Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł MCR II - pompa pracuje cały czas

03 Lut 2010 20:45 2335 7
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich

Od kilku miesięcy mam mcr II. Po kilku próbach dało sie w końcu kocioł ustawić. Wszytko jest ok. Zastanawia mnie tylko fakt że cały czas "chodzi" pompka obiegu. Zmieniałem ustawienia 7:3 - czas wybiegu ustawiony na minim. tzn.3 .Fabryczna ustawa 15.
    Wyłączyłem grzanie przez vs5500 pompa dalej pracuje....
    Czy ma ktoś jaką koncepcje? Bardzo proszę o pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    A masz podłączony jakiś regulator temperatury ,np,pokojowy lub pogodowy? jak nie ,to pompa będzie pracowała ciągle.
  • Poziom 35  
    U mnie jest to samo. Ponoć to normalne - przynajmniej tak twierdzi serwis, nawet gdy jest w trybie nocnym (księżyc na wyświetlaczu). Wygląda na to że ten regulator tak po prostu ma. Z chwilą odłączenia regulatora wszystko milknie :(
    Na całe szczęście gdy ustawimy tryb letni wtedy pompa milknie.
  • Poziom 9  
    Witam

Mam termostaty w pokojach/parter podłogówka, na poodaszu grzejniki z głowicami/
    i pogodówkę....
  • Poziom 9  
    nie nic nie wie.....
  • Poziom 9  
    problem jest równiez w tym, ze jak przestawiłem na tryb letni to też sie nie wyłącza......
  • Poziom 35  
    Wyłączy się po czasie, chyba że aktualnie grzeje CWU lub masz ustawione na grzanie ciepłej wody w sposób ciągły. Ustaw na tryb letni i odczekaj z 20 minut.