Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak to jest z tymi telewizorami? LED, Plasma, LCD...

spider_net 03 Lut 2010 01:32 8356 6
  • #1 03 Lut 2010 01:32
    spider_net
    Poziom 19  

Interesuje mnie fakt żywotności telewizorów, m.in. LED...

Stoję przed zakupem dwóch TV, jeden do pokoju ok. 40m2, coś koło 50". Drugi do salonu, ok. 35m2 - wielkość nie powinna przekraczać 36". Przykładowo za TV LED 32" można zapłacić w tej chwili ok 2 tyś zł. Mam tu na myśli jedej z modeli Sharp'a, drugi to typ to któraś z plazm. Kwota rzędu 2,5 - 3 tyś. zł, i tu pewnie Panasonic. Plazma będzie działać dziennie około 6-7h, natomiast LED nawet 12h /dobę.

W związku z zakupem zastanawiam się czy LED to dobre rozwiązanie na tak długie seanse?

Druga sprawa - jak to jest z poborem mocy? Uściślając -czy przy takich wymaganiach ktoś z was może mi podać przybliżony koszt poboru energii dla w/w opcji telewizorów w skali miesiąca?

Przy okazji, i to tak bonusowo ;-) może dodacie w ramach tematu wasze propozycje zakupu telewizora? Kwota powinna się mieścić w granicach 5 tyś. zł. Chętnie rozważę każdą z pozycji :)

0 6
  • #2 03 Lut 2010 07:54
    Maren
    Poziom 12  

Artykułów na ten temat w necie jest sporo.
    Wystarczy pogóglać :D
    Są dokładnie podane różnice, Plazmy, LCD i LED.
    Tak od siebie, plazma to historia, żre prąd i spełnia się w nasłonecznionym pokoju, ale kto dziś ogląda filmy w słońcu? :D
    Plazma jest też dobra pod kiepską instalacje antenową, inaczej mówiąc słaby sygnał telewizyjny.
    LCD i LED zbyt dużej różnicy nie mają.
    Tu masz dobrą informację - http://www.proline.pl/?n=led-tv-szum-marketingowy-czy-zwykle-oszustwo

a ad. TV LCD, to popatrz sobie na model Sony 200Hz - 40 cali lub 46
    tego bym Ci polecił, Sony Bravia KDL-46Z5500 ale to cena 5.990 :D

Ja mam od ponad roku samsunga LCD 32cale, w trybie oszczędności bierze tylko 88W.

0
  • #3 04 Lut 2010 07:28
    Maren
    Poziom 12  

Każdy telewizor będzie odbierał w 3D nawet stary kineskopowy RUBIN z lat 70-tych.
    Okulary Ci jeszcze będą potrzebne i tyle. :)

0
  • #4 04 Lut 2010 07:39
    hojlo1
    Poziom 35  

1. Nie ma TV LED.
    To tylko zabieg marketingowy - to nadal jest LCD tylko lampę podświetlającą zastąpili diodami LED.
    "LCD LED" i "LCD LED" sobie nie równe (choćby z tego że to podświetlanie może być rożnie umieszczenie i ma wpływ na efekt końcowy obrazu)

Jeżeli o żywotności producenci "piszą" że ma wiele lat, wiec naturalne jest że jeszcze nikt tego nie sprawdzić (technologia nowa).
    Raczej liczy się awaryjność danego produktu.
    (dotyczy to wszystkich nowych technologii)

Zużycie energii opisane parę wątków niżej.

-------
    Producenci raczej robią wszystko by 3D związane było ze zmianą TV.
    Ciężko odpowiedzieć co ze starymi modelami (przy stosowaniu np.okularów aktywnych), chyba tylko Toshiba oparta o procesr CELL ma jakieś szanse.
    Jednak tutaj nikt nie odpowie jednoznacznie (na dzisiaj).
    Przy 3D znaczy wpływ będzie miała wysoka częstotliwość odświeżania.
    Kto tak odpowiada (ze działać będą) = niech się zdeklaruje ze taki niedziałający TV odkupi. ;)

Ps - dzidekny wył "Caps Lock" bo się zaciął i wielkie litery są w całym tekście. ;)

0
  • #5 04 Lut 2010 12:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli mówisz o wielkości 52" i LCD LED - za 5000zł , to takie rzeczy możliwe są tylko w Erze
    Sharp 32 lcd LED za 2000 - to j.w.
    W klasie do 5000 zł największe modele :
    47" DV 1 JVC
    Toshiba 47ZV 635
    Samsung 59B850
    Sharp 46 LE 600
    Sony 46 W 5740

0
  • #6 26 Maj 2010 22:08
    kubrik
    Poziom 2  

Jeżeli to jak kolega wspominał to Samsung 59B850

0
  • #7 27 Maj 2010 12:41
    Jarszo
    Poziom 12  

Mój kolega ma plazmę, i muszę przyznać, że narzeka. Kiedyś przy dłuższym czasie oglądania telewizji, odpalił mu się znaczek programu ... :)

0