Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alfa Romeo 147 czy Golf IV

dyma3 03 Lut 2010 16:38 3270 2
  • #1 03 Lut 2010 16:38
    dyma3
    Poziom 9  

Witam wszystkich forumowiczów. Kieruję do Was pytanie jakie auto wybrać:
    -Alfę 147 1.6 TS 105KM 2002r. z gazem sekwencyjnym przebieg 170tys.
    czy
    -Volkswagen Golf IV 1.9 TDI 110KM 1999r. przebieg 120tys.(niecofany)
    Oba samochody wyjdą bardzo podobne pieniądze, oba mają praktyczne takie samo wyposażenie. Chodzi mi o ekonomikę, koszty eksploatacyjne oraz wadliwość tych aut. Proszę aby nie wypowiadali się zagorzali fani jednej albo drugiej marki. Najbardziej zależy mi na opinii bezstronnych mechaników/serwisantów, którzy mieli do czynienia z jednym i drugim modelem. Chciałbym zaznaczyć, że autko mi jest potrzebne do jazdy głównie po mieście w celu dojazdu do uczelni, średni dystans jaki pokonuje dziennie to 30km. Rocznie mieszczę się w 10-15tys. km. Autko ma mi służyć przez okres maks dwóch lat. Proszę o opinie. Pozdrawiam Łukasz

0 2
  • #2 03 Lut 2010 19:02
    jonas
    Poziom 19  

Postaram się być możliwie obiektywny.
    Jazda po mieście dla TDI oznacza wieczne niedogrzanie (krótkie dystanse), a więc spalanie wyższe niż deklarowane 5-6 l / 100 km. Stan przebiegu podawany na zegarach ma w przypadku dziesięcioletniego diesla takie samo znaczenie, jak kolor, czyli właściwie żadne poza estetyką, jeśli auto jest sprowadzane z zachodu. Tam ludzie znają na ogół wartość pieniądza i nikt nie bierze TDI dlatego, żeby robić rocznie 10k km.
    Z pewnością po tych dwóch latach będzie ci o wiele łatwiej sprzedać VW + TDI, niż AR 147 + TS. Masz szanse załapać się na histerię pt. Turbodiesel Dla Każdego, a więc na stosunkowo niską utratę wartości.
    Awaryjność AR skończyła się wraz z modelem 147/156, ale ciągle niewielu o tym wie. Do miasta silnik benzynowy sprawdzi się znacznie lepiej, ale jeśli zamierzasz sprzedać auto po dwóch latach, na AR stracisz więcej, niż na Golfie.

0
  • #3 07 Kwi 2010 21:13
    slaw00000
    Użytkownik obserwowany

Zdecydowanie GOLF chyba ze chcesz byc wiesniakiem i jeździć alfą, 100% awaryjnosci co miesiąc w alfie bedziesz miał naprawde to szajs samochody nawet sie w to nie pchaj, alfa romeo znajduje sie w 10 rankingach najgorszych aut niestety :) dodam ze golf VI samochód roku 2010r :) wiec nie ma co sie zastanawiac kupuj golfa VI

0