Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung R580 - czesto się zawiesza bez konkretnej przyczyny

02 Lut 2010 05:35 6455 15
  • Poziom 12  
    Mam pytanie często, bez myślę powodu, zawiesza mi się laptop w taki sposób ze muszę go zresetować. Jest to mój nowy zakup jeszcze nie sprawdzony...
    SAMSUNG R580 w którym od razu zainstalowałem XP Professional sp3.
    Mam wszystkie urządzenia doinstalowane a sterowniki ściągnąłem z strony samsunga.
    Pomóżcie mi co mam z nim zrobić czy jest on tylko i wyłącznie przystosowany do win 7 i przez to sie wiesza? Może jest jakiś sposób żeby znaleźć powód?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam:)
    Moim zdaniem zainstalowany system nie jest przyczyną zawieszania się laptopa.
    Przywróć fabryczne ustawienia biosu.Użyj programu MemTest to sprawdzenia poprawności działania ramu. Zainstaluj czysty system i nie instaluj sterowników , ewentualnie tylko sterownik grafiki ,sprawdzisz w ten sposób czy któryś ze sterowników nie powoduje problemu.
    Powodzenia.
  • Poziom 2  
    no właśnie, zawiesza się i to coraz częściej... czy powinnam udać się do serwisu? ech czy ja zawsze muszę dokonać złego wyboru? wrrr..
  • Poziom 12  
    wróciłem do sytemu macierzystego win 7 no i tez zdarza się mu zawieszać...
    A przecież miałem go w serwisie i wgrali mi od nowa soft:(
  • Poziom 17  
    Witam.
    Czy kolega kontroluję może temperaturę CPU?
  • Poziom 18  
    Czy w laptopie często i intensywnie po czasie non stop chodzi wentylator szczególnie na aplikacjach 3d?

Czy np. po dopaleniu wymagającego programu albo gry 3d zawieszenie następuje dużo szybciej ?

Czy jest to kupiony używany laptop? Jeśli tak to obejrzyj dokładnie obudowę laptopa śrubki plastik czy nie ma śladów rozkręcania.

Jeśli na 2 z 3 pytań odpowiedź brzmi tak to na 80% mostek północny/grafika wymaga reballingu w servisie naprawczym.
  • Poziom 20  
    możesz mieć uszkodzony któryś z mostków
  • Poziom 2  
    mój zawiesza się kiedy chce i to w różnych okolicznościach, nie gram, laptop jest nowy, bardzo wolno chodzi, chłopaki pomóżcie lasce która w ogóle się nie zna... :)
  • Poziom 18  
    Przychodzi mi jedno do głowy a mianowicie dysk, choć to mało prawdopodobne bo jak mówisz to nowy laptop ale zawsze można trafić na jakiś wadliwy egzemplarz. Także zainstaluj jakiś program żeby podać SMART dysku. Może być np HDTune i zakładka Health.
  • Poziom 17  
    Widzę, że kolega nie wszystkie posty czyta... :D
    Jak z temp. CPU ??
  • Poziom 23  
    jak wolno chodzi to moze byc przegrzewanie, cpu zwalnia taktowanie po przekroczeniu pewnej temp.

prosze sprawdzic jak czesto i na jak dlugo wlaczaja sie wentylatory
  • Poziom 12  
    Laptop nowy i od jakiegoś czasu przestał sie wieszać mysle ze naprawily to aktualizacje systemu??? Temperatura jest ok i była w czasie wieszania sie... ciekawe czy po uruchomieniu odwracania z recovery znowu pojawi sie ten problem???
  • Poziom 9  
    Pozwalam sobie podczepić się do tematu.

Analogiczny problem. Laptop Samsung R580, nowy, kupiony w sierpniu, z Windowsem 7 64x (nic nie zmieniałem, taki jest dostarczony z komputerem). Grać w nic nie gram, korzystam z Firefoxa właściwie, Office 2007, czasami jakiś film i muzyka - innymi słowy, nic szczególnego, żadne wymagające oprogramowanie czy obciążające wszystko gry.

I problem jak poprzednik. Przed chwilą właśnie - zwiecha, nie wiem z jakiego powodu. Łażę po necie, odpaliłem kolejną kartę w Firefoxie i zawiesiło się wszystko w połowie wpisywania adresu do tej karty. Wisi - ale widzę, kursor stojący w miejscu wygląda, jakby komputer pracował (kółeczko się kręci). Nic nie działa - przejście między oknami, zejście na pulpit, nic. I tak dobrą minutę. Jak się wkurzyłem i nacisnąłem przycisk włączenia komputera - to po chwili (nie od razu), jak jakby się już odwiesił, przeszedł w stan hibernacji jakby na moment, no i się znowu włączył - i wszystko ok, otwarte okna są, wszystko jak wcześniej.

Do tej pory zdarzyło się to 2 razy - jednak wyraźnie jest to denerwujące. I nie są to zwieszki chwilowe - powisi 2 sekundy, i działa - ale dłuższe, jakaś minuta albo lepiej.

Z czym się to może wiązać? Uderzać do producenta? Jaki to może być podzespół?

Odnosząc się po kolei do postów w tym temacie:

1. zuzek1 - w BIOSie nic nie przestawiałem, więc chyba to odpada?

2. Co do temperatury CPU - nie jestem w stanie powiedzieć, jak to w momencie zwiechy było, bo nie byłem w stanie zobaczyć.

3. Setarkos - wydaje mi się, że w większości chodzi dość cicho, wiatrak pracuje głośno rzadko. Kmputer, jak pisałem, nowy.

Sprawdzać BIOS, dysk?

Bardzo proszę o odpowiedzi, za które z góry dziękuję :)
  • Poziom 10  
    Hmm nie jestem sam...coś się rozwiazało w sprawie problemu?
    Swojego r580 kupiłem w styczniu, ale intensywnie używam od niedawna i też mi się zawiesza. Mam Windows 7 64x (oryginalnie był 32x).

U mnie jeśli ma się zawiesić to tylko kilka minut po uruchomieniu, czasami się 'odwiesi' a czasami trzeba reset (kursor reaguje, ale reszta kompletnie zamrożona) ostatnio niestety coraz częściej to drugie. Zawiesza się niezależnie czy właczyłem gre, przeglądam internet oglądam film a nawet przeglądam foldery w eksplorerze. Jaśli minie zawieszka lub jej nie było to laptop działa stabilnie nawet przez tydzień ciągłej pracy przy obciążeniu 100% (używam do renderingu 3d).

Nie chce oddawać go do serwisu, bo jest mi potrzebny. Czy oprócz memtesta jest jakieś software do testowania hardware niezależnie od systemu operacyjnego?

Mam aktualnego antyvirusa i firewalla, regularnie czyszcze system ccleanerem.
  • Poziom 1  
    Witam,

Mam podobny problem. Otóż w moim R580-JS0APL przy osiągnięciu temperatury około 60°C zawiesza się (dotyczy obciążenia, przy normalnym użytkowaniu jest ok). Czy ktoś wie co może być tego przyczyną?

Z góry dzięki,
    Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto