Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kopia zapasowa plikow PYTANIE

ARO75 03 Feb 2010 16:36 1516 4
    ARO75
    Level 9  
    Co tak naprawde daje przywrocenie kopi zapasowej plikow ?Czy jesli system zaczyna szwankowac zwalniac czyli mulic to czy przywrocenie kopi zapasowej plikow stworzonej na komputerze w czyms pomoze naprawi kompa? POZDRAWIAM
    Matuzalem
    Level 43  
    Co rozumiesz pod pojęciem, którego używasz? - Od tego, przynajmniej częściowo, zależy odpowiedź na zadane przez Ciebie pytanie.
    Na pewno natomiast - niezależnie od definicji - takie działanie nie pomoże na problemy stricte sprzętowe.
    mrsebolo
    Level 25  
    ARO75 wrote:
    Co tak naprawde daje przywrocenie kopi zapasowej plikow ?Czy jesli system zaczyna szwankowac zwalniac czyli mulic to czy przywrocenie kopi zapasowej plikow stworzonej na komputerze w czyms pomoze naprawi kompa?

Tak i nie...

Jeśli utworzysz sobie mirror sprawnie działającego systemu - mówiąc po ludzku stworzysz sobie plik z kopią całej partycji systemowej przy użyciu np. programu Norton Ghost. Będziesz zawsze wstanie powrócić do stanu z dnia w którym taką kopię wykonałeś.

W przypadku wbudowanej w Windows opcji "kopia zapasowa" jesteś wstanie odzyskać pliki które włączysz do kopii. W tym wypadku nie ma już 100% pewności, że system odzyskany z takiej kopii będzie w 100% sprawny (po ew. uszkodzeniu go wcześniej)

Osobiście polecam do takich celów wlaśnie Norton'a Ghost'a - cena nie jest wygórowana, a program bardzo skuteczny i dość prosty w obsłudze.
    jacekru
    Level 10  
    Dla mnie podstawą jest backup partycji systemowej, to pozwala utrzymać system w czystości , jak doinstalujesz jakiś niefortunny program to zawsze mozna przywrócić windowsa do stanu czystego. Jeśli w jakiś istotny sposób zmodyfikujesz system to tworzysz sobie kolejną wersję backupu. Do tego celu od wielu lat używam kolejnych wersji dość mało znanego programu IMAGE FOR DOS , mały programik który startuje z bootowalnej płyty , kosztuje kilka dolarów (istnieje tez sposób aby używać wersji trial) a od ghosta w mojej opinii jest znacznie lepszy. Przywrócenie image partycji z xp to dla tego programu 2minuty roboty , oczywiście obsługuje dyski zewnętrzne , usb2.0,długie nazwy ntfs itp...

druga sprawa to tak sobie zorganizować system aby możliwie wszystkie programy były portable (co to jest portable - patrz google) - wtedy zastąpienie "zabrudzonego" systemu czystą kopią jest praktycznie automatyczne i nie wiąże się z utratą ustawień ulubionych itp...
    ARO75
    Level 9  
    Witam chcialem stworzyc PC BACKUP systemu przy pomocy Windows Complete PC Backup (ta opcja jest wgrana w system) i tu mam problem bo jak chce stworzyc kopie zapasowa systemu to mi wyswietla ze potrzebuje 30 płyt DVD a nie moge przełaczyc na zgranie tego na dysk twardy .Co trzeba zrobic bym mogł to zgrac na twardziela i czy ktos tego programu juz probowal jak sie sprawdza. Mam VISTE BUSINESS