Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 407 przełącznik zespolony dziwne zachowanie.

panrufio 03 Feb 2010 17:33 7501 3
    panrufio
    Level 10  
    Spotkał się może ktoś z taką sytuacją?:
    W P407 nie można włączyć pozycyjnych,kierunków,halogenów,mijania,drogowych.... w planecie wykazuje prawidłową komunikacje z bsi, testując po kolei działanie każdej pozycji włącznika widać na odczycie że załącza......a świateł brak.Awaryjne działają,czujnik zmierzchowy włącza mijania wiec wykluczam przerwe w instalacji świateł czy awarie żarówek.Wszystkie inne funkcje przełącznika zespolonego czyli: tempomat,radio,esp,wycieraczki działają prawidłowo.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    grzechu40
    Level 21  
    Podobno citroeny i peugeoty mają coś takiego że może zawiesić się komunikacja między sterownikami i trzeba ją przywrócić urządzeniem diagnostycznym lub ręcznie przez odpięcie akumulatora + odczekanie ponad 6 min aż system się uśpi potem odpiecie złącza komunikacyjnego od BSI i podłączyć z powrotem + zapiąć komunikację podobno podświetli się deska i jak zgaśnie ma być OK. Nie próbowałem tego osobiście ale dowiedziałem sie o tym po czasie od gościa co to próbował i mu zadziałało. Jeśli nie chcesz ryzykować to polecam skorzystanie z diagnostyki w warsztacie.
    panrufio
    Level 10  
    Jeżeli chodzi o program diagnostyczny(Planet) to mam dostęp do niego na własne potrzeby ale faktem jest że jeszcze nie opanowałem go na tyle żeby wiedzieć jak "przywrócić komunikację" Jeżeli ktoś może podać procedurę zrobienia tego z poziomu Planeta będę wdzięczny.....a ryzyko.....mam wkalkulowane od zawsze.....;) więc jeżeli nie będzie innej opcji zrobię tak jak napisałeś powyżej.Dziś rano podpiąłem inny com 2003 (przełącznik zespolony) i nic się nie zmieniło....te same objawy wiec awarie tego elementu mam raczej też wykluczoną.Dzięki za zainteresowanie.
    I znalazłem jeszcze coś takiego....podobno to resetowanie bsi (troche czarów w tym ale może....;) kto wie...

1. Odłącz urządzenia diagnostyczne
    2. Otwórz okno kierowcy, wyłącz wszystkie urządzenia,podnieś pokrywę silnika
    3. Zamknij wszystkie drzwi i klucz jest wyciągnięty
    4. Czekaj 3 minuty, odłącz baterię, czekaj 10 sek
    5. Podłącz baterie - czekaj 10 sek (nie otwieraj drzwi)
    6. Włącz lampkę nad kierowcą
    7. Włącz zapłon - sprawdź czy wszystko gra
    8. przytrzymaj ZAMKNIJ przycisk przez 10 sekund
    9. wyciągnij kluczyki, otwórz i zamknij drzwi, sprawdz centralny
    10 włącz silnik
    panrufio
    Level 10  
    Problem rozwiązany.Przywrócenie BSI do stanu dziewiczego potem konfiguracja wszystkiego od początku(vin,pin,istniejące kalkulatory i cała reszta bzdur) w sumie może z 3....4 godziny myślenia i wklepywania dla początkującego takiego jak ja + magik który wyczyścił mi BSI+20 minut na demontaż i montaż BSI.
    ;)