Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 zabójczy dla baterii laptopów

zonker 24 Lut 2010 11:02 42574 59
  • #31 24 Lut 2010 11:02
    askr
    Poziom 35  

Matko, skąd żeście tego newsa wykopali? Jakiś miesiąc czy dwa temu była o tym informacja i wyjaśnienie - kilka odizolowanych przypadków, gdzie poprostu Windows wykrywał, że bateria jest już zajechana i poprostu wyświetlał ostrzeżenie - czego inne systemy ze stajni MS nigdy nie robiły. A baterie tych użytkowników już wcześniej były na dobiciu.

• Ups
  • #32 01 Mar 2010 18:29
    skwarosz
    Poziom 9  

najbardziej chce mi się śmiać z ludzi którzy mówią że to bzdura i nie prawda. Niestety jest to prawda sam mam problem u siebie. Posiadam Acer 5930 i wcześniej na viście dawało radę pograć 1,30h na wysokiej wydajności. Niestety od razu po zainstalowaniu 7 miałem komunikat o rozważeniu wymiany baterii. Kiedy odłączałem zasilanie i jechałem na baterii to na 7 po 5 min padła mi bateria. Od razu po zainstalowaniu nowe systemu!!!!! Na viście wszystko mi śmigało. A jak tylko na 7 przeszedłem od razu zgon po 5 min.I ładował mi się tylko dziwne bo 10 min czy nawet mniej. Lapka mam już od ponad roku i przez ponad 9 miesięcy wszystko było ok. I teraz niestety już muszę siedzieć na podpiętym do prądu bo bateria już nawet na viście nie wytrzymuje 5 min. Także to nie są odosobnione przypadki bo już na wielu forach czytałem o takich sytuacjach. Z tego co pisał Microsoft 7 nie uszkadza baterii tylko tym razem ma wsparcie na diagnostykę. Gówno prawda!!!! Bo gdyby tak było to bateria by z powrotem działała na viście a tak nie jest.

• #33 05 Kwi 2010 16:47
    sadek89
    Poziom 1  

buli439 napisał:
    Bzdura !!!!!
    Mam zainstalowany Windows 7 Ultimate na laptopie HP ProBook 4510s i starcza mi bateria na jakieś 3-4 h gdzie na win Xp i vista home premium max 2h . Jestem zadowolony z 7 !!

Dodano po 3 [minuty]:

A oto dowód

witam
    ja tez myslalem ze to bzdura pierwszy laptop compaq 3 tygodnie pracy na windows 7 drugi laptop toshiba a300 2 miesiace na 7 a dzisiaj:
    Drugi notebook te same objawy najpierw co raz krótsza praca na baterii a później boom! Przypadek? Nie mówię że wszystkie laptopy są zagrożone ale ja akurat miałem pecha.

• #34 12 Kwi 2010 19:11
    fazifaryzeusz
    Poziom 9  

Witam posiadam Laptopa HP PROBOOK 4510S ktory zostal zkupiony w lipcu 2009 a z linni produkcyjne zszedl maj 2009 instalowałem win 7 chodził wysmienicie ale
    po błedach z drukarka(HP PHOTOSMART) ktorej uzywam do pracy wrociłem do XP profesional, ale do rzeczy po miesiącu bateria w lapie zaczeła się szybko ładować 30-60 min 100% !!!!!! ??? nastepne pare dni przyniosly to ze bateria ładowała się na 74-76 % a moc jej spadała dosłownie z dnia nadzien aż przy starcie wlaczeniu laptopa komunikat z biosu ze bateria jest bardzo slaba i wogule na niej nie dziala laptop ani sie nie ładuje czy to od WIN7 ? możliwe. Na Acer Extensa też miałem 7 ale choc ACER ma 1,5 roku bateria trzyma 100 min .
    Teraz mam dylemat czy kupic baterie czy w jakis sposób ją regenerować.....
    pozdrawiam
    PS
    może ktoś doradzić.........?

• #35 12 Kwi 2010 19:15
    misiaty1985
    Poziom 16  

Może ktoś pomoże. Wątek trochę związany z tematem Link
    Ps proszę moderatora o usunięcie odpowiedzi ale tak po jednym dniu.

• #36 04 Wrz 2010 22:55
    Kamil1337
    Poziom 8  

Odświeżam, bo minęło sporo czasu a ja kupiłem laptopa z preinstalowanym win7 home premium i jak sie naczytałem o tych problemach to się wystraszyłem. Przeczytałem te problemy oczywiście dopiero jak kupiłem, bo inaczej bym 7ki nie brał. Szukałem info o formatowaniu baterii i się na to natknąłem.
    Proszę o przeczytanie całości, bo może to pomóc w rozszyfrowaniu przyczyny i rozwiązania problemu, a może ja poopełniłem błąd jakiś..
    Przechodząc do mojego problemu, przy pierwszy odpaleniu nowego lapka toshiba satellite c650d-108 podłączony był zasilacz, ustawiłem konto, popatrzyłem co tam jest ciekawego itd i w między czasie naładowała się bateria. Zostawiłem podłączony zasilacz na jakieś jeszcze kilka godzin na trochę na włączonym i potem wyłączonym lapku. Następnego dnia bez zasilacza odpaliłem na baterii i normalnie korzystając a nawet na oszczędzaniu energii chciałem go normlanie rozładować. Pokazywało najpierw 100% i w kilka sekund spadło na 98% i pozostało 2h36min. Potem 92% 4h13min. Ucieszyłem się, że jest dobrze, systematycznie opadając w ciągu 1h20min doszło do 67%. Wyłączyłem lapka i za jakiś czas odpaliłem, wszystko płynnie ładnie szło i się rozładowywało, było 62% i 2h06min pozostałych i doszło do około 40% nagle przechodząc w stan hibernacji! Podlaczylem zasilacz, wlaczylem lapka i pokazal sie stan baterii 10% i 12min pracy pozostalej i info o krytycznym stanie baterii (w sensie, że rozładował się). Odlaczylem zasilacz pomyslalem ze nagle tyle nie spadl o 30 procent tylko ten win7 wariuje ale on dalej po trochu przez 5 min spadl na 8% sobie i sie zahibernowal i dalej nie podłączałem nic, nie wiem co zrobić teraz, naładować? Ale czemu trzymało tylko 2h10min jak się zapowiadało ciągle na 3,5-4h. Obawiam się ładować, bo może ona ma jednak te 40% nadal a to 1.użycie i lepiej rozładować ją do realnych 5-10%. Nie wiem jaki jest poziom prawdziwy i nie wiem co zrobić i czy to normalna sytuacja? Czy to ten win7, czy ja coś nie tak zrobiłem...

• #37 05 Wrz 2010 00:15
    atek000
    Poziom 16  

Proponuję w twoim przypadku jednak naładować jeszcze raz akumulator na wyłączonym sprzęcie, tak aby nie było dodatkowych obciążeń dla akumulatora. Niech się ładuje aż do zgaśnięcia diody ładowania bo dłużej trzymać na ładowarce nie ma sensu (brak sygnalizacji = odcięte połączenie ład-aku).
    Następnie ponownie sprawdzić czas pracy i nadzorować poziomy stanu naładowania. Jak coś będzie nie tak to udać się do sprzedawcy i niech on sie o to martwi.

M$ wciąż wypiera się jakoby win7 uszkadzał akumulatory w laptopach a ja co jakiś czas spotykam się z osobami z takim samym problemem po instalacji 7-ki. Powrót na XP-ka lub linux-a nie załatwia sprawy.

• Ups
  • #39 05 Wrz 2010 13:50
    misiaty1985
    Poziom 16  

Może ktoś wie jak wyłączyć automatyczne przechodzenie w stan hibernacji w win7? Wiem że jest to ryzykowne posunięcie ale powinno pomóc. Miałem XP i tam dało się wyłączyć sprawdzanie poziomu baterii.

• #41 05 Wrz 2010 15:47
    misiaty1985
    Poziom 16  

Niestety nie można zmienić poniżej 5%. Już tam sprawdzałem. Może ktoś zna jak to obejść w rejestrze?

• #42 05 Wrz 2010 16:42
    Sanowiak20
    Poziom 21  

Witam.
    Mam ten sam problem.
    Laptop to HP Pavilion DV6500, na Viście bateria trzymała ok. 2 godziny.
    Po instalacji Windowsa 7, pracowałem na baterii i gdy ikona pokazała stan naładowania na poziomie 8 %, komputer przeszedł nagle w stan hibernacji.
    Po podłączeniu zasilania i uruchomieniu, pokazał się dobrze znany komunikat "rozważ wymianę baterii".
    Żywotność baterii spadła nagle do 1 godziny a po kolejnych 3 miesiącach do 20 minut (laptop prawie nie odłączany od ładowarki).

• #43 05 Wrz 2010 23:43
    Kamil1337
    Poziom 8  

Ja przekopałem już nie jedne forum i doszedłem do jednego słusznego wnisoku, że baterię trzeba skalibrować, czyli układ, który pokazuje ile % jest baterii i ile pozostało czasu pracy dopasować do rzeczywistości. A zrobić to poza systemem, bo ten pomimo tego, że np baterii zostało 20% pokazuje 5 i się wyłącza i dlatego krócej trzyma. Jak narazie jedynie naładowałem do pełna i rozładowałem w win7 do momentu wyłączenia. I tu też spotkałem anomalię. Przez pół godziny zatrzymało się wszystko na 6% i 13min pozostałych. Zresetowałem kompa, bo myślałem, że ten wskaźnik się zawiesił (system działał) i jeszcze pare minut było to samo 6% i rosło prze kilka minut z pozostałych 7 minut do 10 minut. To znaczy, że coś jest nie tak i najprawdopodobniej to elektronika źle podaje informacje o stanie baterii i za wcześnie ją wyłącza, albo za poźno.
    Są jakieś programy i opcje w biosie do kalibracji, ja nie znalazłem. Znalazłem jednak, że wystarczy chyba rozładować baterię na ekranie biosu lub w trybie awaryjnym, będzie długo to raczej trwało i wtedy podłączyć zasilacz gdy sam się wyłączy laptop (niezwłocznie podłączyć, bo bateria nie może stać maksymalnie rozładowana), nie włączać komputera aż się naładuje i można to raz powtórzyć i powinno się wszystko wykalibrować. W sumie chodzi o to, żeby nie rozładowywać windowsem przy formowaniu (a raczej kalibrowaniu właśnie) tylko biosem, bo wtedy na pewno się do końca rozładuje i potem bez włączania kompa naładować do końca. Ja teraz ładuję zostawiam zasilacz na noc włączony (laptop wyłączony) i potem planuję rozładować samym biosem, może wtedy będzie prawidłowo pokazywać i trzymać te 3,5h, bo trzymało 2,5 przy max oszczędzaniu energii. Starszym bateriom też powinno to pomóc.
    Co o tym myślicie?

• #44 06 Wrz 2010 08:50
    sokoleokoo2
    Poziom 22  

Tak, przy co najmniej 2 krotnym rozładowaniu w biosie - 1 x na 6-mcy. Pomaga ale o jakieś 10-20 %, dlatego że rozładowanie następuje przy stałych wartościach prądu/napięcia - bez pomocy systemowych optymizatorów.

Generalnie jak ktoś ma uwaloną baterię to tylko zamrażalnik (podobno działa) lub ręczna wymiana ogniw.

• #45 06 Wrz 2010 15:40
    atek000
    Poziom 16  

sokoleokoo2 - Zamrażalnik? hmmm.. śmieszy mnie takie rozwiązanie ale chyba coś w tym jest bo spotkałem się z osobami którym to pomogło, ale to bateriach do komórki a nie laptopa. Komórka sprawdza rzeczywisty stan ogniw a lapek nie. Jak on to robi i na jakiej podstawie pokazuje zużycie akumulatorów to już opisałem wcześniej. Tym bardziej nic nie zmieni wymiana samych ogniw, nawet jakbyś użył nowiutkich i z dwu a nawet dziesięciokrotnie większą pojemnością. Dlaczego? przeczytaj wcześniejsze wypowiedzi.
    Jedynym rozwiązaniem jest zmiana wartości w kościach pamięci (licznika ładowań).

