Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung HR 773 odpala ale wisi

muscle_car 03 Lut 2010 19:13 3909 12
  • #1 03 Lut 2010 19:13
    muscle_car
    Poziom 11  

Witam
    Model jak w temacie po włączeniu do prądu reaguje normalnie po włączeniu POWER świeci się load i tyle. Reaguje jeszcze na przycisk otwierania (przed wciśnięciem POWER) i pokazuje się ikonka że chce otworzyć i napis load. Nie wyświetla nic na telewizorze. Po włączeniu do prądu od razu startuje napęd (kręci się i słychać że próbuje czytać płyty). Po wciśnięciu power też się kręci po wciśnięciu otwierania to samo. Dysk sprawny sprawdzony pod komputerem. Po odłączeniu dysku i napędu dalej jest load. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem.
    Dziękuje za odpowiedź

0 12
  • #2 04 Lut 2010 10:57
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Dwie możliwości ten sam skutek
    1. Uszkodzona ASSY PCB MAIN;-,DVD-HR775/XER,DVD & HDD ( z gniazdami od HDD i DVD )
    2. Uszkodzony lub niewłaściwy soft ( DVD-HR773 jest inny od DVD-HR773A ) = punkt 1.

0
  • #3 04 Lut 2010 13:47
    muscle_car
    Poziom 11  

Dzięki za odp ale nie rozumiem co masz na myśli w pierwszym punkcie jestem początkujący:)

0
  • #4 04 Lut 2010 14:28
    jur1
    Specjalista techniki DVD

Tylko tyle , że jest uszkodzona płyta MAIN, bez serwisu nie naprawisz tego .

1
  • #5 04 Lut 2010 21:14
    muscle_car
    Poziom 11  

Ponieważ jestem początkujący i chcę chłonąć wiedzę jeżeli to nie sprawi wielkiego problemu chciałbym prosić o jakiś głębszy opis. Nawet jak tego nie jestem w stanie zrobić chciałbym się czegoś nauczyć. Poza tym mam dużo sprzętu elektronicznego do naprawy i nie chcę biegać ze wszystkim do serwisu bo mi się to nie opłaca (kupuję sprzęt z returów z Niemiec). A ponieważ chciałbym zacząć poważniejsze naprawy (ambitny trochę jestem:) dlatego (bez urazy) nie satysfakcjonują mnie odpowiedzi że płyta zepsuta. Wiem że mogę wszystkiego nie zrozumieć (proszę o wybaczenie) i jeżeli zaśmiecam forum to również przepraszam ale wydaje mi się że można dojść do jednej lub kilku rzeczy które są uszkodzone na płycie i nie tylko.
    Pozdrawiam

0
  • #6 05 Lut 2010 18:34
    jarekba
    Poziom 10  

Witam
    Mam identyczny problem z Samsungiem DVD HR-777 , ktoś z powodu nie działającego Time shift chciał zaktualizować soft (firmware) i chyba a raczej na pewno wybrał nie właściwy do modelu HR-777/XEF .... od 773... Płyta z tym softem została w napędzie.... Podobno literki po nr modelu też mają znaczenie , podmieniłem płytę z innym softem (z niemieckiej strony Samsunga ) bo na polskiej nic niema... ale urządzenie nie czyta jej mimo,że kręci napędem. W necie krąża informacje chyba nie sprawdzone, że dostepne są poprawki do tej funkcji Time Shift i polskie menu ale nikt konkretnego linku nie podał albo nie znalazłem. Działa jeszcze jedynie przełączanie pilotem wejścia euro DVD/TV i tyle .... Czy ktoś ma wiedzę jak z tego wybrnąć.... serwis samsunga się "wypią" bo sprzęt nie z polskiej dystrybucji .... tylko z francji... Wdzięczny będę za konkretną pomoc, kolega zapewne też..
    Pozdrawiam J.B.

