Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak działa ten moduł zapłonowy....??VITARA 1,6 8V

03 Lut 2010 13:08 5884 9
  • Poziom 11  
    Witam:]
    Mam na stole apart zapłonowy od vitary 1,6 8V i zastanawia mnie jak on działa, w takim sensie czy ja musze jeszcze dokładać jakiś układzik który bedzie wyzwalał cewke zapłonową czy ten układ o oznaczeniu : DENSO 131300-1360 , T4327R 1L13 (zdjecie ponizej) juz ma taka mozliwosc...Z tego co ja tu widze to przetwarza on sygnał z czujnika magnetycznego(hall`a) tylko nie wiem na jaki sygnał...??czy zwiera po prostu do masy jak moduł zapłonowy...czy moze jakiś sygnał do modułu\komputera??
    jak działa ten moduł zapłonowy....??VITARA 1,6 8V
    Z góry wielkie dzieki za pomoc
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Motronic
    to znaczy??że co otrzymuje na tych 2 przewodach wyjściowych??
    1.bezposrednie odpalanie cewki
    2.sygnał do modułu\komputera odpalajacego cewke
    ????
    ten czarny element po lewej to czujnik magnetyczny(hall`a)wychodza z niego 2 przewody : bialy i czerwony i ida do tego szarego urzadzonka pod + i - problem w tym ze nie wiem czym jest i jaka role pelni w tym ukladzie ten element z ktorego wychodza 2 przewody z C i B (brazowy i czarno\bialy)
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    hej;]
    Jesteś tego pewien?Pytam bo ja wole zawsze 2 razy sprawdzic zanim coś zepsuje...
    Czyli wychodziloby na to że ten ukladzik denso to moduł zaplonowy (na tranzystorze moce) który jest wyzwalany czujnikiem magnetorezystancyjnym tak??
    Czyli teraz jak ustale ktory to plus a ktory zwiera do masy to jeden podlaczam pod zasilanie cewki (bo + pojawia sie tam po przekreceniu stacyjki) a drugi do - cewki i bedzie hasać tak??
    Z gory wielkie dzieki za pomoc koledze Motronic
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Nie no to super hiper fajnie;]
    Zdecydowanie ułatwi mi to moje modyfikacje;]
    Masz jakis pomysł jak sprawdzic ktory przewod to + a ktory-??
    Emiter bedzie chyba z obudowy brał mase a jeden przewod to kolektor wiec chyba da sie sprawdzic jakas wystepujaca zaleznosc miedzy nimi...??Nei wiem czy ide w dobrym kierunku....??
    Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Czarno-biały to +, brązowy kluczowanie cewki
    Pamiętaj, że moduł do prawidłowej pracy musi mieć porządną masę
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto