Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATmega32 klawiatura wyświetlacz LCD i zapis na karcie SD

01 Lut 2010 22:44 2990 7
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie.
    Mam zrobioną już większą cześć programu, tzn. klawiaturę podłączoną do EvB4.3, wszystko się pięknie wyświetla na wyświetlaczu LCD, tylko brakuje mi jeszcze zapisu na kartę SD :(
    Trochę poczytałem forum i znalazłem kilka sprzecznych wiadomości - tzn jedni wypowiadają się że da się to zrobić na ATmega32 a inni że nie. I jestem w kropce ;/

Czy jest na tym forum ktoś kto konkretnie odpowie czy da się to zrobić czy nie?

Czy można by było liczyć na jakiś przykładowy program realizujący zapis do pliku txt na karcie sd?

Pozdrawiam i liczę na waszą pomoc :)
  • Poziom 38  
    Da się w M8 zrobić z fatem krojonym nawet chyba :)
    Na 32 spokojnie z fatem wchodzi.

Szukaj w necie... Sterta kart SD
  • Poziom 14  
    Posiadam taką samą płytkę, ver.2 chyba.
    IMO jeden z lepszych projektów na rynku.
    Jak na obecną chwilę napisałem kilka programów- klocków do budowy większego projektu. Praktycznie ostatnią rzeczą , jaka mi została do zrealizowania, to obsługa kart MMC/SD.
    Jeżeli koledze uda się napisać obsługę kart w BASCOM - może się podzieli? :-)
  • Poziom 9  
    Czy jest możliwość aby umieścił ktoś kod programu wykorzystujący AVR-DOS, zapis na karcie.
    Nie wiem jak go wrzucić w kod programu.
  • Poziom 24  
    W samplach Bascoma są bardzo ładne przykłady.A jeśli chcesz to możesz przejrzeć moje ostatnie tematy na temat odczytu z karty SD plików graficznych lub audio. Jest tego sporo na forum. A jeśli nic nie znajdziesz to daj znać a podeślę ci moje listingi.
    Ale obsługa Fat-u bez okrojenia go zajmuje sporo pamieci i bedziesz mocno ograniczony co do tworzenia swojego programu-mówię tu już o Mega32.

A bibliotekę dołączasz do swojego programu tak:

Code:
    $include "CONFIG_AVR-DOS.Bas"   

lub wklejasz całość do swojego programu -gdzieś na początku.

Do tego potrzebujesz jeszcze
    Code:
    config.mmc
    gdzie ustawisz czy korzystasz z programowego SPI czy sprzętowego oraz ustawiasz tam ewentualnie piny jeśli skorzystasz z programowego SPI.
    Config.mmc także dodajesz do programu za pomocą $include lub wklejasz całość do swojego kodu.
  • Poziom 14  
    Udało sie zrealizować zapis, ale niedogodności wynikające z nieokreślenia jawnie wielkości stosu przedłużyły prace o 2 dni :-). Generalnie działa..