Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Producenci blokuja boxy od GSMOK

bluelion 06 Lut 2010 00:54 16285 132
    Lawarov
    GSM Product Supporter
    habrozaurus napisał:
    Tak sądziłem, ale mówię, dobrze, że nie płaciłem normalnej kwoty, bo ten kluczyk nie bardzo chce działać.

OT: Może mieli klony, bo dla innych użtkowników działa normalnie :) W razie problemów zawsze pomagaliśmy :)
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany
    Klony nie, ponieważ działa z programem z supportu klucza, jednak nie udało mi się skomunikować żadnej motoroli.
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Acerflesher w swoim czasie byl jednym z najlepszych kluczy do motoroli odm na rowni z legiji ultimą, itd...itp... do momentu kiedy support nie ustał, i chyba tu zbaczamy z tematu gsmok, bo nie mowimy o boxach ktory jaki jest, a o blokowanych boxach przez producentow - nierozliczonych przez resselera...

Offtopic to klucz sie kiedys zwrocil na w375, i innych,....f3......
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany
    Ale dzięki zboczeniu z tematu dowiedzieliśmy się, ze za te klucze tez sie nie rozliczyli :D
    adrianw
    Poziom 24  
    habrozaurus napisał:
    Ja kupiłem za śmieszne pieniądze u nich tylko Acer Flashera, i dobrze, że za śmieszne, bo to kicha straszna.
    @adrianw, nie zgodzę się. Acer flasher wszędzie ~ 300zł ja kupiłem za 25zł :D
    Także jak cena będzie niska to nabywcy się znajdą.

Kolego masz prawo się nie zgodzić , ja nie mówię o 5plnowcach którzy się nie znają , oni kupują rzadko i mało , mi chodzi o serwisy , oni na pewno nie wezmą wiedząc , że mogą zostać z przyciskiem do papieru a nie sprzętem , który miał się odrobić i zarobić.
    Co do klucza , nie miałem większych problemów a jak już coś było to Cinek służył pomocą, do dzisiaj wpada jakaś motka a klucz jak działał tak działa. Cena 25zł dziwne ale różne są cuda , cud GSMOK :)
    bombel20
    Poziom 17  
    R* napisał:
    Hm.. A ja powiem że to było widać i można było to przewidzieć- współpracowaliśmy z nimi. I tak od września coś zaczęło się sypać tzn na stanie ie było niczego, ciężko było coś załatwić- ALE CENY BYŁY naprawdę niskie, duże rabaty, reklamacje- nie powiem bo uwzględniali w ciągu kilku dni i były zwroty w razie takich wypadków. Nie miałem problemów z nimi.
    Rafał był chyba jednym z bardziej "obeznanych" bo teaz zatrudnili młode grono a tamci faktycznie lipka trochę.
    Od kiedy Rafał odszedł był już widać ze coś się sypie.
    Heh a ja mam od Nich NS`a miejmy nadzieję ze nie zablokują go ;)

Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Jedynym obeznanym kontrahentem był tam Rafał.. Wogóle zauważyłem duże rotacje pracowników. Od pewnego czasu nic nie ma w gsmok. Gdy tylko zaloguje się na ich stronce za chwile dzwoni jakiś następca Rafała z zapytaniem co potrzebuje-gdy zrobie liste okazuje się, że jest góra 2 rzeczy... W piątek zamówiłem u nich 4 wyświetlacze i kilka taśm bo mieli na stanie, ceny już bez targowania okazyjne. Widać powolny upadek tej hurtowni.. a szkoda, bo zadowolony byłem z jakości części zamiennych np. zamienników taśm. Obawiam się teraz o swoje boxy, bo od nich mam aż 5szt ;/
    Multi_COM
    Spec od GSM
    AF to byl doskonaly produkt.... jeszcze nie mialm nigdy przypadku aby ktos na ten klucz zle slowo powiedzial....reakcja producenta natychmiastowa jak i tez sam kontakt wymienity...nie wiem wiec co dokladnie moglo nie chodzic ale napewno nie byla to wina klucza....

A co do calego watpu to tylko jedno mozna powiedziec: wstyd i tyle.... bo moim zdaniem taka sytuacja nie powinna miec miejsca a jezeli juz to powinna byc zalatwiona szybko i bezproblemo poprzez zaplacenie naleznosci.... tylko moim zdaniem sprawa rozchodzi sie o kurs....rok temu czy 1,5 roku kurs byl inny niz teraz... a dla nich USD to USD...nie ma znaczenia ze zlotowka teraz slbsza czy tez nie..... ale tak to jest jak ktos ryzykuje a nie zrobi sobie FORWARDU w banku
    JALA
    Poziom 28  
    No i nie zapominajcie, że za jakiś czas nie będzie "gsmok nas oszukał" tylko "polak nas oszukał"...
    Stokłosy
    Spec od GSM
    W gsmserwer to juz mowia ze polak nas oszukal, dzieki mac maludowi ;(((
    To taki wklad w pojednanie obydwu narodow slowianskich :))))

I nie zgodze sie tu z Multi-Comem ze nie rozliczal sie gsmok z powodu wachniec cen kursow USD.... Oni sprzedawali towar po prostu po kosztach zakupu, z gory juz zakladajac ze sie z niego nie rozlicza..... pamietam jak zanizyli ceny fouriousa, byly to ceny hurtowe resselerskie..... boxy :))) to nic kto bral od nich serwisowke to wie co sie na tym polu wyczynialo, tylko ci co przyjezdzali do firmy ze srubokretem i kupowali np. lcd na miejscu samemu sobie montujac i sprawdzajac - mieli szanse na sprawny towar.... niejednokrotnie wysylany towar byl do serwisow z gory wiadomo ze bedzie wracal na reklamacje - uszkodzony badz niesprawny, ale sztuka to sztuka i pieniadz na kasa przyjela wazniejsze od dobrej renomy i opinii - ta firma juz sie bezpowrotnie skonczyla w oczach kontrahentow - i chyba z pozytkiem dla wszystkich....
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Wszyscy jeszcze dostaja spam od tej ''fajnej'' firmy, jakby swiat nie znal co to jest firma kurierska :))))) Przynajmniej na terenie warszawy.....
    Niech lepiej GsMServer oglosi i inni ze gsmok rozliczyła sie z zadluzenia - i boxy nie beda blokowane sprzedawane przez gsmok :))))))

tresc orginału:

WWW.GSMOK.PL

!!!! Uwaga !!!!

Wprowadzamy dowóz do klienta na terenie warszawy tego samego dnia.
    Cena od 10 do 25 zł

Złóż zamówienie do 12:30 a dostaniesz je tego samego dnia.

Zamówienia są rozwożone po godzinie 13 w kolejności znajdowania się na trasie.

Zamówienia powyżej 1000zł dostarczane są gratis.

Osiedla :

10zł - Bielany, Bemowo, Żoliborz, Centrum, Wola

15zł – Włochy, Ochota, Mokotów, Praga Północ, Praga Południe

20zł – Ursus, Wilanów, Ursynów, Targówek, Białołęka

25zł – Wesoła, Wawer
    basstec
    Poziom 34  
    Spam jak spam, do mnie dzwonia co jakis czas. Jakos na poczatku chyba tego roku zadzwonil mily glos i mowil, ze chca wspolpracowac. Od tamtej pory systematycznie co tydzien, dwa dzwoni kolo i cos tam przedstawia. Dla mnie ta firma nie ostnieje od roku jak kupilem u nich skopanego setoola i po 2 reklamacjach nie dosc, ze go nie naprawili to jeszcze pogubili kable, ktore sie oczywiscie do dzisiaj nie znalazly.
    FranekDolas
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Do mnie przestali dzwonić jak zawsze na wstępie rozmowy pytałem co z moimi pieniędzmi za niewykonaną aktywację Furiousa.
    rekordgsm
    Poziom 31  
    Jak widać zdania podzielone, ja osobiście mam kilka sprzętów od nich, "odpukać" wszystkie chodzą jak należy, jeśli miałem problem z instalką zawsze ktoś podpowiedział, na zamawiany towar nie narzekam.
    Stokłosy
    Spec od GSM
    To troche dziwne co do pomocy bo z tego co chlopaki mowia to jest jedyna firma w branzy ktora egzystowala ( tak w czasie przeszlym ) z minimalna wiedza, albo bez zadnej wiedzy, sprzedaz odbywala sie jak marchewki czy kartofli w warzywniaku - a ceny skad byly najnizsze - widac po gsmserver czyli smart klipach - brali towar z gory zakladajac ze sie nie rozlicza za niego.....
    JALA
    Poziom 28  
    Notka:
    Jak ktoś ma komunikat: NSPRO : Wrong Card ID
    to oznacza tyle, że box pochodzi od gsmok i został zablokowany przez producenta. Wczoraj trafiły się już takie zapytania jeszcze nie wiedziałem, więc jak kogoś wprowadziłem w błąd mówiąc, że box albo karta uszkodziła się to przepraszam...
    były
    Poziom 1  
    Niestety GSMOK idzie na psy i to w zawrotnym tempie. Prawdą jest to że dostawczy blokują i boxi i aktywacje i upgready z powodu braku płatności. Nikt (dostawczy) już nie wystła towaru z odroczonym terminem płatności bo mógłby nie zobaczyć swoich pieniędzy. W Gsmoku jest źle nie tylko jeśli chodzi o dostawców z Chin ale też pracowników. Ostatnich dwóch prawdziwych handlowców odeszło bo miało dość pracy w takich warunkach i pracy prawie za darmo i na czarno (nie mówiąc o całej rzeszy innego rodzaju pracowników). Za to jest 2 nowych którzy uważają większość klientów za idiotów którym można wcisnąć wszystko za potrójną cenę. No i sam właściciel ... na gsmhosting nazwany cheater http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?p=5222649#post5222649. I nie jest to opinia niezasłużona. Lista "uchybień" firmy = właściciela Macieja jest długa. A najgorsze jest to że uważa Was/Nas (klientów/pracowników) za idiotów którzy próbują go oszukać i okraść. Tyle że on nie daje absolutnie nic. Więc drogi Kliencie/Konsumencie masz prawo wyboru dostawcy ale nie płacz jeśli za niską cenę nie dostaniesz nawet szacunku do własnej osoby o gwarancjach i zwrotach towaru nawet nie wspomnę. Wybieraj z głową ale odradzam osobiście G-Smoka - lepiej nie będzie chyba że tatuś znowu kasą sypnie właścicielowi.
    Zapytacie skąd to wiem. Niestety spędziłem tam w środku zbyt dużo mojego cennego życia. Polecam kontrolę Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy, Urzędu Celnego, Urzędu Regulacji Elektronicznej i Urząd Konsumenta. Każdy znajdzie coś dla siebie i to nie mało :-)
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Bylem przy tym jak uszkodzona tasma wedrowala kurierem jak dobra, mimo ze szla przerwana w dwu kawalkach, tego sie nie da na poczte zwalic - kto zamawial tasme do v9 :)))) przyznac sie :)))

Jezeli ktos sprzedaje towar po kosztach zakupu to nalezy sie zastanowic czy aby zamierza sie z niego rozliczyc z dostawca :( dostawca/producent taki wyludzony towar blokuje. GSMOK firmą dla klientów kamikaze:)))
    wiśniowy18
    Poziom 33  
    Stokłosy napisał:
    Bylem przy tym jak uszkodzona tasma wedrowala kurierem jak dobra, mimo ze szla przerwana w dwu kawalkach, tego sie nie da na poczte zwalic - kto zamawial tasme do v9 :)))) przyznac sie :)))

