Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cobra 3176 w mondeo mk3 - dioda centralki nie świeci

amaj 03 Lut 2010 18:24 2621 2
  • #1 03 Lut 2010 18:24
    amaj
    Poziom 2  

witam mam problem z alarmem w temacie. Na początek ku przestrodze napisze jak do tego doszło. pojechałem na myjnie moim mondeo i wziąłem program z myciem podwozi i chyba zabezpieczyłem auto z pilota. Auto w czasie mycia zaczęło wyć i migać kierunkowskazami, zablokował się immo. w panice zacząłem naicska przyciski a i b na pilocie. I chyba mu to zaszkodziło. Teraz mam problem na 90% jestem pewien, bo powiedział mi to poprzedni właściciel że pin to fabryczne 1111, ale jak go próbuje wklepać do centralki przyciskiem attn to nie widzę żadnej reakcji diody. Auto otwiera i zamyka się z kluczyka, reakcja diody immo prawidłowa, bezpieczniki stacyjka/zapłon - ok. Dodatkowy objaw to włączające się kierunkowskazy, poświęcą jakiś czas i zgasną i po jakimś czasie znowu - gasną jak otworzę maskę. Problem jest z tym, że po pierwsze nie jestem pewien kodu pin, po drugie obojętnie jak bym nie wciskał attn to dioda nie świeci. Próbowałem rozbroić alarm drugim pilotem, na nowo zsynchronizować pilota, a nawet i tu nie jestem pewien swej "błyskotliwości" uruchomić procedurę wprowadzenia nowego pin. chyba wtedy zaczęła się historia z kierunkami. Pomóżcie.

0 2
  • #2 03 Lut 2010 20:49
    Ireneo
    Poziom 40  

Zasilanie centralki sprawdzone?.Reset centralki zasilaniem robiony?

1
  • #3 04 Lut 2010 20:19
    amaj
    Poziom 2  

Dzięki za podpowiedzi, okazało się, że centralka była zalana wodą, zielono brązowy osad wskazuje, że od dłuższego czasu musiała się tam przedostawać woda. Wymontowałem przeczyściłem i i wysuszyłem. Po założeniu mogę odpalić auto, kierunkowskazy nie świecą ale centralka nie reaguje,nie reaguje na pilota, dioda nadal nie świeci, Czy to możliwe, że jeszcze będzie sprawna. W weekend bliżej przyjrzę się sprawie. Na razie cieszę się, że mogę jeździć autem.

0