Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera IP - włączenie w sieć domową

02 Lut 2010 23:44 1580 2
  • Poziom 9  
    witam,

mam w domu taką konfigurację :
    strych : modem => router (A) netgear WGR614v6
    piętro : sygnał z routera (A) po skrętce => switch => PC (WinXP), i kilka innych sprzętów
    parter : sygnał ze switcha po skrętce => laptop (Win 7) i kilka sprzętów połączonych po skrętce do switcha (TV, dekoder SAT i in.)
    na razie całość widzi się i współpracuje,

na parterze jest jeszcze m.in. garaż w którym nie mam skrętki a potrzebuję podłączyć tam kamerkę WLAN IP,

router (A) ma WLAN ale w garażu jest za słaby sygnał (odległość strych - garaż),
    kupiłem drugi router (B) TP Link TL-WR941ND - chciałem podłączyć go na parterze i zrobić na nim access point WLAN do podłączenie kamerki

problem : router (A) tworzy mi sieć 192.168.0.xxx a ten drugi router (B) sieć 192.168.1.xxx co powoduje że komputery włączone w sieć 192.168.0.xxx nie widzą kamerki z innej podsieci

próbowałem ustawić adresację na routerze (A) 192.168.0.1-127 a na drugim (B) 192.168.0.128-255 ale router (B) nie pozwala mi na to i wywala komunikat że WLAN nie może być w tej samej podsieci co LAN

mam pytanie jak zrobić korzystając z posiadanego sprzętu aby obraz z kamerki był widoczny na dowolnym kompie w domu ?

jeśli tak się nie da, to jak inaczej najtaniej problem rozwiązać ?

z góry dzięki za odp. pozdrawiam
  • OptexOptex
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Na drugim routerze wyłącz DHCP i połącz do z pierwszym do gniazdka LAN (nie WAN) - będzie wtedy działał jak zwykły AP.
  • Poziom 9  
    mbo dzięki za pomoc, wszystko fajnie śmiga, pozdrawiam