Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy tych programów mogę używać w pracy?

03 Lut 2010 11:32 4547 13
  • Poziom 31  
    Witam czy winamp, pdfcreator, cdburnerxp, gg można używać legalnie w pracy??
  • Poziom 37  
    Witam
    Chodzi Ci o legalność? Czy coś innego . Jeśli chodzi o legalność to sprawdź jak napisana jest umowa licencyjna , przy kontroli wszystkie które są do domowego / nie komercyjnego / użytkowania w firmie są nie legalne . Cała reszta to jak kolega napisał zależy od szefa i administratora sieci .
  • Poziom 31  
    Tak chodzi mi o legalność w pracy. Czyli jeśli nie są komercyjne to odpada?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Richter napisał:
    Czyli jeśli nie są komercyjne to odpada?

Nie zrozumiałeś. Wszystko jest zawarte w licencji programu. Przykładowo: Open Office jest darmowy a może być wykorzystywany komercyjnie. Darmowa wersja TeamViewer natomiast nie może być używana w firmie nawet jeśli jej używanie nie jest zarobkowe.
  • Poziom 12  
    Co to za praca w której potrzebujesz Winampa i GG? Oba są freeware wiec moga byc używane. ALe nie do PRACY tylko DO ROZRYWKI.
    Mi się widzi ze kolega pyta czy jak siedzi w robocie to czy moze właczyc winampa i Gg. Pewnie czat ma zablokowany jak w większosci firm.
    I chyba źle sformuował pytanie; Pytał W PRACY a nie DO PRACY.
    A jesli w pracy - zalezne od szefa.

PS OT - fajną masz pracę jak nie masz co robic w niej tylko muza i GG. Ja w mojej nie mam czasu poczytac SMSa...
  • Poziom 31  
    Do pracy, czyli np gg do kontaktu z klientem, winamp do odtwarzania muzyki na solarium itp. Co w tym dziwnego?
  • Poziom 37  
    Witam Co prawda nie dotyczy problemu , ale …
    neophyte napisał:
    … , winamp do odtwarzania muzyki na solarium itp. Co w tym dziwnego?

No to chyba się troszkę mylisz z tym solarium , bo jest to rozpowszechnianie / w tym przypadku / no chyba że uiszczasz słone opłaty do ZAiKS –u , lub odtwarzasz stworzone przez Ciebie utwory i możesz to udowodnić .
  • Poziom 31  
    Racja, jednak chodziło mi o sam fakt używania Winampa w tym celu, nie zagłębiając się w niuanse prawne. Załóżmy w takim razie, że prowadzę prezentacje sprzętu AGD i korzystam z winampa do odtwarzania "tła" którym jest utwór na licencji Creative Commons No Derivatives.
  • Poziom 30  
    Ewidentnie jest to używanie programu do celów komercyjnych. Zapoznaj się z warunkami licencji. Trochę to boli, ale chyba powinieneś to jednak zrobić Ty, a nie ktoś za Ciebie.
  • Poziom 26  
    mebarth napisał:
    Co to za praca w której potrzebujesz Winampa i GG? Oba są freeware wiec moga byc używane. ALe nie do PRACY tylko DO ROZRYWKI.

Ja jestem programistą i codziennie w pracy uzywam GG i Winampa. W czym to niby ma przeszkadzać?
  • Poziom 42  
    Co do CDBurner to :

"Canneverbe Limited grants you (the licensee) a permission to use the software at no cost, both for commercial and non-commercial purposes on any computer in your possession." :D
  • Poziom 31  
    Znalezione na sieci:

Cytat:
    ~Janusz - 22-12-08 18:47

Ze strony producenta:
    CDBurnerXP is a free application ...
    Everyone, even companies, can use it for free.
    I jeszcze z licencji:
    Canneverbe Limited grants you (the licensee) a permission to use the software at no cost, both for commercial and non-commercial purposes on any computer in your possession.

To jednoznacznie pozwala na bezpłatne używanie programu w firmach.

~Wojtek - 22-11-08 10:04

Tego programu od niedawna nie można używać bezpłatnie w firmach

To w końcu można używać w firmie czy nie ?
  • Poziom 25  
    Nie bardzo rozumiem jaki masz problem?

Wchodzisz w dana licencję programu i masz tam czarno na białym napisane na jakich zasadach można korzystać z programu w celach komercyjnych (tj w firmach). Wystarcza umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Jeśli zapisów brak, lub ich nie rozumiesz to należy skontaktować się z producentem i najzwyczajniej w świecie zapytać...

Od siebie mogę dodać ze pdfcreator oraz cdburnerxp jest darmowy do uzytku komercyjnego, co wyraźnie jest zawarte w ich licencjach... Wystarczyło poświęcić 5 minut i je przeczytać.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Co do Gadu-Gadu: właściciel programu wypowiedział się na temat korzystania w firmach.
    http://www.dobreprogramy.pl/GaduGadu-takze-w-firmie,Aktualnosc,3663.html
    Ale z uporem maniaka powtarzam: oprócz tego, że program musi mieć odpowiednią licencję to na posługiwanie się nim na służbowym komputerze oraz w ramach godzin pracy musi wyrazić zgodę właściciel firmy.