logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

SilentiumPC Zephyr 120 --- za głośny

Jimmy16 02 Lut 2010 17:53 1760 3
REKLAMA
  • #1 7632623
    Jimmy16
    Poziom 10  
    Witam, zakupiłem sobie wentylator zephyr 120, wszystko działa lecz za głośno. Wiatrak podpięty jest pod płytę główną(gigabyte ma785gt-ud3h) wejściem 3pin. Czy da się go jakoś uciszyć tzn. zmniejszyć obroty bez kupowania regulatora obrotów? Wiatrak jest przykręcony do przedniego panelu obudowy jego zadaniem ma być chłodzenie środka obudowy. Jeszcze dodatkowe pytanie. Czy dobrze przykręciłem wiatrak? Jest przykręcony wewnątrz obudowy tj. zasysa powietrze przez blachę z dziurkami, czy przykręcić go tak żeby wpuszczał powietrze przez nią?? W programie speedfan próbowałem zmienić obroty ale tylko zmniejszały się na karcie graficznej, a w biosie nic nie znalazłem. Da się coś na to zaradzić?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 7632752
    wariato
    Poziom 43  
    Jakie obroty robocze ma ten wentyl ? Widocznie zamontowałeś zbyt blisko obudowy w dodatku nie zrozumiałem czy wentylator zasysa chłodne powietrze czy wysysa ciepłe z obudowy ? Jeżeli zamontowałbyś go na tylniej obudowie to ma za zadanie wysysać ciepłe powietrze z obudowy a jeżeli z przodu to ma zasysać chłodne. Dodatkowo możesz dodać jakieś dystanse tak aby nie był blisko z obudową bo powoduje świsty i głośną pracę - wiem bo sam tak miałem. Zastosowałem podkładki gumowe i jest o wiele ciszej.
  • REKLAMA
  • #3 7632763
    Jimmy16
    Poziom 10  
    Wentylator ma zasysać zimne powietrze i wpuszczać do obudowy. obroty robocze 1100obr/min. Chyba za mocno go przykręciłem, poluzowałem troche i już go prawie nie słychać:)
  • #4 7643758
    ViP3R
    Poziom 20  
    Ja z kolei musiałem zwiększyć obroty tego wentylatora. Mam wersje 4pin, która podłączona jest pod gniazdo CPU_FAN. Przy mniejszych obrotach (włączona regulacja w biosie) wydawał bardzo nieprzyjemny modulowany dźwięk o dość wysokiej częstotliwości.
REKLAMA