Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki to alarm Bez oznaczeń 10 + 4 piny.

bolek83 02 Lut 2010 20:05 2048 10
  • #1 02 Lut 2010 20:05
    bolek83
    Poziom 8  

Mam problem z podpięciem alarmu bo nie mam instrukcji a nie wiem co to za model alarmu bo nie jest nigdzie opisany :/ Pilot to zwykły scyzoryk z 3 przyciskami a centralka tak wygląda: Jaki to alarm Bez oznaczeń 10 + 4 piny. Jaki to alarm Bez oznaczeń 10 + 4 piny.

0 10
  • Sklep HeluKabel
  • #2 03 Lut 2010 19:51
    bolek83
    Poziom 8  

a może podpowiecie mi chociaż który kolor przewodu do czego jest ?

0
  • #3 03 Lut 2010 20:35
    jurekk55
    Poziom 34  

Spróbuj porównać ze schematem wynalazku o nazwie "Master"

0
  • #4 04 Lut 2010 16:02
    bolek83
    Poziom 8  

szukałem na goglach ale z Mastera w tej obudowie znalazłem tylko centralny zamek a nic podobnego z alarmów nie mogę wypatrzeć

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 04 Lut 2010 16:17
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

A to jest pełny alarm? Czy tylko sterownik centralnego z przekaźnikiem blokady (są takie wynalazki)?
    W pierwszym momencie wyglądało mi to na minister od AMT. Ale ta dodatkowa kostka nie pasuje.
    Co chcesz z tym zrobić?

0
  • #6 04 Lut 2010 18:27
    bolek83
    Poziom 8  

To był pełny alarm z jakimiś bajerami ;-) dwa grube czarne przewody to odcięcie zapłonu kostka na 4 piny jest od czujnika dodatkowego "wstrząsowego" wiem ze resztę przewodów podpinało sie do sterownika od centralnego który jest osobno Następne do czujników w drzwiach syrena to dwa czarne wychodzące z wtyczki, Błękitny przewód wychodzący samotnie z płytki to syrena Reszty nie pamiętam kiedyś go sam zakładałem ale zgubiłem dokumentacje i chciałem go zamontować do innego samochodu a wymontowałem go dość dawno a nie opisałem sobie przewodów :(

Dodano po 30 [minuty]:

Jaki to alarm Bez oznaczeń 10 + 4 piny.

0
  • #8 04 Lut 2010 19:26
    bolek83
    Poziom 8  

Nie jestem elektronikiem i moja wiedza jest zerowa ale z opisu funkcje o ile pamiętam podobne tylko ja miałem do tego w zestawie osobno sterownik do zamka centralnego no i ja mam dodatkowe piny na czujniki dodatkowe może to podobna wersja :/ spróbuje to podpiąć według tego schematu może nie spalę :D A takie pytanie z innej beczki mogę to testować w domu podpięte do prostownika ?? czy raczej przytachać akumulator do domu bo na dworze bryyy zimno a nie mam garażu

Dodano po 12 [minuty]:

Kurcze przejrzałem ten schemat http://www.pliki.amt-alarmy.pl/AMT/MINISTER%2...0161.01.08%20-%20Instrukcja%20i%20Schemat.pdf i mam małe wątpliwości kolory są podobne ale kolejność ich jest inna i trochę sie obawiam tak podpiąć ale jak mi powiecie czy mogę to zasilić prostownikiem to podłącze zasilanie i będę badał przewody miernikiem może mi to coś pomoże

0
  • Pomocny post
    #9 04 Lut 2010 19:30
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bo to nie to. Jeśli to pełny alarm, to musisz szukać dalej.
    Jeśli wiesz, gdzie jest zasilanie i masa, to zapinasz alarm do zasilacza i szukasz sobie sygnałów kierunkowskazów (możliwe, że żółte), syreny, impulsów sterowania centralnym, zasilania i masy (najczęściej załączanej) czujników dodatkowych. Do zrobienia w kwadrans.

0
  • #10 04 Lut 2010 19:49
    bolek83
    Poziom 8  

wiem że czerwony to +12V bo został na nim jeszcze bezpiecznik a minus hmmm na chłopski rozum to czarny ale to tylko domysły. Weekend mam wolny to coś pokombinuje

0
  • #11 28 Lut 2010 18:07
    bolek83
    Poziom 8  

A mianowicie alarm juz podpiłem ale zostały mi jeszcze dwa przewody Niebieski i Różowy nie wiem do czego są jeden z nich ma być podpięty do stacyjki +12V ale nie wiem który a boje sie władować 12V żeby nic nie spalić a musze to go podpiąć żeby przestroić długość sygnału dawanego na centralny a tylko tak wejdę w tryb serwisowy Plis HELP ME

0