Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hipath 3000 - jakie telefony ?

02 Lut 2010 13:03 1213 6
  • Poziom 9  
    witam

wie ktos moze jakie telefony ip (najlepiej ze switchem) można zalogować do centralii siemens hipath 3000 (soft v6) ? jakie telefony oprócz siemens które są dość drogie.

wiem ze na rynku jest teoretycznie duzo takich telefonów ale czy ktoś ma to wdrożone - sprawdzone jakies telefony ?

pozdrawiam
    bar
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Adamt27 napisał:
    Proponuję Cisco z serii SPA502, SPA504 czy SPA509

no wygladaja fajnie :) a logowales je do hipath 3000 ?

z pozdrowieniami
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    Praktycznie prawie każdy SIP lub h323 ale bez funkcjonalności HFA - nie znajdziesz centrali która pozwala na logowanie obcych telefonów z funkcja telefonu systemowego
  • Poziom 9  
    a jeszcze mam inne pytanie - probuje podpiac softwerowego sipa (program phoner)

czy w centalii hipatch 3000 musze cos wlaczyc jeszcze ?
    narazie wlaczylem (sprawdzialem) i na numer ktory sie chce zalogowac ustawilem go jako klient sip

a moze cos na karcie hg mam ustawic ?
    bo jak tam mam w statusie client ze probuje sie rejestrowac ale mu sie nie udaje

w debugu pisze
    10:29:16,562: R: 192.168.1.6:5060
    SIP/2.0 404 Not Found
    From: 255 <sip:255@192.168.1.6>;tag=16002

pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Na centrali musisz mieć jedynie wygenerowanego abonenta SIP i to wszystko. Karty HG nie konfigurujesz.
    Musisz jedynie poprawnie wpisać dane na softphone ( czyli adres karty HG nie centrali oraz swój numer jako nazwa użytkownika).
    Najlepszy SIPowy softphone jaki miałem okazję testować to X-Lite, jest darmowy do jednego konta SIP.

Pozdrawiam i powodzenia