Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Porownanie PANASONIC TX-P42GW10E z TX-P42G10E

Adarkar 02 Feb 2010 06:27 5929 17
Computer Controls
    Adarkar
    Level 15  
    Jaka jest roznica miedzy PANASONIC TX-P42GW10E z TX-P42G10E i czy wogole warto kupic ktorys z tych modeli i ktory?
  • Computer Controls
    AxelNext
    Level 38  
    TX-P42GW10E to model z 2009 roku i nie jest i nigdy nie był sprzedawany przez Panasonic Polska.

Polecam TX-P42G10E
  • Computer Controls
    Adarkar
    Level 15  
    Tyle tylko ze na Aledrogo mozna kupic oba te modele. A skoro jest na oba gwarancja wiec jakie moga byc roznice bo troche mnie niepokoja informacje z HDTV dotyczace wspolpracy G10 przez zlacze PC.
    hojlo1
    Level 35  
    ...a co Cię niepokoi (co przytaczasz)?
    Parę szt. tego modelu podłączałem do PC i nie było żadnego kłopotu. ;)
    Adarkar
    Level 15  
    Kilka osob pisalo o problemach z wyswietlaniem obrazu w wysokiej rozdzielczosci tj 1080p po laczu VGA.
    hojlo1
    Level 35  
    ...czemu nie (trzeba wierzyć), jeżeli skazany jesteś na VGA.

Nie łącze nigdy po VGA (jak nie muszę) z prostej przyczyny.

Masz w PC sygnał cyfrowy (film, fotka,itp) i przesyłając VGA:
    - zamieniasz go pierw na analogowy (czyli jakoś konwersja = strata jakości)
    - przesyłasz kablem , który przy analogu jest podatny na kolejne straty wraz z długością
    - by weszło do TV po analogu, a on przed wyświetleniem i tak ma zrobić obróbkę cyfrową (inaczej się nie da, bo sterowanie matrycy cyfrowe), czyli kolejna strata.

Puszczając ten sam film z PC np. po HDMI okazuje się ze mniej zaszumiony itp, bo strat mniej.

Pozdrawiam. ;)
    Adarkar
    Level 15  
    No tak tylko ze moja karta nie ma HDMI a nie bede zmienial kompa bo kupilem TV. Przeciez to nie tedy droga. Dlatego interesuje mnie ta roznica miedzy TV i jesli GW jest sprowadzany poza dystrybutorem to moze ma dodatkowe funkcje bo na "zachodzie" dba sie o klienta i serwis dba o upgrade softu i funkcji TV.
    Znalazlem tego typu roznice:
    GW10 = DVB-T, DVB-C, DVB-S/S2. Wejście AV Pal/NTSC auto, manual.
    G10 = DVB-T, DVB-C. Wejście AV Pal/NTSC auto
    Ktory wybrac?
    hojlo1
    Level 35  
    Adarkar - w zupełności masz rację (i rozterki). ;)
    Tu tylko doradzamy, lub sami oczekujemy porady.

Generalnie (jestem upierdliwy, jak widać) kupując u pośrednika (GW - tak opisujesz), możesz być skazany (w przypadku awarii) wyłącznie na jego łaskę.
    Czyli zamiast do "zuritu" na koszt gwaranta, to do sprzedawcy, on "na zachód" itd... .

Ps - proszę mnie nakierować na temat "złego VGA" (wiedzy nigdy nie za dużo). ;)
    AxelNext
    Level 38  
    TX-P42GW10E był produkowany z tunerem DVB-T MPEG2 na rynek zachodni.
    Widocznie jakaś część niesprzedanych telewizorów zalegała na sklepach-magazynach i po domontowaniu tunera DVB-T MPEG4 telewizory lądują na Polskim rynku.
    Podobnie było na przełomie 2008-2009 roku z modelem Panasonic'a TH-42PX80.
    X-ów w Polsce nie było, ale gdy na rynku zabrakło TH-42PV80 zaczęto ściągać z zagranicy TH-42PX80, tylko wtedy nikomu nie chciało się dokładać czy też zamieniać tunera MPEG2 na MPEG4 bo TH-42PV80 mial tylko tuner analogowy.

... TX-P42GW10E ma też w sobie tuner satelitarny HD (DVB-S, DVB-S2) co może niektórym użytkownikom bardzo odpowiadać.

Proponuję zapytać w sklepie i sprawdzić czy do telewizora jest dołączona gwarancja producenta.
    Można też zadzwonić z zapytaniem do Panasonic Polska.
    Adarkar
    Level 15  
    No coz pojawily sie podejrzenia i chyba sa prawda.
    TX-P42GW10E ma tuner MPEG2 (prawdopodobnie).
    Nasz nowy standard to MPEG4.
    AxelNext
    Level 38  
    Na Allegro są dwie sztuki TX-P42GW10E.
    Jedna sztuka z tunerem MPEG2, a druga sztuka z ... cytat:
    TX-P42GW10E wzbogacony o cyfrowy tuner DVB-T MPEG4 (nadawany w Polsce)
    więc coś jest na rzeczy.
    Adarkar
    Level 15  
    Dotarlem do instrukcji GW10 po niemiecku i tam jest takie sformulowanie:

"Funktionen im Zusammenhang mit DVB (Digital Video Broadcasting) stehen in Gebieten
    zur Verfügung, in denen digitale terrestrische Sendungen des Formats DVB-T (MPEG2
    und MPEG4-AVC(H.264)) oder digitale Kabel-Programmdienste des Formats DVB-C
    (MPEG2 und MPEG4-AVC(H.264)) angeboten oder digitale Satellitensendungen des
    Formats DVB-S (MPEG2 und MPEG4-AVC(H.264)) empfangen werden."