0
  • #7 06 Lis 2010 15:40
    goralla
    Poziom 12  

Witam.
    Czy udało się komuś pokonać problem?
    Bo mam to samo, kolega wgrał soft nie ten co trzeba i urządzenie wisi.
    Pozdrawiam

1
  • #8 14 Gru 2010 21:02
    szatz
    Poziom 25  

Interesuje mnie informacja czy podany opis uszkodzenia pojawia się tylko po wgraniu niewłaściwego softu czy występuje też przy uszkodzeniu hardver-u ?
    Wygląda to na typową usterkę u mnie dotyczy to modelu DVD-HR773 i pewnie już ktoś znalazł na to rozwiązanie.
    Dodatkowe spostrzeżenie to takie żę przytrzymująć w urządzeniu przycisk stop przez parę sekund w stanie standbay pojawia się komunikat AUTO na wyświetlaczu.

0
  • #9 21 Sty 2011 10:16
    Marocy
    Poziom 17  

Czy ktoś wie, gdzie siedzi oprogramowanie w tej nagrywarce? W napędzie czy we flashu płyty głównej a może w HDD ?

0
  • #10 21 Sty 2011 10:55
    jur1
    Specjalista techniki DVD

We flashu płyty głównej. Plik aktualizacyjny jest programem, który instaluje we flashu odpowiednie informacje, niewłaściwe wgrywanie lub od podobnego modelu ( o ile podejmie aktualizację) blokuje sprzęt i jedynie można wstawić flash-a z właściwym ( skopiowanym z takiego samego modelu), zgrać ze sprawnego ( programatorem ) i wgrać do flash-a z błędnym zapisem. Serwisy nie posiadają map bitowych flash-y - wymieniają płyty główne o ile są dostępne.

0
  • #11 04 Lut 2011 15:44
    szatz
    Poziom 25  

Posiadam soft ze strony samsunga ( ze strony angielskojęzycznej )- czy wgrywając go zewnętrznym programatorem uzyskam prawidłowy efekt? Czy program wsadowy dedykowany do zmiany softu dokonuje jeszcze jakiejś konwersji lub zapisu w innej lokalizacji ?

0
  • #12 09 Lut 2011 21:57
    jarekba
    Poziom 10  

Witam ,
    Po dłuższej przerwie włączę się do tematu, gdyż definitywnie rozwiązałem problem jaki miałem. Po wielu rozmowach z serwisantami zarówno w Warszawie jak i w Trójmieście wyszło na to, że nie ma innego rozwiązania jak wymiana płyty głównej (w HR-777 tej z gniazdem HDMI, na niej jest główna kość oprogramowania). A to dlatego, że Samsung podobno w ogóle nie przewidział możliwości aktualizacji oprogramowania a przynajmniej nie przez samodzielne wgrywanie z CD niesprawdzonych (niepewnych plików). Mnogość podzespołów, z których składają te same modele urządzeń jest zbyt duża (jak mówią) jak i różnych wersji na różne rynki (kraje). Sami (prywatnie) nie podejmują się innych działań niż te przewidziane w serwisie. Zatem zamówiłem nowa płytę za 400 zł , która przyszła z już wgranym softem. Jedynie dodatkowym dołączonym oprogramowaniem serwisowym "dopasował " soft z nowej płyty do reszty podzespołów (sterowania dyskiem, tunerem i funkcjami) i urządzenie działa . Ale i tak nie mam np. polskich znaków bo to sprzęt z Francji i inna płyta z softem z przeznaczeniem na nasz rynek, nie działała by... dziwne to.... Jednak skoro są dostępne sporadycznie ale jednak oprogramowania w necie to znaczy, że jest jakiś sposób jego zmiany... może to jednak wymagać dodatkowego specjalistycznego sprzętu. A normalne jego wgranie może dotyczyć tylko bardzo szczególnej, ograniczonej grupy produktów . Starą płytę otrzymałem więc jeśli koś chce temat drążyć mogę z niej podać jakieś informacje jak nr, rodzaj kości, opisy nalepek technicznych ect... Myśle że każdemu po trochu odpowiedziałem na pytania czy wątpliwości...Pozdrawiam

0