Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopia zapasowa plikow PYTANIE

ARO75 03 Lut 2010 16:36 1411 4
  • #1 03 Lut 2010 16:36
    ARO75
    Poziom 8  

Co tak naprawde daje przywrocenie kopi zapasowej plikow ?Czy jesli system zaczyna szwankowac zwalniac czyli mulic to czy przywrocenie kopi zapasowej plikow stworzonej na komputerze w czyms pomoze naprawi kompa? POZDRAWIAM

0 4
  • #2 03 Lut 2010 16:41
    Matuzalem

Poziom 43  

Co rozumiesz pod pojęciem, którego używasz? - Od tego, przynajmniej częściowo, zależy odpowiedź na zadane przez Ciebie pytanie.
    Na pewno natomiast - niezależnie od definicji - takie działanie nie pomoże na problemy stricte sprzętowe.

0
  • #3 04 Lut 2010 17:12
    mrsebolo
    Poziom 25  

ARO75 napisał:
    Co tak naprawde daje przywrocenie kopi zapasowej plikow ?Czy jesli system zaczyna szwankowac zwalniac czyli mulic to czy przywrocenie kopi zapasowej plikow stworzonej na komputerze w czyms pomoze naprawi kompa?

Tak i nie...

Jeśli utworzysz sobie mirror sprawnie działającego systemu - mówiąc po ludzku stworzysz sobie plik z kopią całej partycji systemowej przy użyciu np. programu Norton Ghost. Będziesz zawsze wstanie powrócić do stanu z dnia w którym taką kopię wykonałeś.

W przypadku wbudowanej w Windows opcji "kopia zapasowa" jesteś wstanie odzyskać pliki które włączysz do kopii. W tym wypadku nie ma już 100% pewności, że system odzyskany z takiej kopii będzie w 100% sprawny (po ew. uszkodzeniu go wcześniej)

Osobiście polecam do takich celów wlaśnie Norton'a Ghost'a - cena nie jest wygórowana, a program bardzo skuteczny i dość prosty w obsłudze.

0
  • #4 10 Lut 2010 00:00
    jacekru
    Poziom 10  

Dla mnie podstawą jest backup partycji systemowej, to pozwala utrzymać system w czystości , jak doinstalujesz jakiś niefortunny program to zawsze mozna przywrócić windowsa do stanu czystego. Jeśli w jakiś istotny sposób zmodyfikujesz system to tworzysz sobie kolejną wersję backupu. Do tego celu od wielu lat używam kolejnych wersji dość mało znanego programu IMAGE FOR DOS , mały programik który startuje z bootowalnej płyty , kosztuje kilka dolarów (istnieje tez sposób aby używać wersji trial) a od ghosta w mojej opinii jest znacznie lepszy. Przywrócenie image partycji z xp to dla tego programu 2minuty roboty , oczywiście obsługuje dyski zewnętrzne , usb2.0,długie nazwy ntfs itp...

druga sprawa to tak sobie zorganizować system aby możliwie wszystkie programy były portable (co to jest portable - patrz google) - wtedy zastąpienie "zabrudzonego" systemu czystą kopią jest praktycznie automatyczne i nie wiąże się z utratą ustawień ulubionych itp...

0
  • #5 11 Lut 2010 09:26
    ARO75
    Poziom 8  

Witam chcialem stworzyc PC BACKUP systemu przy pomocy Windows Complete PC Backup (ta opcja jest wgrana w system) i tu mam problem bo jak chce stworzyc kopie zapasowa systemu to mi wyswietla ze potrzebuje 30 płyt DVD a nie moge przełaczyc na zgranie tego na dysk twardy .Co trzeba zrobic bym mogł to zgrac na twardziela i czy ktos tego programu juz probowal jak sie sprawdza. Mam VISTE BUSINESS

0