Czyli przy zakupie TX-P42GW10E trzeba byc ostroznym.
    AxelNext
    Level 38  
    Adarkar wrote:
    Czyli przy zakupie TX-P42GW10E trzeba byc ostroznym.
    Otóż to.
    Z opisu wynika, że najważniejszy jest "region" na który TV był przeznaczony.
    Adarkar
    Level 15  
    LOCOLOCO wrote:
    gwarancji podlegają w Polsce modele dystrybuowane w Polsce:
    http://www.panasonic.pl/oferta.php?sub=239

Dzwonilem do Panasonic Polska i od operatora od spraw technicznych na infolini otrzymalem informacje ze z serwisem gwarancyjnym modelu Panasonic TX-P42GW10E nie ma problemu. Panskie informacje sa niescisle i wprowadzaja w blad.
    AxelNext
    Level 38  
    Adarkar wrote:
    z serwisem gwarancyjnym modelu Panasonic TX-P42GW10E nie ma problemu.
    Tak też myślałem, ale zawsze lepiej się upewnić bo słyszałem już o gwarancjach producenta, dystrybutora, importera, sprzedawcy itd. itp. :turn-l:
    maru34
    Level 1  
    Model P50GW10 jest objęty gwarancją europejską. Pytałem przed zakupem Panasonic Polska i otrzymałem odpowiedź "Uprzejmie informujemy, że telewizor kupiony zagranicą w kraju będącego członkiem UE będzie naprawiony gwarancyjnie. Do zgłoszenia naprawy gwarancyjnej potrzebna jest paneuropejska książeczka gwarancyjna wypełniona, podstemplowana i podpisana przez sprzewdawcę."
    TV Posiada wszystkie tunery (DVB-C, DVB-T, DVB-S/S2 i oczywiście analogowy) Wszystkie tunery można uaktywnić po wybraniu kraju Niemcy. Osobiście sprawdziłem każdy z tunerów i oto wnioski:
    1. Tuner analogowy działa bez problemu
    2. Tuner DVB-T znalazł polskie programy naziemnej tv cyfrowej, ale z ustawieniami fabrycznymi słychać tylko fonię. Aby zobaczyć obraz trzeba specjalnie pogrzebać w menu DVB-T i włączyć opcję programów HD. Po tym zabiegu możliwe jest oglądanie programów w MPEG4.
    3. Tuner DVB-C nie jest widoczny - ale można go uaktywnić z któregoś z zagłębionych menu. Znalazł mi wszystkie programy kablowe dostpne w warszawskiej sieci ASTER (oczywiście były zakodowane, poza ptogramen Aster info i TV biznes, które działają ok)
    4. Tuner DVB-S/S2. Jeżeli chodzi o programy FTA z HotBird to w przypadku programów SD wszystko działa (HD niestety nie można sprawdzić - bo nie ma w tej chwili HD-FTA z tego satelity). Testowałem ten model również z najnowszym modułem CI Cyfry+ HD (z najnowszym softem v.11) i NIESTETY DEKODUJE TYLKO PROGRAMY SD. Programy Cyfra Plus Sport HD i Film HD nie dekodują się. Problem tkwi w oprogramowaniu TV. Na niemieckich forach znalazłem najnowszy soft do TV (v. 1411 - plik SDDL.sec), ale moduł Cyfry nadal nie działa w HD. Podobno moduł Polsatu działa - ale nie sprawdzałem osobiście.
    Jeżeli komuś udało się sprawdzić czy Cyfra HD działa z innymi modułami CI (AstonCrypt / Diablo CAM) to byłbym bardzo wdzięczny za info....
    CSA
    Level 12  
    Używam TX-P42GW10E
    - telewizor wspiera DVB-T MPEG4, aktualnie nie mam możliwości sprawdzenia bo wyłączyli kanały testowe, telewizja analogowa działa ładnie z polską fonią
    - telewizor obsługuje DISEQC 1.1 i pozwala oglądać kanały z czterech satelitów, nie wspiera obrotnicy
    - lista kanałów to miazga, ustawienie tego ręcznie jest praktycznie niemożliwe, trzeba wyszukiwać po transponderach, najpierw te polskie a potem dać uaktualnienie kanałów inaczej można się zajechać fizycznie (ciężkie uszkodzenie kciuka), miesza radia z telewizjami
    - telewizor szybko przełącza kanały zarówno telewizji analogowej jak i DVB-S/S2
    - HD z Astry i HB działa wyśmienicie, sprawdzone na Cyfra+ HD moduł Aston 2.23 i Cyfrowy Polsat na module CAM od Polsatu, jak kupię Diablo 2.2 to powiem jak działa na Diablo i TnK
    - żeby mieć dostęp do wszystkich opcji trzeba ustawić kraj Austria język Polski (parodia)
    - telewizor ma problemy z obsługą HDCP ze sprzętami Onkyo, Technics i Ezybox, wymagana aktualizacja oprogramowania
    - odtwarza filmy MPEG4 AVCHD z kart pamięci, zalecana konwersja do 720p lub 1080p, pozwala na przeglądanie plików JPEG, MP3 podobno też działa ale nie sprawdzałem i nie wiem po co miałbym słuchać MP3 na telewizorze
    - jakość obrazu, znakomita, jakoś dźwięku przeciętna (dobrze mieć jakiś porządny sprzęt audio żeby nie być zmieszanym)
    - gwarancja europejska dla wszystkich posiadaczy dowodu zakupu 2 lata