Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Informowanie o aktywnym wejściu - SATEL INTEGRA-64

rafakek 03 Lut 2010 09:34 2718 9
  • #1 03 Lut 2010 09:34
    rafakek
    Poziom 9  

Witam,
    chciałbym się poradzić osób, które spotkały się już z tego typu podłączeniem wykorzystującym Integrę-64, sygnalizatory świetlne i kontraktrony. Problem jest następujący:
    Załóżmy, że mamy duże pomieszczenie (tych pomieszczeń będzie chyba 5) z trzema wyjściami/wejściami. Każde otworzenie drzwi, nie ważne czy to będzie na chwilę, czy też na dłuższy czas ma być sygnalizowane sygnalizatorem świetlnym znajdującym się nad głównym wejściem do pomieszczenia.
    Obejrzałem specyfikację Integry-64 i wiem, że ma 16 wejść i 16 wyjść (4 wysoko prądowe i 12 nisko prądowych wyjść). Oprócz zewnętrznych syren, które podłączę pod OUT1 (bo rozumiem, że można podłączyć w Satelu np. 2 syreny pod jedno wyjście), zostaną mi jeszcze 3 OUT-y wysoko prądowe i reszta nisko prądowych wyjść.
    Na każdym wejściu/wyjściu z danego pomieszczenia zainstaluje kontraktrony, które połączę szeregowo i wepnę pod jedno wejście np. Z1. Domyślam się, że muszę tak zaprogramować to wejście jak i wyjście aby w momencie naruszenia wejścia (otworzenie drzwi) zadziałało konkretne wyjście (zapalił się sygnalizator).
    Satel ma tyle możliwości oprogramowania wejścia i wyjścia, że nie wiem, który typ będzie najwłaściwszy w moim przypadku.
    Drugi problem polega na tym (nie wiem czy jest to możliwe) aby w czasie gdy system jest niezałączony działała powyższa funkcja czyli tylko świetlna informacja o otworzonych drzwiach bez uruchamiania alarmu, a w czasie kiedy system jest uzbrojony w razie otworzenia drzwi te same kontraktrony załączyły normalny alarm.
    Z góry dziękuję za odpowiedź

• Pomocny post
    #2 03 Lut 2010 11:21
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Osobne wyjście wysokoprądowe ustaw na 14 Naruszenie wejścia.

Naruszenie będzie działało na tym wyjściu a alarmowanie ustawiasz również na OUT-a sygnalizatora zewnętrznego.

Oczywiście zrób bilans prądowy czy nie przekroczysz obciążenia maksymalnego wyjścia. Jak przekroczysz to przekaźnik dodatkowo, z przekaźnikiem możesz wykorzystać wyjście niskoprądowe.

• #3 13 Lut 2010 15:46
    rafakek
    Poziom 9  

Witam,
    przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam ale trochę mnie nie było a dostęp do internetu żaden.
    Mówisz, żeby ustawić Out a opcję 14-stą a inny Out na opcję sygnalizacji włamania natomiast wejście Z na działanie natychmiastowe/zwykłe?. czyli jeżeli dobrze rozumiem to w stanie kiedy system nie jest uzbrojony kontraktrony razem z sygnalizatorami świetlnymi będą tylko informować o otwartych drzwiach w danym pomieszczeniu, a w czasie kiedy system jest uzbrojony/czuwa kontraktrony będą działały normalnie czyli w momencie otworzenia drzwi załączy się alarm, czy tak?
    Dziękuję za odpowiedź

• Pomocny post
    #4 13 Lut 2010 15:57
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Tak dokładnie.

• Pomocny post
    #5 19 Lut 2010 13:08
    wpat
    Poziom 22  

Cytat:
    Załóżmy, że mamy duże pomieszczenie (tych pomieszczeń będzie chyba 5) z trzema wyjściami/wejściami. Każde otworzenie drzwi, nie ważne czy to będzie na chwilę, czy też na dłuższy czas ma być sygnalizowane sygnalizatorem świetlnym znajdującym się nad głównym wejściem do pomieszczenia.

Jeżeli ma być sygnalizacja optyczna tylko nad konkretnymi wyjściem z określonych wejść centrali to powinieneś kontaktrony tego pomieszczenia umieścić na jednej linii, jednak najlepiej gdy każdy będzie na oddzielnej linii, wtedy dowolnie przypisujesz sygnalizację naruszenia wejścia do dowolnego sygnalizatora. Stosując sygnalizatory nad wejściami typu led możesz użyć wyjść niskoprądowych, w przeciwnym wypadku stosować przekaźniki.
    Cytat:
    Na każdym wejściu/wyjściu z danego pomieszczenia zainstaluje kontraktrony, które połączę szeregowo i wepnę pod jedno wejście np. Z1. Domyślam się, że muszę tak zaprogramować to wejście jak i wyjście aby w momencie naruszenia wejścia (otworzenie drzwi) zadziałało konkretne wyjście (zapalił się sygnalizator).

W ten sposób zapali się sygnalizator po otwarciu któregokolwiek wejścia.
    Cytat:
    Drugi problem polega na tym (nie wiem czy jest to możliwe) aby w czasie gdy system jest niezałączony działała powyższa funkcja czyli tylko świetlna informacja o otworzonych drzwiach bez uruchamiania alarmu, a w czasie kiedy system jest uzbrojony w razie otworzenia drzwi te same kontraktrony załączyły normalny alarm.

Czyli sygn optyczne sygnalizują naruszenie a w czuwaniu na innych wyjściach sygnalizatory zewnętrzne programujesz jako alarmowe.

• #6 28 Lut 2010 09:51
    rafakek
    Poziom 9  

witam,
    Dziekuje za rady ktore okazaly sie wielce pomocne. Mam jeszcze jedno pytanie - czy jest mozliwe takie ustawienie wyjscia (opcja 14 naruszenie wejścia) aby stawalo sie nieaktywne odrazu po zamknieciu drzwi bo dla tej opcji trzeba ustawic czas dzialania czyli sygnalizatory po ustawionym czasie przestana swiecic a drzwi nadal beda otwarte. Moze jest mozliwosc zrobienia tego w jeszcze inny sposob?

• #7 28 Lut 2010 10:56
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Nie pamiętam, ale nie ma tam opcji żeby działało w momencie naruszenia? Popatrz dobrze w serwisówce, powinno tak być.

• Pomocny post
    #8 28 Lut 2010 11:34
    BENO99
    Poziom 26  

Witam.
    Spróbuj odwrotnie , nie naruszenie wejścia a wskaźnik gotowy.
    A wyjście aktywne z odwrotna polaryzacją

Pozdrawiam

• #9 28 Lut 2010 17:50
    rafakek
    Poziom 9  

przetestuje ten sposob tylko czas dzialania ustawic jakos czy w tym momencie nie ma to juz znaczenia czyli to o co mi chodzi

• Pomocny post
    #10 05 Mar 2010 11:19
    rafal_rx
    Poziom 25  

rafakek napisał:
    przetestuje ten sposob tylko czas dzialania ustawic jakos czy w tym momencie nie ma to juz znaczenia czyli to o co mi chodzi

Jeżeli "wskaźnik gotowości" to czas nie ma znaczenia. Nieaktywne/aktywne przez czas naruszenia wejścia.

Jeżeli "naruszenie wejścia", to działa przez zaprogramowany czas.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME