Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi a4 1.9tdi 110km. Silnik sam wszedl na max obroty.

03 Lut 2010 23:06 5393 6
  • Poziom 2  
    Witam. Jestem posiadaczem audi a4 z roku 1999, 1.9 tdi 110km. Zdazylo mi sie dzis rano cos takiego: Podczas wyprzedzania pod gorke ciezarowki ( mialem ok 70 km/h) silnik zaczal jakos dziwnie pracowac. Wrzucilem na luz i dodalem gazu. Po dodaniu gazu silnik wszedl na max obroty nie pomoglo wylaczenie stacyjki podczas jazdy, silnik pracowal (wył) nadal. Za mna w lusterku nie bylo widac nastepnego samochodu ( biala-siwa mgla). wystraszony zjechalem na pobocze po ok 20 sek i wyjalem kluczyk ze stacyjki. Silnik pracowal nadal. Dopiero na biegu udalo mi sie go zdusic. Po ok 20 min. probowalem odpalic silnik jednak tylko przekrecil 2 razy ( jak przy rozladowanym akumulatorze) i nie odpalil. po nastepnych 30 min sprobowalem znowu i tym razem odpalil i pracowal normalnie. Dodam ze niedawno zauwazylem wyciek z pompy wtryskowej. Teraz gdy przy zimnym silniku probowalem odpalic to duzo dluzej zanim zalapie i z rury leci bialy dym. Prosze o pomoc.
  • Poziom 34  
    Nawet nie próbuj już więcej uruchamiać silnika bo rozwalisz go na amen - poszła turbosprężarka i olej z jej smaorowania dostał się dolotem do komór spalania powodując niekontrolowany wzrost obrotów silnika i niemożność jego zgaszenia, pewnie korbowody i zawory i tak się już pokrzywiły ale może z silnika jeszcze coś da się zrobić - chociaż czy warto. Trzeba zdemontować turbosprężarkę oraz zdjąć głowicę i zobaczyć w jakim to wszystko jest stanie. Szykuj się raczej na zakup innego używanego silnika.
    Załączam króciutką lekturkę do poczytania: http://autofoto.pl/blogs/blog_silnika/archive/2009/05/25/choroba-szalonych-diesli.aspx
  • Poziom 39  
    Olej w silniku sprawdziłeś, bo wygląda że turbina zasiliła silnik olejem i się rozbiegł.
  • Poziom 2  
    Dziekuje za info. Samochod juz w warsztacie zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieje ze nie bedzie tak zle . :<
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Zdarzyło mi się w pasku to samo , zdusiłem na 5 biegu i o dziwo nic się nie stało oczywiście turbo do regeneracji
  • Poziom 12  
    tak jak koledzy napisali turbo sie skonczylo i olej dostał sie do kolektora ssącego powodując samozaplon :) w najlepszym wypadku tylko turbo w najgorszym caly silnik :)