Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ruter speedtouch 716v5 jak zmienić adres MAC

Bodziodhk 03 Lut 2010 10:14 2130 6
  • #1 03 Lut 2010 10:14
    Bodziodhk
    Poziom 10  

Mam 2 pytania czy na tym modelu można korzystać z VOIP w sieciach kablowych .

2.Pytanie priorytetowe, mam nadzieję, że choć jedna osoba na tak szacownym forum będzie wiedziała jak można zmienić adres mac.]

Proszę również o plik konfiguracyjny WAN poprzez port Ethernet 4 do modelu (Thomson speedtouch 716v5).

Moderowany przez DriverMSG:

Nie koloryzuj treści postu na czerwono.

• #3 03 Lut 2010 12:31
    Bodziodhk
    Poziom 10  

Niestety instrukcje, którą tu podałeś znam ale niedokońca jest ona dokładna, nie opisuje jak zmienić adres mac i nie można pobrać softu do wspomnianej wyżej konfiguracji, także nie można sprawdzić czy jest coś warta.

Polecam putty:
    może komuś się przyda jak zmienić mac:
    wpisać komendę :ip ifconfig intf=WAN_Eth4 hwaddr=00:30:4F:15:E5:66 ( swój numer karty)

i na koniec komendę :saveall

Popraw niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Ruter speedtouch 716v5 jak zmienić adres MAC Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]

• #4 03 Lip 2010 00:38
    marekm1972
    Poziom 2  

Dołączę się do pytania - jak (o ile się da - podobno tak) ustawić na tym sprzęcie, by obsługiwał PPPoE na porcie Ethernet 4 ustawionym jako WAN zamiast ADSL? Opisy jakie udaje mi się znaleźć dotyczą DHCP. Nie jestem zupełnie zielony - jestem lokalnym ISP - ale nie mam doświadczenia z tym konkretnym typem sprzętu, a zgłosił się klient posiadający ST716v5 (wcześniej używany z ADSL Netii na linii TP) i chce go nadal używać (głównie ze względu na VoIP).

• #5 03 Lip 2010 07:47
    Bodziodhk
    Poziom 10  

Tak można ustawić bez problemu mogę wysłać plik konfiguracyjny.

• #6 06 Sie 2010 19:07
    rombig
    Poziom 9  

Czy orientujecie się czy ten plik konfiguracyjny portu 4 będzie pasował do speedtouch 780WL jeżeli tak bardzo prosiłbym o podesłanie na meil: rombig(malpa)wp.pl bo nie mogę nigdzie go znaleźć

• #7 28 Lut 2011 16:52
    blizarre
    Poziom 9  

Witam

Czy mogę prosić o przesłanie mi tego pliku konfiguracyjnego wan przez port Ethernet 4 do modelu speedtouch 716v5
    b300pl [ at ] gmail.com

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME