Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

General Motors rozpoczyna produkcję silników elektrycznych

pseven 02 Lut 2010 19:36 2162 2
  • General Motors rozpoczyna produkcję silników elektrycznych
    W minionym tygodniu przedstawiciele General Motors ogłosili opinii publicznej plany dotyczące rozpoczęcia produkcji silników elektrycznych na masową skalę. Koncern ma zamiar zainwestować w zaplecze produkcyjne 246 milionów dolarów. General Motors kontynuuje swoją politykę polegającą na skupieniu się na tworzeniu kluczowych elementów, takich jak silnik, we własnym zakresie. Amerykański koncern planuje także rozpoczęcie produkcji, sygnowanych własnym logiem, akumulatorów dedykowanych do zasilania samochodów elektrycznych i hybrydowych. Te stanowią obecnie najdroższy element pojazdu i od ich rozwoju zależy to jak szybko samochody elektryczne trafią na rynek mainstream. W planach GM jest rozszerzenie oferty o kolejne modyfikacje modelu Volt, w tym także wersję PHEV (Plug-In Electric Vehicle), którą będzie można ładować z tradycyjnego gniazdka sieciowego. Nowe modele mają być optymalizowane pod kątem wykorzystania przestrzeni. Inżynierowie GM wychodzą bowiem z założenia, iż zminimalizowanie wymiarów silnika ułatwi projektowanie i serwisowanie samochodu, jak i zapewni przestrzeń niezbędną na większej pojemności ogniwa zasilające.

Źródło:
    http://www.technologyreview.com/blog/energy/24715/?ref=rss

Fajne! Ranking DIY
  • #2 03 Lut 2010 11:36
    kamil bula
    Poziom 18  

No fajnie patrzeć jak mój kochany koncern się rozwija i idzie do przodu :)

To ten Chevrolecik to hybryda, albo sam elektryk? Ciekawe rozwiązania i na czasie, choć nie jest to już nic nowego. Szkoda tylko, że dzisiejsze samochody nie wyglądają już tak dobrze jak starsze. W każdym nowym modelu widzę tylko wieeelkie koła z alufelgami i dziwną sylwetkę, tak przesadnie ''upiększoną'', że po prostu nie jest to zbyt piękne. Niestety widzę, że Opel też idzie w nie najlepszym kierunku jeśli chodzi o styl i wygląd zewnętrzny. Astra IV to już nie ten Opel, nie ma już tego czegoś... Wygląda jak typowy Japończyk moim zdaniem. Starsze są fajniejsze, ale nigdy nie umrze we mnie zamiłowanie do tej marki.

Przepraszam za offtopic, ale musiałem przedstawić swoje uczucia i przemyślenia na temat GM. Ale podsumowując, jak dla mnie nie ma lepszego koncernu niż General Motors. :D

• #3 11 Sty 2011 19:13
    adikow
    Poziom 13  

Akurat silniki elektryczne są już na rynku kilkadziesiąt lat, zastosowanie w autach też już znane jest dosyć długo. Wszystko biega o zasilanie czyli akumulatory czy baterie, a ten rozwój zawdzięczamy nie motoryzacji a telefonom i komputerom przenośnym czyli laptopom. To dzięki nim motoryzacyjni potentaci zaczęli myśleć na czym tu można dodatkowo zarobić. Teraz dojdzie do tego że energia elektryczna pójdzie w górę a zamiast paliwa na stacjach będziemy kupować wymienne baterie.
    Według mnie prawdziwy przełom to auto z generatorem wodorowym czyli na wodę ;)