreny a sa 2 sztuki. To jest kiosk w centrum miasta dzisiaj wyło z 20 minut koło 17 ciężko ludzi było obsługiwać i tak się zestresowałem że na tym manipulatorze wszystko co możliwe wciskałem aż ucichło ale hasło serwisowe też znikło. Masakra jutro poprzykrywam syreny jakimiś kurtkami może będzie ciszej. Pozdrawiam

• Poziom 28  
    Moderowany przez inventco.eu:

Zgodnie z regulaminem temat zamykam. Jeżeli ktoś ma coś do dodania chętnie otworzę.