Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renualt Scenic delikatny wyciek oleju

02 Feb 2010 22:37 7260 12
  • Level 12  
    Witam.
    Jestem posiadaczem Renault Scenic 1,6- 8 zaworowy benzyna.
    Zauważyłem, że spod głowicy po środku od strony kolektora wydechowego wycieka olej w bardzo małej ilości (ale wycieka).
    Z płynem chłodniczym i z chłodzeniem silnika wszystko jest OK nie wytwarza się dodatkowe ciśnienie w układzie chłodzącym.
    Również zauważyłem, że teraz gdy mamy takie fatalne warunki na drogach i jeżdżę bardzo wolno do wycieku nie do chodzi.
    Natomiast na suchym asfalcie gdy przycisnę gaz do 120km/h po jakimś czasie wycieknie spod głowicy olej.
    Dlaczego czy to wina uszczelki pod głowicą?
    Proszę o odpowiedź:-)
    Pozdrawiam:-)
  • Helpful post
    Level 16  
    To wina uszczelki jak gazujesz to wzrasta ciśnienie oleju i dla tego cieknie na razie to nie grozne tylko w przyszłości może ci ja wydmuchać unikaj szarży i przy sposobności wymień .
  • Level 12  
    Dzięki za odpowiedź;-) Mam jeszcze jedno pytanko. Jeśli chciałbym wymienić uszczelkę pod głowicą to czy głowica powinna być splanowana na szlifierce magnetycznej czy to nie konieczne ???
    Pozdrawiam:-)))
  • Level 16  
    Czy trzeba ja planować to wszystko zależy w jakim jest stanie trzeba przejżeć js czy jest równa czy nie ma wżerów itp.
  • User removed account  
  • Level 12  
    Niekiedy skapnie nie duża ilość oleju na korektor i wtedy trochę śmierdzi. Wyciek się pojawi gdy silnik pracuje na wyższych obrotach mam tu na myśli jazdę przy 120 km/h Podkreślam nie zawsze przy tej prędkości dochodzi do wycieku. Jeśli chodzi skąd cieknie to wycieka on jak pisałem wyżej z pod głowicy po środku od strony korektora.
  • Level 12  
    jeśli dany wyciek jest spowodowany przez uszczelkę pod głowica to dlaczego ta uszczelka uległa uszkodzeniu???
    Pozdrawiam:-)))
  • Level 16  
    Bo uszczelki jak to uszczelki się zużywają .
  • Level 15  
    aszenty wrote:
    Niekiedy skapnie nie duża ilość oleju na korektor i wtedy trochę śmierdzi

Uszczelka głowicy jest poniżej kolektora, więc wyciek jest chyba spod pokrywy rozrządu. Pojawia się przy wyższych obrotach, więc podejrzewałbym niedrożną odmę. Oczyścić i jeździć dalej.
  • Level 12  
    Witam ponownie.
    Tak zgadza się że uszczelka jest poniżej korektora i właśnie poniżej korektora wydechowego z pod głowicy delikatnie wycieka olej:cry: Czy na owy wyciekł pomoże wyczyszczenie odmy czy będę musiał jednak wymienić uszczelkę pod głowicą??? Proszę o odpowiedź:-)
    Pozdrawiam!!!
  • Level 12  
    Witam ponownie:-)
    Czy będę musiał wymienić uszczelkę???
    Pozdrawiam!!!
  • Level 30  
    Jeżeli cieknie spod uszczelki głowicy to wcześniej czy później trzeba będzie ową uszczelkę wymienić!
    pozdr
  • Level 12  
    Witam:-)
    Temat uważam za zamknięty. Wymieniłem uszczelkę pod głowica i wszystko jest teraz OK. Dziękuje wszystkim za odpowiedzi:-)
    Pozdrawiam.