Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes C250D 1997R turbo nie załącza rozrusznika.

03 Lut 2010 13:55 5810 8
  • Specjalista AGD
    Mercedes c-class(202) 2,5D skrzynia manualna nie załącza rozrusznika.Kluczyk elektroniczny wkładam do stacyjki daje się załączyć zapłon grzeją świece a trzecia pozycja rozrusznika daje się obrócić lecz nie odzywa się rozrusznik.Napięcia na pinach komputera są zgodne z Auto datą wieloprzekaźnik jest sprawny bo podpinając do niego masę przez kontrolkę na przewód fioletowo biały odpowiedzialny za przekaźnik rozrusznika i rozrusznik się załącza ale nie odpala silnika.Poluzowałem rurkę od pierwszego wtryskiwacza i podczas kręcenia rozrusznikiem nie podaje paliwa.Po podłączeniu komputera jest tylko błąd świec żarowych. Bezpieczniki sprawne te z tyłu przy akumulatorze i z przodu na nadkolu.Od czego jeszcze może zależeć taki objaw usterki? Co należałoby sprawdzić?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    wiesiekba napisał:
    Mercedes c-class(202) 2,5D skrzynia manualna nie załącza rozrusznika.Kluczyk elektroniczny wkładam do stacyjki daje się załączyć zapłon grzeją świece a trzecia pozycja rozrusznika daje się obrócić lecz nie odzywa się rozrusznik.... podczas kręcenia rozrusznikiem nie podaje paliwa.Po podłączeniu komputera jest tylko błąd świec żarowych.

to kęci ten rozrusznik czy nie, przy w124 w automacie mieliśmy problem że rozrusznik raz kręcił a raz nie. sprawdź kable przy nim. pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista AGD
    Rozrusznik jest sprawny ale ze stacyjki nie kręci komputer nie wysyła masy na ten przewód fioletowo biały do przekaźnika od rozrusznika i jeszcze stacyjka z położenia rozrusznik nie powraca samoczynnie na położenie zapłon trzeba ręcznie cofnąć kluczyk.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    stacyjka o ile wiem ma osobny moduł z elektryką, bynajmniej w 124, immobilaizer może broi (pewnie masz), elektrozawór paliwa może nie otwierać, pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    virrek napisał:
    stacyjka o ile wiem ma osobny moduł z elektryką, bynajmniej w 124, immobilaizer może broi (pewnie masz), elektrozawór paliwa może nie otwierać, pozdrawiam

Tak ma w sobie elektronikę i do komputera wysyła dane w (ic2) CAN i jeszcze wczoraj czytałem forum mercedesa doczytałem że gość miał nie czynną tylną klapę i centralka zamka nie puszczała elektronika i w moim też nie zamyka zamek.Stacyjkę można pooglądać, tylko jak ją się wyjmuje z kokpitu?
  • Poziom 10  
    stacyjka trzyma się na jednej obiemce, klucz 10mm, i jednym albo dwuch zamkach (ale pewnie jeden) chowają się po przekręceniu kluczykaMercedes C250D 1997R turbo nie załącza rozrusznika. tak samo blokada kostki elektrycznej z tyłu, żeby ją wyjąć i nie popsuć trzeba odblokować kierownice (znam chłopaka co wymieniał i nie odblokował:( , kostka poszła), pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    To nie ta stacyjka,pisałem że elektroniczna. Kluczyk tzw. Ryba dla jasności dodaję jej zdjęcie po wyjęciu z auta i ściągnięciu obudowy.
    Mercedes C250D 1997R turbo nie załącza rozrusznika.
    Nie widzę w niej styku na rozrusznik pozostałe są i działają.Czy ktoś w takiej stacyjce grzebał?
  • Poziom 10  
    Przegladales temat mercedes e okular problem z zapłonem , kluczyk typu ryba potrafi sie rozkodować byle kiedy... Nie wkleje linku, ze względu na możliwości opera mini 4,
    W wyszukiwarce elektrody bedzie, pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Dziś rozpoznałem że stacyjka z 9 pinu podaje napięcie na fioletowy przewód który idzie do komputera a on nie puszcza masy na przekaźnik rozrusznika i wychodzi na to że komputer ma jakieś błędne dane lub jest uszkodzony.Nie wiem od czego jeszcze jest zależne aby komputer puścił masę na przekaźnik rozrusznika.