• Ups
  • #46 09 Wrz 2010 18:14
    Kamil1337
    Poziom 8  

Mogę powiedzieć, że po kalibracji bateria trzyma mi już 3,5h przy normalnej ale nie wymagającej pracy. Co ciekawe przy rozładowywaniu biosem trzymała 2 razy tylko po 1h 50min, wiec na win7 prawie 2 razy dłużej. Postanowiłem oszczędzać ją i jak jestem w domu a ona ma 40-60% to wybierać a działać na zasilaczu.
    W usłudze Toshiba Tempro pojawiła się aktualizacja biosu z 1.3 na 1.4 może też coś pomoże, bo gdzieś czytałem, że to bios a nie win7 baterie uszkadza, ale to dziwne trochę by było chyba...

• #47 22 Paź 2010 10:58
    marorl
    Poziom 2  

Aktualizowałem system z visty do windows 7 home premium na laptopie.Przedtem nie miałem najmniejszych problemów z baterią-pracowała ok.1,5-2 godz.Zaraz po instalacji system prosi rozważ wymiane baterii a czas pracy na samej baterii wynosi 10 minut!!!Czytałem w necie jest to wielki problem wielu użytkowników laptopów z tym systemem.Powiadomiłem microsoft,odpisali ze znaja problem i nad nim pracują.Czekam na sp1 jak na zbawienie,może on rozwiąze ten problem.Narazie odradzam instalacje windows7 na laptopach !!!!

• #48 13 Lis 2010 14:23
    Iacoomeen
    Poziom 13  

Mam Asus'a od początku 2010 r. z Win7, z początku na baterii komputer pracował jakieś 3 h, na profilu Battery Saving do 4,5 h. Jakieś 3 dni temu komputer nagle wyłączył się przy ~50% naładowania baterii. Nie wiedziałem co się stało więc ponownie go odpaliłem i pojawiło się tylko logo ASUS i znów wyłączony. Po podłączeniu zasilacza włączył się i stan baterii wynosił 2%, po naładowaniu do 79% bateria przestała się ładować. Po kilku godzinach pojawił się komunikat "Rozważ wymianę baterii". To wina Windowsa czy to ASUS produkuje teraz takie gów..ane baterie?

• #49 25 Gru 2010 13:21
    grabarz110
    Poziom 12  

U mnie w dellu studio 1555 na win xp bateria spokojnie trzyma 2.5h spokojnie idzie film obejrzeć.

• #50 10 Lut 2011 15:44
    ivett
    Poziom 1  

Nie znam się tak dobrze aby technicznie się wypowiadać ale:

- na xp moja bateria trzymała na full ustawieniach ok. 45 min
    - na 7 trzyma... 3 sekundy
    NIE BYŁ TO PROCES STOPNIOWY LECZ Z DNIA NA DZIEŃ- W PON. MAM XP I TRZYMA 45 MIN, WE WTOREK INSTALUJĘ 7 I MAM 3 SEKUNDY. Myślę, że coś faktycznie jest nie tak z tym.

Mam HP Compaq

• #51 18 Mar 2011 20:43
    neik
    Poziom 11  

Cóż i mnie to dopadło, najpierw coraz krócej i krócej aż pewnego wczorajszego dnia bateria całkowicie padła a mi wyskoczył taki komunikat:

Battery Life Time in current state is not longer.
    Because you may lose your data during using, please replace to new battery.
    (honest goods)

Tip> Battery Pack is Cunsumerable device.
    This pack is not working correctly or life time is not longer,
    please use to replace to new battery(honest goods)

Ciekawi mnie też że na pasku bateria pokazuje mi cały czas 54% i że ładuje ale jak tylko odłączę kabel to od razu wyłącza się laptop.

Po wyciągnięciu baterii i naciśnięciu na niej PUSH to trzy razy mrugają mi diody 20% 60% 100%

Szukam obecnie na zagranicznych aukcjach baterii ale nie 4400mAh jak mam teraz ale już 6600 (te same pieniądze niż przy zakupie w Polsce 4400)

Ciekawi mnie też fakt że firma SAMSUNG daje tylko 6 miesięcy gwarancji na baterię a inne kupując nawet (chyba) oryginalne dają rok a nawet dwa lata gwarancji. Ale to jak pisałem na zagranicznych aukcjach.
    Mój laptop to SAMSUNG R580

• #52 06 Lut 2012 18:44
    adamadi33
    Poziom 43  

Gdzieś był artykuł związany z baterią do laptopów.Microsoft przyznał że jakieś tam błędy zostały popełnione w systemie, ale na szczęście miały się skończyć wraz z nowymi aktualizacjami do tego że systemu.

• #53 23 Lut 2012 14:42
    ullla
    Poziom 9  

Niestety od dzisiaj jest to także mój problem. Laptop ma 14 miesięcy, bateria szanowana a tu komunikat rozważ wymianę baterii i zamiast 2-3 godzin pracy - 1h.
    Myslałam, że coś się popsuło, ale jak widzę google oferuje dużo do poczytania na ten temat, jednak oprócz rozwiązania. samsung rv510

• #54 23 Lut 2012 15:18
    Bródka
    Poziom 39  

Po 14 miesiącach bateria może paść niezależnie od systemu, jakość ogniw też ma znaczenie
    Choć czytałem nie dawno ze M$ przyznał sie do tego że windows 7 jednak przyczynił sie do uszkodzenia baterii, niestety nie pamiętam gdzie to czytałem
    Jeśli zależy ci na baterii proponuje kupić zamiennik dobrej jakości czyli na ogniwach np Sanyo

• #55 24 Lut 2012 17:09
    ullla
    Poziom 9  

Witam
    Na razie zrobiłam tak, jak opisano gdzieś w necie. Wyładowałam aż do uśpienia i tak zostawiłam na parę godzin. Potem na noc ładowanie bez odpalania i po południu dzisiaj odłączyłam ładowanie... no i .... zniknęło. Krzyżyk zniknął, przy baterii nie ma już formułki o wymianie. Przy pełnym naładowaniu pokazuje 96% i 2 godziny. Cóż, na początku było wiele więcej, ale nie ma tragedii. Laptop włączony całymi dniami od nowości. Z tym że, jak pisałam, zgodnie z zasadami szanowania baterii, ale pewnie mimo to zużyła się. Na razie mam spokój.
    Pozdrawiam

• #56 30 Maj 2012 14:11
    zorck
    Poziom 9  

Chciałbym zadać pytanie jeżeli można.

Mam ACER Aspire 5738ZG

Mam na min Windows7 Ultimate i mam cały czas komunikat aby rozważyć wymianę baterii.

Wcześniej miałem Windows7 Profesional i nie miałem takiego problemu. Bateria trzymała mi jakieś 2h ale to akurat była u mnie norma. Teraz ciągnie mi jakoś ok 1h.
    Czy możliwe jest żeby wersja Ultimate była temu winna?

Dla informacji dodatkowej obie wersje Windows7 były 64-bitowe

• #57 30 Maj 2012 14:28
    Bródka
    Poziom 39  

Wielce wątpliwe, po prostu zużycie baterii nie koniecznie jest stopniowe i akurat ci to wyszło po zmianie wersji systemu

• #58 30 Maj 2012 14:35
    zorck
    Poziom 9  

No ok. A czy jest jakaś możliwość aby się tego pozbyć?

Tylko proszę nie mów że trzeba kupić baterię bo na chwilę obecną mam wydatki związane ze ślubem i nie bardzo mogę sobie pozwolić na taki luksus jak nowa bateria.

• #59 30 Maj 2012 14:40
    Bródka
    Poziom 39  

Innego wyjścia niż regeneracja lub wymiana baterii nie ma
    Laptop bez baterii może działać wiec jak jej nie używasz to albo wyciągnij baterie (zniknie komunikat) albo używaj ale będzie ona coraz krócej działać

• #60 31 Maj 2012 07:27
    zorck
    Poziom 9  

Hmmm no to chyba będę musiał sobie ją jednak kupić.

Jak by nie patrzeć czasami trzeba włączyć i pracować na baterii.

Dzięki za odpowiedź.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME