Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetowid Panasonic NV-SD20EE -zdjecie modułu hybrydowego .

02 Lut 2010 11:08 927 5
  • Poziom 24  
    Witam

Dostalem do naprawy w/w magnetowid . Klient zaniósł go do jakiegoś dziadka niedowidzącego (jak go klient okreslił ) .Dziadek trzymał pół roku i oddał go z wylutowanym modułem hybrydowym z ktorego to z kolej wylutował wszystkie kondensatory elektrolityczne celem ich wymiany gdyż klient miał problemy z obrazem (typowa usterka ) . Jednak tego nie zrobił nie wiedzieć czemu i oddał sprzęt w takim stanie z modułem bez kondensatorów . Mam prośbe do kolegów -czy ktoś dysponuje może na warsztacie takim sprzetem i mogł by zrobic zdjecie lub narysować rozmieszczenie tych kondensatorow pod kątem ich pojemnosci ??? Wymienialem te elektrolity wielokrotnie jednak zawsze wymienialem je po kolej a tutaj takie kwiatki ...........dziadek najpierw je wylutował a potem pomyślał :D
    Moduł jest na ukladzie AN3552FBS .

pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista techniki DVD
    Moje notatki ze schematu:
    Nogi układu AN3552FBS
    33--> +47µ/6V
    59--> +3,3µ/50V
    71--> -10&micro;/16V+ <--72
    Nogi układu MSM7403MS
    5 --> + 4,7&micro;/35V
  • Poziom 24  
    Witam

Dzięki za pomoc , ale - ten ktory u ciebie jest na nogach 71-72 u mnie jest na 77-78 ..?
    Nogi 33 , 59 zgadzają sie , 5- ta ukladu7403 także . Pozostaje jeszcze jeden kondensator ktory jest umieszczony bardzo blisko nogi nr 1 ukladu 3552 ,ale żadna z jego nóg nie jest bezpośrednio z nim połączona .
  • Specjalista techniki DVD
    Przyjrzałem się schematowi i przy nogach 77-78 jest opis 16V/10 więc jest tam kondensator ale pewnie pokryty grubą linią. Dołączam skan fragmentu układu.
  • Poziom 24  
    Bardzo dziękuję - o to chodziło !!

pozdrawiam