Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 3410 - dziwny problem z blokadą SIM

23 Lip 2004 16:51 1347 5
 • Poziom 17  
  Zdejmowałem blokadę sim-lock z telefonu Nokia 3410. Blokada była zdejmowana kodem wygenerowanym z numeru IMEI (strona: http://www.uniquephones.com/unlock/index.php). Telefon był kupiony w sieci IDEA z blokadą sim-lock. Po wpisaniu wygenerowanego kodu do telefonu wyświetlił się komunikat informujący, że blokada sim została usunięta. Telefon już odczytuje karty sim z każdej sieci, na wyświetlaczu widać operatora i zasięg, ale przy próbie połączenia z kimś odzywa się automat, że telefon został skradziony i usługa jest zablokowana lub, że nie został zapłacony rachunek, to samo jest z sms'ami. Pojawia się komunikat "Sprawdź usługę operatora". Po przełożeniu tej samej karty do innego telefonu okazuje sie, że karta jest dobra. Problem pojawia się z każda kartą sim wsadzoną do telefonu. Problem występuje również w kacie sim sieci IDEA, która działała dotąd w tym telefonie.

  W związku z tym prosze o jakąś szybką pomoc. Czy ewentualna zmiana softu by rozwiązała problem? Czy jest jakiś sposób na usunięcie tej blokady?

  PS. Jeśli coś nie jasno napisałem lub macie dodatkowe pytania to pytajcie
  PS2. Jeśli dzwnoi się z innego telefonu na ten to słychać w słuchawce "Abonent czasowo niedostęony" mimo iź telefon jest włączony (wszyskie połączenia wychodzące i przychodzące są zablokowane).
 • Poziom 31  
  chyb juz cos takiego czytalem (ale moge sie mylic) "Po prostu musisz włączyć wysyłanie numeru. Wchopdzisz do Ustawień/Ustawienia połączeń/Wysyłanie swojego numeru ustaw na ustawia to sieć i bedzie ok"
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 13  
  Cytat:
  Może zmieniłeś imei ...

  raczej ciezko kodem DCT zmienic imei :D
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 15  
  przywroc ustawienia fabryczne :D