Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DELL SX270 + windows server 2008 - przypycha się.

02 Lut 2010 17:29 1725 10
  • Poziom 14  
    Witam,
    Bardzo pocieszny komputer, mały wręcz dla mnie idealny na serwer ale staje mi okrutnie kantem i nie chce współpracować.

Z Windows XP - bagatela i całym syfem który dell dopycha użytkownikowi śmiga bez żadnego problemu, przy server 2008 dostaje czkawki - zależnie od wersji.
    Wygrałem w Düsseldorfie parę miesięcy temu konkursik z targów i jedyną sensowną dla mnie nagrodą był dla mnie ten system i chciałbym go użyć ale dosłownie po 2-5 godzinach nie da się na nim pracować. Wiesza praktycznie każdą rolę albo funkcję którą mu dodam.

Ciekawostką jest fakt taki iż pobrałem sobie darmową 60 dniową wersje ze strony Microsoft i na tej wersji robię w zasadzie wszystko na czym mi zależy AD, serwer plików, DHCP z WINS i inne

Zadzwoniłem do MS, konsultant mi nic nie pomógł, jedyne co to stwierdził iż brak sterowników do chipsetu (bo takowych nie mam, nie mogę znaleźć) może stwarzać ten problem ale na moją ripostę, że z darmową wersją działa - nie umiał ułożyć logicznego zdania.
  • Poziom 43  
    A nie próbowałeś, skoro ten trial działa, dokonać tylko zmiany klucza (na ten swój)?
  • Poziom 14  
    Oczywiście ale zwraca błąd, klucz jest nie odpowiedni do wersji.
    Posiadam 32 bitową wersję Enterprise i analogiczną instaluje próbną.
    Skąd bug - nie wiem ... wstyd po prostu.
  • Poziom 43  
    A jeszcze inaczej - też nie wiem dlaczego wyrzuca (chyba, że masz "zwykłego", a trial jest jakiś R2, a to całkiem możliwe) - przy zgodnych wersjach postawić - jako pseudoupgrade - ten Twój na czasówce?

Zakładam, że instalacja kadłubka - Core Ci nie wystarcza.

PS.
    Ulżyło mi, żeś mnie nie oskarżył o bezsensowny post (z tą zmianą klucza).
  • Poziom 14  
    Nie, no besztać za to, że chciałeś mi pomóc, nie ładnie jakoś :)
    Problem częściowo rozwiązany.
    Aplikacja na licencji GNU "DriverMax" rozwiązała problem. Ściągnęła się jakaś paczka, nie zdążyłem zobaczyć co dokładnie w każdym bądź razie na razie up time 3h i serwer chodzi zdecydowanie stabilniej.
    Dzięki za pomoc.
  • Poziom 29  
    Co to za laptop, jaka konfiguracja? 2008, czy R2? Czy dostosowywałeś ten system, by pracował szybciej, był bardzie user friendly? XP działa szybciej, bo jest starszy i przystosowany do komputerów jego czasów. 2008 i R2 bazuje na kernelu Visty (niektórzy powiedzą, że R2 to nowy kernel Win7 - ale to nadal ta sama technologia). Proponuje się by nowy systemy mialy przynajmniej dwurdzeniowy procesor i 2GB RAMu do sprawnego działania.

Dodano po 1 [minuty]:

Klucz nie zawsze działa, bo oprócz tego, że 2008 i R2 to różne systemy, to dodatkowo sa ich różne wersje.
  • Poziom 14  
    Po pierwsze to nie laptop, tylko desktop w wersji super mini.
    Konfiguracja jest w zasadzie aż nad to czego wymaga(p4 2,66, 2gb ddr, 80 gb 7200), tym bardziej, że jak pisałem wyżej na darmowej wersji nie ma tego problemu.
    Natomiast jeśli chodzi o wersję, nie wiem czy instalowałeś kiedyś ten system ale użytkownik określa jaką ma wersję systemu i sposób instalacji i potem podaje klucz, wobec powyższego nie sądzę aby miało to znaczenie.
    Jeśli chodzi o wydajność maszyny pod kątem roli i funkcji które ma spełniać jest również wystarczająca, poprzedni serwer dawał radę a miał połowę mocy obliczeniowej.
    Porównując wersję Windows Server 2008 Enterprise darmową i moją - obydwie są identyczne, klucz nie działa i nie będę się tym dalej zajmował.
    Na razie serwer działa, kuleje troszkę ale działa.
    Wysłałem loga do MS - poczekamy zobaczymy.
  • Poziom 29  
    Instalowałem, miałem wersję2008 i R2 w wersji standard. No cóż, podaj linka do wersji, którą ściągnąłeś. Zobaczę, co to za wersja i czym się różni od wersji pudełkowej. Jeśli masz naklejkę z kluczem, to co na niej pisze (nie chcę klucz, tylko nazwę systemu z naklejki). Jeśli nie ma naklejki Genuine, to zobacz na kompakcie.
  • Poziom 29  
    Wiem, że cię męczę, ale jeśli masz możliwość sprawdź dla mnie wersję obydwóch systemów za pomocą winver.

Wiem, że to płytkie co powiem, ale te wersje niczym się nie różnią. Możliwe są niewielkie zmiany i aktualizacje w wersji do downloadu. Polecam ci posprawdzać programy, które się uruchamiają z serverem, priorytety dla programów w tle, usługi i role servera, a także dodatki zainstalowane razem z systemem (w programach i funkcjach w panelu sterowania).

Dodano po 5 [minuty]:

Jedyne, co mi się nie podoba, to to, że klucz nie pasuje do wersji ściągniętej z internetu. Jeśli będziesz mi w stanie podać wersje tych dwóch systemów po zainstalowaniu za pomocą winver i będą sie czymkolwiek różniły, to znaczy że jednak to są dwa różne systemy (obviously).
  • Poziom 14  
    Płytkie nie jest, a wersje się różnią :)
    Jedna jest za free a druga za bagatela 10k netto, ale to szczegół.
    Dałem sobie siana z dellem, i ruszyłem z Hp Proliant 350 g5.
    Tu wszystko chodzi tak jak powinno, fakt że 750 wat to nie to samo co 250 no ale..
    Denerwuje mnie tylko sama sytuacja.
    Oryginalny produkt warty majątek nie spełnia oczekiwań konsumenta a produkt reklamowy w zasadzie może więcej.
    Przecież to wieszać powinni!

Dziękuje za pomoc!