Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sterowanie pomp z rozruchem bezpośrednim

adammc 03 Lut 2010 16:58 2900 2
  • Zdjęcia przedstawiają wkład szafki sterującej pracą pomp zatapialnych, znajdujących się w studzienkach sieci sanitarnej.
    Do wejść układu podłączone są trzy pływakowe czujniki poziomu.
    Podczas normalnej pracy poziom cieczy utrzymywany jest pomiędzy sygnalizatorem stanu minimalnego a sygnalizatorem stanu maksymalnego, pompy pracują naprzemiennie, co zapewnia ich równomierne zużywanie.
    W przypadku przekroczenia stanu alarmowego cieczy w zbiorniku, załączona zostaje druga pompa.
    Jak widać całość zabezpieczona wyłącznikiem ΔI (30mA) , dodatkowo czujnik kolejności i zaniku faz , oraz zabezpieczenia silnikowe i liczniki czasu pracy pomp..
    Pompy o mocy 2,2kW.
    Powstały układ ma zastąpić stare, zdewastowane przez obsługę sieci źle działające sterowanie.
    Założę jak się ociepli i przedstawię zdjęcia z montażu.
    sterowanie pomp z rozruchem bezpośrednim sterowanie pomp z rozruchem bezpośrednim sterowanie pomp z rozruchem bezpośrednim
    sterowanie pomp z rozruchem bezpośrednim sterowanie pomp z rozruchem bezpośrednim sterowanie pomp z rozruchem bezpośrednim

Proszę uzupełnić temat przynajmniej schematem. W innym przypadku temat trafi do kosza.
    /Faces/

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz pendrive 32GB.
  • #2 04 Lut 2010 07:49
    Adam1988
    Poziom 25  

Ten czujnik kontroli faz kontroluje tylko ich obecnosc a nie kierunek wirowania.
    Czemu zastosowales roznicowke ?
    Gdzie zabezpieczenie gniazda ?

Pozdrawiam.

• #3 04 Lut 2010 08:50
    adammc

Poziom 26  

Zgadza się czujnik jest taki jak mówisz, jak zajdzie potrzeba to go wymienię, zresztą cały czas w sieci dłużej niż rok nie wytrzyma, z autopsji wiem , że te najprostsze z tej firmy są kiepskie, zresztą sama cena przemawia za tym.
    Zabezpieczenia gniazda remontowego nie ma ponieważ cały układ zasilony jest z pierwszej szafki, w której jest zabezpieczenie C16 i to wystarczy.
    Rożnicówkę zastosowałem gdyż zarówno pompy jak i pływaki są zanurzone w cieczy, pozwoli to na wykrycie ich rozszczelnienia, oraz dodatkowo zabezpieczy obsługę przed porażeniem.

Dodano po 11 [minuty]:

Aha jeżeli chodzi o schemat to narysuje go jak znajdę trochę czasu na stworzenie dokumentacji, całość wykonałem z głowy bez schematu i dlatego go nie zamieściłem.