Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer F20 Ferrari - zielony obraz na DVI

02 Lut 2010 13:50 2747 7
  • Poziom 10  
    Witam forumowiczów!

Problem jest następujący: Przy pracy z wejściem DVI obraz na monitorze jest cały zielony-treść obrazu przebija się lekko przez zieleń. Przy podaniu sygnału na wejście VGA, oraz w trybie TV obraz jest prawidłowy.

Prosiłbym o wszelkie sugestie i porady dot. tej usterki
    Pozdrawiam serdecznie
    Leszek
  • Poziom 11  
    Jak się nie mylę to obraz jest wysyłany w r+g+b , czyli moim zdaniem sprawdź kabel ewentualnie zastosuj inny .
  • Poziom 13  
    Witam !!

Podpiąłem sie pod temat, bo dostalem taki sam monitor z identycznymi objawami.
    Po podlaczeniu pod DVI, tresc obrazu jest w kolorze zielonym. Na wyjsciu D-SUB jest normalny , na tunerze tak samo. Oględziny elementow monitora nie wykazuja uszkodzen. Z poczty pantoflowej wiem ze w tym typie monitora to uszkodzenie wystepuje dosyc czesto. Mam wiec pytanie do kolegow specjalistow z tej branzy, co moze byc przyczyna w/wym usterki !?
    Kabel sygnalowy jest ok !!
    Porosze o sugestie...Pozdrawiam..maciekg16
  • Spec od monitorów
    Acer F-20 Ferrari – panel MVA 8ms (g2g) od AUO M201EW01 V0
    *czasem S-IPS+ CrystalBrite
    - kopia Acer-a AL2671W (inny tylko panel ale wsad pamięci Flash identyczny)
    -zasilacz gł. +24, +12, +5 DLA001N (16dip)= L6598 +polowe P14NK60Z
    * scalak L6599 (ma dodatkowy pin na St-by)

http://www.ic-cn.com.cn/stocklst4732.htm
    http://www.bit-tech.net/hardware/monitors/2006/01/13/acer_ferrari_f20_lcd_monitor/1
    http://www.auo.com.cn/auoDEV/products.php?func=info&product_id=72&items_id=1

Co do ziel.obrazu >>poleciała pamięc koło zł.DVI
    - musisz zdobyć wsad (może od Acero-podobnego), ja nie mam.

lub wylutuj stary scalak(zrób backup danych\0 , wlutuj nowy ze sklepu zapisany jako FF
    może procek go zapisze i będzie ok.

np. w Acer AL1716B (vga +dvi) jest kość EEprom DDC Pm25LV512 i wsad (*.bin)
  • Poziom 13  
    Witam!

Dziekuje kol. Liskowi za zainteresowanie. U mnie przy zlaczu DVI siedzi pamiec smd 24lc02. Myslę ze o tą chodzi. Czy mozna wsadzic czystą nie zaprogramowaną kosc? Ma szanse to ruszyc?

Pozdrawiam.
  • Spec od monitorów
    Czysta, miałem na myśli zapisana FF na programatorze.
    Cóż można i spróbować na czystej, kupionej w sklepie.
  • Poziom 13  
    Dzięki za odpowiedz. Jutro zakupie w sklepie elektronicznym, gdyz takich w tej wersji nie posiadam. Mam tylko ósemki i szesnastki.
    O efektach poinformuje.

Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    Witam ponownie..

Otrzymalem dzisiaj zaprogramowaną pomiec, ale po wstawieniu jej, niestety zadnych zmian. Chcialbym nadmienic ze zanim mi zaprogramowano scalaka, to wlutowalem czysta kosc. Lecz tez nie bylo zadnych zmian w wyswietlanym obrazie. Nadal swieci na zielono. Znaki osd sa bez zmian.... Nie wiem gdzie teraz szukac usterki. Jest na tym module kilka procesorów, podejzewam ze ktorys wspolpracujacy z tym zlaczem ulegl uszkodzeniu. Sprawdzalem elementy otoczenia zlącza DVI. Nie wykazuja uszkodzen. Zresztą nie ma tam za wielu elementow.

Prosze o pomoc...Co koledzy jeszcze sugerujecie ??

Nie jest to popularny monitor wiec elementy do niego są praktycznie nieosiagalne.

Chcialbym sie tez dowiedziec, czy kolega ktory zakladal ten temat a miał identyczna usterke naprawil swoj monitor. Jezeli tak to co spowodowalo w/wym uszkodzenie?? Widac ze w tym typie monitora staje sie ono popularne, a brak jest koncepcji naprawy....

Pozdrawiam...maciekg16