Ja miałem taki przypadek, ale to byla taśma do V6 :D
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Moglem zle zapamietac model telefonu, fakt za to utkwil w pamieci :)
    arcik99
    Poziom 19  
    JALA napisał:
    Notka:
    Jak ktoś ma komunikat: NSPRO : Wrong Card ID
    to oznacza tyle, że box pochodzi od gsmok i został zablokowany przez producenta. Wczoraj trafiły się już takie zapytania jeszcze nie wiedziałem, więc jak kogoś wprowadziłem w błąd mówiąc, że box albo karta uszkodziła się to przepraszam...

ja mam Ns Pro od nich i mi dziala. w grudniu chyba aktualizacje musialem dokupic bo wtedy przestal dzialac na nowszych wersjach, ale jak narazie odpala i pracuje :)
    JALA
    Poziom 28  
    Blokowane są tylko te, które były kupione bezpośrednio od producenta...
    rpk
    Poziom 26  
    Tak sobie obserwuje ten temat i ciekawi mnie jedna taka rzecz iż znalazłem tu jeden przypadek o zablokowanym boxie kupionym w gsmok :) reszta wypowiedzi ocen tej firmy podają inni reselerzy :) Chyba to trochę nie na miejscu.
    Rozumie że ta firma stosując tak niskie ceny ma dużą część rynku i to łakomy kąsek dla konkurencji jednak czytając te wypowiedzi to taki zdegustowany jestem ale to może tylko moje spostrzeżenie.

U mnie na 6 boxów z gsmok jak narazie wszystkie aktualizują się i działają z tego 3 kupione w ciągu ostatniego roku. Proponował bym aby użytkownicy się wypowiedzieli a będzie wiadomo jaki jest stan faktyczny.
    JALA
    Poziom 28  
    może dlatego, że ogólnie niewiele użytkowników udziela się w tym temacie a Ci, którzy mają nierozwiązany problem z boxem z gsmok walą do innych resselerów... Zresztą fakt blokowania urządzeń jest napisany przez samych producentów na gsmhosting. Rozmów z priv wkleić niestety nie mogę...
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Ja znam juz 5 przypadkow po znajomych, z czego jedno ns-pro kupione ok 4 miesiecy temu, reszta smart clipy tez niedawno kupowane na nowe punkty, temat jest powazny - co widac po wpisach na gsmhostings, @RPK skoro twoje boxy nie sa poblokowane to nalezy sie cieszyc, zreszta zaplacilesz i masz, inni zaplacili i nie maja, zalezy z jakiej dostawy dostales boxa, mozliwe ze twoj box lezal u nich na magazynie rok, byl z poprzedniej zaplaconej przez gsmok dostawy, i nie jest poblokowany, jezeli bylby zakupiony przez gsmok do roku czasu i nie rozliczony - zapewne bylby zablokowany jak wyludzony przez gsmok od producenta.....
    habrozaurus
    Warunkowo odblokowany
    Potwierdzam, nspro od gsmok kupione jakiś czas temu zablokowane dzisiaj :)
    rekordgsm
    Poziom 31  
    Ja dzisiaj puszczałem zamówienie u nich i zmiany zauważalne gołym okiem to zmiana nr konta i zmiana z Gsmok s.c , na Gsmok :)
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Ale niestety u klienta dla zablokowanego urzadzenia nic to nie zmienia...
    Swiadczy to tylko zle o firmie
    woocash81
    Poziom 10  
    Potwierdzam problem z ns pro kupionym w gsmok. Przy uruchamianiu łączy się w serwerem, po czym mam komunikat : Update Error:Wrong Smarcard ID. Disconnected from server. - i program się nie uruchamia. Pozostaje mi w tej sytuacji tylko kupno nowego boxa...ale tym razem od kogoś innego. Box kupiłem ponad 2 lata temu i do tej pory (a dokładnie do 20 lutego) działał normalnie
    krzysiek-b11
    Poziom 24  
    A ja kupiłem nspro w axnet a pod ich plombami plomby gsm ok :( ciekawe jak długo pochodzi...