Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo 740 2.3,nie ma pełnej mocy

03 Lut 2010 15:26 1847 4
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam volvo 740 2.3+LPG,90 r i od wczoraj problem z jazdą na gazie,zatankowałem gaz,auto chodziło ok.Przez pewien czas stał i pracował na wolnych obrotach ok 30 minut.W pewnym momencie zgasł.Zapalił,ale zaświeciła się kontrolka sondy lambda.
    Od wtedy chodzi tylko na benzynie,bo na gazie nie ma pełnej mocy i gaśnie na wolnych obrotach.Odłączyłem dziś akumulator,zapaliłem,kontrolka zgasła,chodzi na LPG na wolnych obrotach ale nie wchodzi na większe obroty niż 2,5 tys,bo go dławi.Gdzie szukać przyczyny?Na benzynie wszystko ok.
  • Poziom 11  
    najlepiej podłączyć tester i sprawdzić odczyt z sąndy i na jaką wartość otwiera się attuator ,jeśli nie masz sprzętu to multimetr i podaj nam wartość z sygnału sony ,najczęściej przewód czarny w sondach 1v.
  • Poziom 8  
    do Piotrek-102
    można o więcej szczegółów jak to zrobić??
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Witam.
    Moze masz prozaiczny problem z Twoim samochodem. Piszesz ,że zatankowałes gaz i po jakimś czasie zaczęły sie problemy. Może to jest wina samego zatankowanego gazu co teraz w warunkach zimowych jest nagminne. Postaraj sie go wypuścić ze zbiornika lub tak jeździć i po trosze dotankowywać na innej stacji np. Statoil lub BP.